viweb viweb komentáře u knih

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, napínavé. Měla jsem pocit že se děj rozbaluje jako bonbon z pozlátka. Doporučuji.

22.11.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Některé slabší, jiné lepší jak už to u povídek bývá. Za mě jednou a dost.

12.11.2023 2 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Mě se to nelíbilo. Celé to bylo matoucí s miliony postav a výrazů staré češtiny. Nemohla jsem se tím prokousat. Jsem zklamaná. Škoda!

12.11.2023 1 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Za mě zklamání. Jsem zvyklá od pana Kariky na něco jiného. Má svůj jedinečný styl, ale tohle se nepovedlo! Jednoznačně nejslabší počin autora. Škoda

12.11.2023

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Nádhera, nádhera, nádhera! Poslechnuto jako audiokniha a neuvěřitelný zážitek! Moc doporučuji přečíst nebo poslechnout!

03.09.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Za mě moc pěkný. Až takhle ale uvěřitelně se může osud vyřádit na jedné rodině! Dokážu si představit i pokračování. Byla js mile překvapena počinem od české autorky. Doporučuji!

03.09.2023 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Poutavý a napínavý děj. Poslouchalo se to relativně dobře. Podruhé bych to nechtěla číst, něco mi na tom vadilo, akorát nedokážu pojmenovat co to bylo.

27.08.2023 3 z 5

Když se kruh uzavřel Když se kruh uzavřel Kamil Pešťák

Zajímavé. Odpočinkové. Napínavý děj až do konce. Mě se to moc líbilo. Doporučuji

27.08.2023 5 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Poslechnuto jako audiokniha. Mě se to líbilo. Srandovní jména postav mě bavila. Vraha jsem ne odhalila a překvapilo mě rozuzlení. Doporučuji

01.08.2023 5 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Za mě ano! Ve 3/4 jsem si tipla vraha a povedlo se! Četlo se to dobře a samo. Přečteno ve slovenštině. Doporučuji

01.08.2023 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Zajímavý námět i zpracování příběhu. Vadilo mi akorát protivné hroucení se arisokratickych dam v různých běžných životních situacích. No jestli jsou i dnešní anglické dámy takové "cimprlíny" tak potěš koště!

01.08.2023 3 z 5

Jeden z nejzapeklitejších případů Oldřicha z Chlumu. Mě se to líbilo, jenom jedna věc mě vadila. Ve všech situacích se pan Oldřich rozhodne správně a bez chybičky jakoby to ani nebyl člověk. Tentokrát to bylo rušivé. Jinak nemám co vytknout. Doporučuji.

01.08.2023 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Poslechnuto jako audiokniha, velice příjemně namluvil Jan Vondráček. Zajímavý případ, napětí po celou dobu až do konce. Příjemně strávený čas.

29.06.2023 4 z 5

Čierny rok: Vojna mafie Čierny rok: Vojna mafie Jozef Karika

Tak to byla síla! Přečteno ve slovenštině a to je zážitek! Tolik hnusu a stoky tolik násilí a manipulace smekám před autorem že se z toho vymotal a děj neztratil na přitažlivosti. Akorát nesouhlasím s prohlášením na začátku knihy "Tento príbeh a jeho postavy sú dielom autorově fantázie. Opísané konanie štátnych a samosprávnych inštitúcií, súkromných podnikov i veřejných činitelov je fiktívne"
V životě to bývá obráceně, že?

06.06.2023 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Příjemné, sympatické postavy. Chvílemi jsem se v množství konšelů ztrácela ale to bylo jenom o mojí pozornosti. Další skvělá kniha od pana Vondrušky.

25.05.2023 5 z 5

Priveľa podozrivých Priveľa podozrivých Václav Neuer

Přečteno ve slovenštině což je zážitek. Moc pěkně napsáno a výstižný název. Já doporučuji přečíst.

08.05.2023 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, zamotané, napínavé až do konce.

06.05.2023 4 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Václav Neuer

Opět skvělá, přečtená ve slovenštině což je samo o sobě zážitkem. Část děje z minulého režimu protkáno se současností. Zajímavý vývoj děje, za mě slušná kriminálka. Doporučuji

24.04.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Zajímavý příběh v okouzlující prostředí. Za mě jednou a dost. Do Rušilo mě hodně podrobné vyprávění minulosti na úkor aktuálního vyšetřování vraždy. Obálka je moc pěkná.

19.04.2023 3 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Pane Bože! Co tím vším chtěla autorka říct? Prvních 133 stran se hrdinka utápí v žalu a výčitkách a pak se na posledních 8 stranách stane tolik věcí! Tomu bych možná rozuměla, ale pochybuji že by to takhle fungovalo v reálném životě. Pokud se takováhle tragédie stane a vy máte malé dítě musíte se sakra rychle pozbírat, zorientovat a fungovat! Lítost hrdinky mi přišla přemrštenáa a byla zbytečně dlouho pripominaná a otravná. Za mě zklamání!

12.04.2023 1 z 5