Vlaďkaa4

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Konec slibuje další zajímavý vývoj. Už se těším. Ovšem je hrozné jak osud umí někomu naložit.

10.11.2021

HanaHanaAlena Mornštajnová

Zvlastni jak se zivot drzi cloveka, co chce kazdym okamzikem zemrit.....
Jedno spatne rozhodnuti ma za nasledek mnoho katastrof. To vse snad ani neni mozne jednou osobou prezit.... a preci nejspis je.

27.11.2019

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Skoro nevim co napsat, knizka je strasne silna. Cte se vlastne sama jen v jistych pasazich, mi tekly po tvari slzy. Kde se ta zloba v lidech bere? Jak muze clovek cloveku bezduvodne tak strasne ublizovat?

10.05.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Lehce plynouci příběh, který vás ale nenecha odpočinout. Všechny osudy se uzavřou a vysvětlí. Hlavní hrdina se mi v průběhu času trochu zprotivil. Není zde žádných vítězů, ale docela dost poražených.....

21.10.2020

Dům na samotěDům na samotěMichaela Klevisová

Další podarená detektivka, kde jsou paralelně dva vrazi. Je zda trefně popsané soužití na malé vesnici. Všichni vědí všechno, ale nikdo nemá takový charakter, aby to řekl nahlas.

14.03.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Až do konce jsem čekala, že se Zuzana dozví, kdo je udal gestapu. To se nestane. Celé je to smutné a v podstatě i konec je smutný.

20.12.2021

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Autorka je dokonala vypravecka.... Dlouho jsem premyslela cim je Bohdana tak divna..... To se ctenar dozvi az u konce.

25.11.2019

Hlas kukačkyHlas kukačkyH. M. Körnerová (pseudonym)

Jsem šťastná ,že žijí v dnešní době. Postavení žen v první polovině minulého století mě děsí. A prý osud naloží, každému jen tolik kolik unese. A že to někdy je opravdu ranec.....

20.06.2021

Šachové figurkyŠachové figurkyPeter May

Vyborne, vsechny tri dily jsou skvele. Jen je prectete velmi rychle.

13.06.2019

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Tento díl jsem četla az po posledních dvou knihách. Čili mimo časovou posloupnost. Ale vůbec to nevadilo, věděla jsem jak otevřený konec dopadne a to mě dost uklidnilo.

23.07.2020

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Knížka je hodně specifická, ale mě možná nejvíce dostala poznámka autorky. Taky patřím mezi lidi co nechápou, že se některé ženy vrací ke svým trýznitelům. Teď už to nejspíš nevidím tak černobílé.

07.01.2021

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Četla jsem dostatečně dlouho po předchozích dílech, takže jsem se docela nasmála. Ovšem pořád se mi nechce něčemu co má 178 stránek řádkováním 1.5, říkat kniha.

22.06.2021

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Přečteno jedním dechem a konec ja hodně překvapivý.

24.10.2021

Smrt je mým řemeslemSmrt je mým řemeslemRobert Merle

Pro me naprosto nepochopitelny zpusob uvazovani. Davala bych to jako povinnou cetbu. Vsem kterym se nechce premyslet vlastnim rozumem a zodpovednost za sve ciny prehazuji jinam.

03.02.2019

SkálaSkálaPeter May

Konec velmi prekvapil. Super

04.06.2019

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Patřím k těm, co po přečtení Tatera z Osvětimi přemýšleli co se stalo s Cilkou. Nedokážu přesně popsat proč, ale Cilčina cesta je o mnoho lepší než Tater. Možná mi přijde věrohodnější i když je z části smyšlená. Je to silná kniha o tom co si lidi umí navzájem udělat a jak silná je touha přežít. S velkým otazníkem nad tím co je omluvitelné a co ne. Kdo má vlastně právo někoho soudit? Každý si musíme žít se svým svědomím a činy.

24.05.2020

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Konec slibuje další knihu????. První třetina byla taková pozvolná. Ale pak už jsem knihu neodložila dokud jsem ji nedočetla.

04.01.2021

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Knížka je fajn, jen se trochu bojím, že slečny které ji budou číst, pak budou čekat na prince na bílém koni. A ten se nejspíš nedostaví.

05.02.2021

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Ze začátku se to jeví, jako nic moc kniha pro náctileté z oblasti červená knihovna. Vydržte do konce a zjistíte, že je to jinak.....

04.04.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Nemám slov, opravdu nevím co napsat. Musí se to přečíst.

22.10.2021

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Zase vyborne. Snazim si knihu "setrit" a opet precteno jednim dechem.

21.10.2018

Entomologův odkazEntomologův odkazPeter May

Tak tenhle dil byl lepsi nez ty predchozi. Tak ve 2/3knihy vim kdo je vrah, abych se na konci dozvedela, ze vim prd????. Plny pocet hvezdicek.

22.05.2019

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Na konci knihy je to vzdy wuau. Hned jdu na treti dil. Jen doufam ze tam zase nebudou trapit deti:-(

11.06.2019

Je to i můj životJe to i můj životJodi Picoult

Těžko psát o této knize, že je super, ale ona je. Celou dobu čtení děkuji bohu, a to nejsem věřící, že nemusím řešit podobnou situaci. Kdyby to šlo dám těch hvězd 10.

27.05.2020

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Výborné napínavé do poslední chvíle s velkým otazníkem na konci. Ještě že mám celou sérii a můžu hned pokračovat dalším dílem.

12.02.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Nemůžu jinak než dát plný počet. Neskutečná vůle žít a přirozená inteligence, překoná vše i samotu....

02.03.2021

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Tak to bylo fakt komplikované a nepředvídatelné. Četlo se to velmi dobře. Doporučuji

19.04.2021

ČervenkaČervenkaJo Nesbø

Ze začátku je to hodně zamotané, ale nakonec se vše objasní. Už se ohlížím po dalším díle ze série.

08.09.2021

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Za mě snad jediné slovo mazec. Není těžké nechat se od někoho zmanipulovat. Úhel pohledu může být různý. A není těžké se zmýlit.

13.10.2021

Když se kruh uzavřelKdyž se kruh uzavřelKamil Pešťák

Pruvodce jednim zivotem, ktery neni uplne bezny a hlavni hrdina se nechce smirit s tim co mu osud nastavil. Uzavreni kruhu je od jisté chvile predpokladané. Jsem zvedava na dalsi knihy. Oddechova kniha pro dlouhe zimni vecery. Muzu urcite doporucit.

02.12.2018