vipera vipera komentáře u knih

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Myslím že s Kotletou je tohle začátek krásného přátelství :-)

23.11.2018 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Tahle kniha vás vrátí do dětství. Do doby, kdy jsme věřili všemu a nám nevěřil nikdo. Do doby, kdy nám tajemství zaplňovalo duše a jedinou radost jsme měli ze všeho. Překrásné.

14.07.2017 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Neuvěřitelně uvěřitelná kniha...
Precizně propracovaný příběh i charaktery postav. Scenérie i situace vylíčené tak, že je nejenom vidíte před očima, ale jste přímo v nich. Lehkost a zároveň zemitost, s jakou autor píše o mezilidských vztazích, vnitřních pohnutkách i prostředí sirotčince je prostě neuvěřitelná až dech beroucí. V této knize naleznete všechno od absurdity přes všednost, smutek, satiru, radost i naději. Styl psaní je velmi příjemný, zpočátku trochu nezvyklý, ale to je na tom to osvěžující. Děj prostě plyne a vy plynete s ním.

03.09.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mne zatím nejlepší Coelhova kniha....Život není složitý, to jen lidé si ho složitým dělají. Žijte a žijte s radostí.

09.06.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Příběh jednoduché formy, leč vydařeného obsahu. Krátké a úderné.

09.06.2013 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Přiběhy od úžasného vypravěče. Co na tom, že jde o pohádky. Ve všech Werichových knihách se odráží jeho humor i intelekt. Prostě nádhera.

08.06.2013 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

"Pohodlně se usaďte a poslouchejte, co vám budu vyprávět"...Tak by se asi daly popsat veškeré Steibeckovy knihy. Při jejich čtení mám pocit, že mi někdo vypráví strhující příběh, který vás naprosto uchvátí. Stále chcete slyšet víc, ale zároveň se nechcete dobrat konce...Jsem ráda, že "Na východ od ráje" byla moje první Steinbeckovská kniha, ale rozhodně nebyla poslední.

07.06.2013 4 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Překvapila mě přímá dějová linka i popis přírody a postav - vše bylo tak surové a syrové, jednoduché a účelné, tak prvotní. Potud krása. Aljaškou to mělo skončit. Bohužel přišel překombinovaný, k neuvěření překvapivý konec…a bylo po kráse.

23.10.2022 4 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Bylo to čtivé, ale to je tak všechno. Chtělo to ubrat překombinovaného děje, kterému se vážně uvěřit nedá, a přidat hodně charakteru v podstatě všem postavám.

12.11.2021 2 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Kniha plná nedokončených vět, zopakovaných posledních slov a třech teček. To mně trochu zlobilo. Ale co se příběhu týče, tak ten má grády. Další město, jiná společnost, nové osudy. Ale na povrchu všechno jedno. Tam je jen zmar, rozklad a smrt. A možná i vůle žít a svoboda a naděje… Možná…

13.10.2021 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Ale ale ale, tak nad plošinou rozpadající se dystopie a pod ní rozkvétající postapo hororovka...To jsem od Rusalky nečekala. Velice lákavý začátek série.

09.10.2021 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mně pohoda. Je pravda, že jsem se nesmála nahlas jako u Amandy, ale koutky mi cukaly hned od druhé stránky. A koho by nepobavila hlavní dějová linka a cíl mise - svoboda za klobouk :-) Je taky pravda, že kdyby kapitán Bouchač a lord Mrdák pokračovali takovým tempem jako ve dvojce, tak by tato série musela skončit nejpozději dílem číslo čtyři, a to totálním zničením celého vesmíru…Takhle se máme ještě na co těšit.

19.05.2021 4 z 5

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda Walter Moers

Tolik fantazie v jedné knize se hned tak nevidí! Až jsem si od těch ‘nesmyslů’ - míněno v dobrém - musela občas odpočinout a souběžně číst i něco trošku normálního. Senzační příběhy, krásně graficky zpracováno...tohle se tedy vážně povedlo.

23.01.2021 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Prvních 30 stran jsem vůbec nechápala, co to k sakru vlastně čtu. Pak jsem pochopila, že se to chápat nedá. Celá ta absurdnost války, situací a postav v kombinaci se všudypřítomným humorem a děsem...Některé pasáže jsou hodně komické, ale ve výsledku z téhle knihy mrazí. Tohle si 5* rozhodně zaslouží.

21.01.2021 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Děj, to je sešup. Postavy jsou stejné jako v jedničce a přece jiné. Jakoby se jim ty jejich drsné zadky snažil někdo zjemnit použitím kvalitního toaletního papíru. Aspoň občas...Je poznat jiný autor. Řezník a Rusalka spolu hezky ladí, i když každý nechává vlastní stopu. A to je dobře.

11.01.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Emzáci, střezte se českého řezníka! Vypravil se do vesmíru na zkušenou a už teď je z něj více než ‘kápo’.

31.12.2020 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Tak za prvé název knihy. Ten mně včetně přebalu tlačí zpět do mých 16 let, kdy jsem postávala u novinového stánku a hltala dalšího Johna Sinclaira...nic špatného na tom, jen se nerada někam vracím. Za druhé a to jako vážně?! Celou dobu čekám na to, až se hlavní postava ke skutečnostem nějak postaví, jedno jak. A on to nakonec vyřeší deus ex machina? To mne docela na*ralo. A nakonec za třetí. Když odhlédnu od výše napsaného, sjela jsem to jedním dechem :-)

16.12.2020 3 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Je jen málo knih, které vás dokážou vrátit do dětství s takovou lehkostí, jako tomu bylo tady. Do dětství, kdy pohádky byly kruté, dospělí lhostejní, vy jste nepatřili do světa, ve kterém vyrůstáte a příběhy, které se odehrávaly v nás nepatřily tak úplně ani nám samotným. Toto je kniha ztracených věcí. A psalo ji každé dítě v nás.

22.11.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Prostě taková postapokalyptická westernovka...a je k***a dobrá

15.08.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Žítkovské bohyně vezmou člověka za srdce a tají mu dech...

14.07.2017 4 z 5