viweb viweb komentáře u knih

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

První moje setkání s německým autorem a vůbec nejsem zklamaná. Malinko překombinovaný konec a na můj vkus i dost hodně krve, obětí a strachu ale četlo se to dobře díky krátkým kapitolám.Pro milovníky trileru doporučuji.

17.04.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Za mě moc pěkný, poučný. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

17.04.2022 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Pěkný příběh, do 3/4 dobře gradující a pak asi 15 stran do konce nějaký zlom, opakované připomínání predešlého děje jakoby autorka potřebovala knihu ještě o 15-20 stran něčím natáhnout. Rušivý element pro mě. Proto 4/5 hvězd.

04.04.2022 4 z 5

Jano Jano Fraňo Kráľ

Snad první moje kniha přečtená před 30 lety. A teď díky výzvě znovu oprášená. Pěkné ilustrace, děj na knihu pro děti a mládež poněkud krutý a malinko morbidní, ale i po těch letech stejné pocity jako před 30 lety. Jsem ráda že jsem si jí znovu přečetla.

30.03.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasická slečna Marplová. Spousta osob, dlouhý zauzlený děj takže se nechávám unášet a nepokoušim se odhalit vraha, protože Jane Marplová ví něco víc než čtenář nebo posluchač. Já jsem poslechla jako audioknihu.

30.03.2022 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Moc příjemné a pěkné odpočinkové čtení ke kávě.

30.03.2022 5 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Mě se to nelíbilo. Příběh roztahaný na skoro 300 stran, vadilo mi, že se autorka pořád vracela k prvotnímu problému. Kdyby to bylo pojato jako zpověď u psychiatra, sonda do duše obětí tak ano ale v tom případě bych po knize s tímhle žánrem nesáhla. Za mě slabý kousek. Škoda!

19.03.2022 2 z 5

Rok narození 1957 Rok narození 1957 Olga Sýkorová

Celkem čtivá, ale asi jenom jednou. Není to můj šálek kávy i když si myslím že by se každý z nás měl ohlédnout a poučit z toho co se tady dělo po sametové revoluci.

17.03.2022 4 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Super! příjemná detektivka z "domácího prostředí". Poslechnuto jako audiokniha skvěle přečteno Tomášem Jirmanem. Moc doporučuji!

02.03.2022 5 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Líbilo se mi, že erotické scény nebyly vulgární. Vadila mi postava Jasmine, která byla místy protivná až nesnesitelná. Zkusím i další autorčinu knihu. Kniha neurazí.

02.03.2022 3 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Spousta postav ve kterých se ztrácím a proto se jenom nechávám unášet dějem. Opět na konci překvapení v podobě odhalení zločince. Příjemná, historická detektivka. Díky panu Vondruškovi mě více baví historie českého království.

25.02.2022 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Zvláštní. Dostala jsem se někam kam jsem úplně nechtěla. Z knihy mám smíšené pocity. Dobrý začátek, zajímavý děj, nečekaný konec. Zatím pro mne asi nejslabší počin pana Kariky. Škoda.

23.02.2022 3 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, nenáročné odpočinkové ke kávě.

12.02.2022 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Poslechnuto jako audiokniha. 9 povídek každá jiná, jedna mě rozesmála (3), jedna rozesmutnila (5), další jsem ani nedoposlechla (6), jiná mě mile nepřekvapila (1) a poslední mi přišla k zamyšlení (9). Shrnuto, podtrženo příjemný poslech. Odpočinkový.

28.01.2022 4 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Kniha má úžasné ilustrace! Nádherné a přesné. Není náročná na přečtení, zvládnuto za hodinku u kávy. Miluji kočky a některé rady a cvičení určitě vyzkouším. Z knížky mám příjemný pocit.

28.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Klasická *hartlovka". Příjemná, oddechová, čtivá. I když má bez mála 500 stran textu nemějte obavy čte se to samo. Doporučuji

27.01.2022 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně namluveno Jakubem Gottwaldem. Příběh se dost dlouho táhl a souvislosti se odkývaly pomalu a pozvolna. Pak najednou zlom a rozuzlení dostalo rychlý spád. Bavilo mě to až do konce! Vraha jsem neodhalila. Takže překvapení. Doporučuji poslechnout nebo přečíst.

24.01.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

A tohle bylo jako co? Sci fi pro batolata nebo horor pro děti? Jinak jsem existenci tohoto díla nepochopila! Zachránily to nádherné ilustrace a počet stránek 43 text a zbytek ilustrace. V součtu 63 stran. Bohužel nic co by mě oslovilo, zaujalo. Téma ve výzvě splněno ale za mě velké zklamání!

21.01.2022 1 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Zvláštní dějová linie. Kniha má 348 stran a teprve na straně 330 zjišťujeme kdo je vlastně zavražděn. Četlo se to dobře a relativně rychle díky krátkým kapitolám. Avšak z knihy mi zůstaly smíšené pocity, z množství jmen, přítomných postav a přecházení z přítomnosti do minulosti a zase zpět. Za mě jednou a dost!

20.01.2022 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno poměrně rychle, děj měl spád, odhalení vraha bylo pro mě překvapivé. Vadilo mi časté opakování a vracení se v ději o již zjištěných okolnostech. Pořád mi vadí nejednotnost používání křestního jména hlavní hrdinky a oslovovaní ostatních postav příjmeními.

16.01.2022 3 z 5