Když se kruh uzavřel

Dobrodružný román je napínavým čtením na pomezí thrilleru a gangsterky, zasazený do nedávné minulosti a současnosti. Český rodák, hudebník a později světoobčan David Loose, se nechtěně zaplete do vztahu s několika ženami v českém podnikatelsko-mafiánském prostředí devadesátých let a poté, co se stane svědkem zločinu, nezbývá mu, než uprchnout. Stíny minulosti se k němu ale neustále i po letech znovu stahují… Autor v knize výborně využil svou znalost nejen prostředí českých hudebních kruhů 90. let, ale i lyžařské a horolezecké komunity a atraktivních horských lokalit, a děj se odehrává nejen v Čechách, ale též v Rakousku a Kanadě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332993/big_kdyz-se-kruh-uzavrel-b0S-332993.jpg 4.529

Kniha Když se kruh uzavřel

Artep25
17.07.2021

Tak trošku James Bond po česku. Ale nebylo to špatné čtení .Celkem dobrý příběh .

Mandlevest
04.07.2021

Tak jsem si Jitko (kiraa) toho Kamila konečně taky přečetla :-), i když sehnat tento román v knihovně chvíli trvalo. A musím napsat, že moc děkuji za doporučení, bez něj bych se do něj asi nepustila. Bylo to senzační čtení, dějově nabité a "devadesátky", doba, kdy nic nebylo nemožné (mnozí si to asi pamatujeme), spolu s obrovskou euforií z nabyté svobody tvořily k příběhu výbornou kulisu. Navíc autor opravdu výborně píše, děj má spád a dynamiku a i když hlavní hrdina sympaťák David toho prožil tolik, kolik jiný by nestihl za tři životy, všechno jsem mu věřila a fandila mu. A tak přidávám další 5* hodnocení a doporučuji k přečtení, budete nadmíru spokojeni. A já si nenechám ujít další autorovu tvorbu (kniha má volná pokračování).

Amazonka72
16.06.2021

Knihu jsem si vybrala díky velmi vysokému ohodnocení na Databázi knih. Navíc jsem si chtěla přečíst něco od českého, pro mě zatím neznámého, autora. Nelituji, ale nejsem nadšená tak, jak většina čtenářů...
Příběh je napínavý a rozhodně plyne velmi svižně. Co se mi líbilo nejvíce, byly popisy z horského prostředí. Věřím také, že 90. léta byla opravdu "divoká" a nedělám si iluze, že by se podobný příběh nemohl v našich zeměpisných šířkách odehrát. Stále jsem však přemýšlela nad tím, proč jsou severské detektivky tak atraktivní, a co těm našim chybí. V knize se objevuje mnoho příběhů různých protagonistů. Každému je však věnována jenom část knihy, sice se částečně prolínají, ale měla jsem pocit, že žádný nejde "na dřeň". Zkrátka někdy mi nebylo úplně jasné, proč se tam určité situace objevují. K čemu to je, co tím chtěl autor říci... není důvodem jenom to, aby co nejvíce šokoval a v knize se tak objevilo všechno možné - od vydírání, po fingované sebevraždy, zneužívání, lesbický vztah, drogy, obchod s bílým masem. A vlastně nic nebylo dotažené úplně do konce, resp. chybělo tam často vysvětlení motivu, psychologie postav. Proč... Na těch 250 stranách by to asi ani nebylo možné. To je zřejmě důvod, proč detektivky ze severu mají těch stran minimálně dvojnásobek.
Příběh z hor krásný, kniha čtivá, zajímavá sonda do divokých devadesátek. To je můj dojem. Jinak průměrná kniha na dovolenou, kterou ale přečtete jedním dechem.

kiraa
23.04.2021

Stále jsem se asi úplně neodnaučila jednu blbou věc. A to, že mě někdy, i když fakt pidi midi, ovlivňuje obálka. A proto nebýt doporučení, tahle naprostá pecka by mě obešla obloukem. Nevím proč, ale nemám ráda příběhy, který se odehrávají jen v zimě, horách a všichni mají celou dobu sopel u nosu. Obálka je zavádějící, protože zima a hory jsou vlastně až vyústěním příběhu. Divoký devadesátky a průser, do kterýho je nevědomky mladej David zatažen. Štvanec, kterej prchá nejen před mafií, ale zejména před lidmi, kteří zasahují do nejvyšších pater policie a politiky. Všechno je skvěle doplněno jeho osudovými ženami, který hrajou v celým příběhu stěžejní roli. Odmítám označeni thriller a už vůbec ne gangsterka (tomu už nerozumím vůbec). Snad román s krimi zápletkou, kde nevisí otazník nad tím, kdo je pachatel a kdo oběť. Řadím do fochu nejlepších knížek, který jsem kdy četla a s Pešťákem se určitě nerozcházím navždy. Stačí se podívat na jeho knižní seznam. Tenhle pán si v prodejnách určitě zaslouží daleko lukrativnější poličku a sakra víc čtenářů. Kruci, to bylo!!!

janina66
09.04.2021

Dokonale propracovaný příběh Davida. Napínavé, dobrodružné a hlavně hodně ze života. Zvlášť jeho pobytu v 90 letech v Čechách a nutný útěk do Ameriky (Kanady).
Nejdříve jsem četla novější knihu autora "Následuj mne", kterou jsem byla nadšená. A ani tato nezklamala.

mirka71
09.12.2020

Se jménem autora se také potkávám poprvé, odposlechnuto formou audioknihy v podání skvělého Martina Stránského. Výborný napínavý příběh, brilantně napsáno, po dlouhé době zase knížka, kdy mě mrzí, že končí. Davidovi ve chvíli, kdy je v ohrožení zavalený lavinou proběhne hlavou celý jeho dosavadní život, plný průšvihů a kotrmelců..dvě dějové linky, ale dobře oddělené, opravdu jsem byla nadšená, mohu jen doporučit..O autorovi doufám ještě uslyšíme.

Opatov
01.08.2020

První kniha od autora. Audio načtené geniálně M. Stránským. David v ohrožení života vzpomíná na minulost. Dobrodružný život, hory, horolezectví, kytara. Prostě tahle knížka okamžitě vtáhne do děje. Překvapivě dobrý thriller v českém podání.

soupik2012
31.07.2020

Dobrodružný příběh s thrillerovskou zápletkou. Hned na začátku víme, že David hlavní hrdina tohoto příběhu je v ohrožení života. V této pro něj bezvýchodné situaci, mu hlavou běží jeho životní příběh. To považuji za docela originální nápad. Nebo jsem se s tím v knize ještě nikdy nesetkala. Kniha je sepsána velice čtivou formou. Pro mě to bylo velice náhodné a velice šťastné setkání s tímto autorem. Moc bych si přála, aby někdo vydal jako audioknihy jeho další knihy. Protože to bylo opravdu nesmírně příjemné dobrodružství. Audioknihu čte mistr slova, pan Martin Stránský.