vivula vivula komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nechala jsem dítě celý den koukat do tabletu, abych to mohla číst. Stydím se, ale knížka byla tak skvělá, ze jsem si prostě nemohla pomoct… po dloooouhé době jsem se začetla hned na začátku a musela jsem číst dokud nebyl konec.

10.01.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásně zpracovaná myšlenka, která často proběhne hlavou nám všem - co by kdyby? Četlo se skoro samo.

19.05.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Já trubka začala Vesnicí, protože jsem si nezjistila, že to není první díl. Byla tak dobře napsána, že mi to došlo až někde hooooodně za půlkou. No a pak jsem se pokoušela o Stvůru, ale ta zase byla na začátku tak drsná, že v mým tehdejším rozpoložení jsem ji prostě nezvládla. A tak co, dám teda trojku a k jedničce se vrátím pak, protože o nic nejde, ne? No a sakra! Zůstala jsem s otevřenou pusou, protože tenhle konec je prostě konec. A mě strašně mrzí, že jsem si trilogii neužila hezky postupně, i když to by byl ten konec snad ještě horší. Pokud vám při čtení přirůstají postavy k srdci, dáte mi za pravdu.

07.10.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Ach jo. Mně se to vůbec nelíbilo. Přesto že se psalo o sedmi manželstvích zdálo se mi to pořad to samý dokola a i když na to nejsem pyšná, občas jsem i přeskakovala. Čekala jsem na nějaký wow a ono nic. Jakmile jsem došla k části, která spojovala obě postavy, bylo mi jasný že je to ono, přesto že řečeno to bylo až později. Asi jsem měla přehnaná očekávání.

22.05.2023 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Do knížky jsem se vůbec nemohla začíst. Pořád jsem si říkala, že to nedám a najednou jsem zjistila, že jsem zažraná a nemůžu ji odložit dokud nezjistím, kdo to byl. Ve finále velká spokojenost.

13.02.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Četla jsem v domění, že se jedná o první díl série a pro mě teda super objev - autorka i knížka. Jediné co bych vytkla, bylo na mě až moc řešení osobních problémů hlavní vyšetřovatelky, ale třeba kdybych si přečetla nejdřív Stvůru, dávalo by mi to víc smysl?

01.01.2023 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvěle napsaná knížka! Miluju detektivky a tohle je jedna z nejlepších, kterou jsem četla. Žádné natahování děje ani zbytečné kapitoly. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak struna.

22.01.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Bála jsem se, že čím víc bude knížek o Kim Stoneové, tím to bude horší, ale je to přesně naopak. S každým dílem je to lepší a napínavější a přitom se nic neopakuje a konec vždy překvapí. Za mě nejlepší z celé série.

04.01.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ja se bála. Poslouchala jsem audioknihu a fakt jsem se bála... Pocity postav byly skoro hmatatelný. Kočku nechci potkat hodně dlouho a teď jsi jdu přečíst něco na uklidnění.

05.01.2020 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Jako že - co??? Jsem strašpytel, horory nemůžu sledovat v telce, protože pak mám strach jít v noci na záchod, ale u knížek mi to nevadí. Teda nevadilo. Tahle byla napsaná tak živě, že jsem chvílemi měla pocit, že nečtu, ale koukám na film. První dvě noci se mi o tom dokonce zdálo. Někde v půlce jsem si říkala, že ji odložím na léto, protože jsem se při čtení regulérně bála. Ale zvědavost byla silnější, dočetla jsem a jsem ráda. Nechybělo mi nic, bavily mě závorky s myšlenkami hlavní postavy i její přisprostlý vyjadřování. Velká spokojenost.

17.01.2024 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Domácí násilí nemusí být vždycky jen o fyzickém násilí. Děsí mě, kolik takových Dáší a Marků v reálu existuje.

13.10.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Asi první knížka ze série, kdy mi bylo úplně fuk, kdo to udělal, ale strašně mě strhlo to všechno okolo. Příjemná změna :)

06.09.2022 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Téma ČV, díky kterému konečně vím, kde se vzalo to "Kam, Karkulko malá, kam?", které mi jelo v hlavě kdykoliv se někde objevila zmínka o Karkulce :) při čtení jsem se na chvilku vrátila do dětství a bylo to krásný. Těším se až ji budu číst před spaní malému.

31.08.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po dočtení Trhliny jsem váhala s komentářem, protože jsem si tak nějak nebyla jistá, jak ji vlastně zhodnotit... Každopádně od října, kdy jsem knížku četla, do dnes neuběhl snad jeden den, kdy bych si na ni nebo na to co se v ní odehrálo, nevzpomněla. Takže ať už si každý uděláte názor, jaký chcete, Trhlina se dostane pod kůži a jen tak se vás nepustí.

04.01.2019

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Přečteno, přidáno do výzvy a teď zase honem k něčemu veselejšímu. Ufff

14.05.2023 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Ta jména nedávám, půl knížky se mi pletl Thorvaldur a Thröstur :-D jinak super - téma, styl psaní, postavy, rozuzlení. U epilogu jsem zůstala s otevřenou pusou…

21.01.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

S autorkou jsem zatím měla zkušenost jen s jednou knížkou, tak jsem byla zvědavá, jestli tato bude taky tak skvělá… a jo, byla. Četla se krásně a přitom strašně těžko. Jestli autorka nemá s tématem osobní zkušenost, tak je geniální, protože to vystihla úplně přesně do poslední slzy. A že jich bylo…

05.08.2022 4 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Knížka mě moc bavila, bylo super číst úryvky z deníku, které hlavní hrdinka komentovala ze svého pohledu. Taky se mi líbilo, ze hlavní hrdinka nebyla typickou obětí, která by držela pusu a krok, ale měla i svou hlavu a uměla si ji postavit, přesto že ji manžel držel tam kde ji chtěl mít…

11.06.2022 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Viděla jsem slečnu ve vlaku, která četla knížku a nekontrolovaně vybuchovala smíchy. Četla tuhle věc a já si ji hned taky koupila. Druhý den jsem takhle ve vlaku seděla já a bublala smíchy co 5 minut. Některé ty pasáže byly napsané tak realisticky, že jsem si připadala, jako bych u toho byla. Moc se mi to líbilo a opravdu mi to zvedlo náladu.

17.02.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Celou dobu jsem si říkala, že to fakt není kdoví jaká pecka. Už jsem se viděla jak píšu tenhle neutrální komentář jakože ,,nebylo to zlý, ale..." ALE!! pak přišla poslední kapitola a já zůstala s otevřenou pusou. Všechno si sedlo tam kam mělo a já mám po dočtení ten pocit, který při čtení pokaždé očekávám, ale přijde málo kdy. Já jsem spokojená.

15.02.2020 5 z 5