vinebitch vinebitch komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Super knížka na rozečtení - bavila mě snad každá kapitola. Nevím čím to je, ale autorka mi prostě upřímně sedla, a způsob jejího psaní mě opravdu baví číst. Zasmála jsem se, červenala i přemýšlela, což je pro mě indikátor dobré knihy. Všem doporučuji!

21.09.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Krásná klasika. Musím se přiznat, že jsem ji četla poprvé úplně do konce. Moc se mi zalíbila část Intermezza I.

05.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Opravdu mě svět Harryho Pottera nadchl - z knižní stránky alespoň, jelikož mě filmy držely ve spárech odmalička. Konečně jsem se dozvěděla, jak vlastně Sirius utekl z Azkabanu a tohle byl rozhodně můj nejoblíbenější díl, co se obsahu týče. Naše trojice už pomalu dospívá, a s nimi se mění i jejich dobrodružnost a odvaha. A Snape se mi docela zprotivil, hlavně jak byl strašně zlý na Hermionu.

03.12.2021 5 z 5

Filmová série se stala podstatnou částí mého dětství a já se konečně rozhodla, že dám šanci i knížkám. Autorka mě nezklamala, některé scénky byly jiné, než z filmu a dost mě udivilo, že se psaný Harry trošičku liší od toho filmového. Ne však zásadně. Kniha mě příjemně překvapila :)

21.01.2021 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka. Druhý díl mi nikdy nepřipadal zajímavý, tedy alespoň co se týče filmů - ale knížka mě bavila mnohem víc. Objevily se tam pro mě nějaké novinky, které ve filmu nebyly, a možná proto mi to přišlo zajímavější. Už se těším na třetí díl :)

21.10.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) Dobrý příběh, Bailey mi sedla, což je důležité. Zaujala mě hlavně atmosféra knížky - slunce, surf... to je perfektní :) Porter neměl chybu a jsem ráda, že se všechno nemotalo jenom kolem pubertálních lásek. Obálka se mi moc líbí, spolu se stylem psaní (jsou tam i nějaké peprnější scény, které jsem si užila :D) a já můžu jen doporučit.

24.07.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Troufám si říct, že tohle byla zatím nejlepší kniha od autorky. Děj byl neskutečně svižný, nikde se nic nezasekávalo - prostě krása. Velmi doporučuji!

19.08.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár byl vždycky jeden z mých oblíbených dílů - ještě více nových informací, kterých se nám nedostalo ve filmu, se nám objasnily v knize. Například jak to vlastně bylo se Skrkem, a také se mi líbila se mi scéna s Voldemortem. I když, musím podotknout, že kniha nemusela být tak dlouhá, myslím, že je dokonce nejdelší v sérii... no co už :)

24.02.2022 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Super díl, líbilo se mi prostředí a pekelný pes Kvintuse :) Percy je prostě dobrák celou duší, a občas se mu to vymstí. Co mě překvapilo byla Rachel a její schopnosti, docela jsem si ji oblíbila. Ale už by to chtělo nějakou romanťárnu mezi Annabeth a Percym, vždyť se to úplně vybízí ;)

03.12.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Poslední díl byl pro mě ten nejzáživnější. I když jsme se s Jude na mnohém neshodly, i když mi přišlo, že konec se stal až nějak moc rychle - stále musím uznat, že jsem si to vlastně docela užila. Rozhodně na hodnocení přidává hodnotu grafické zpracování knihy, protože... no tak, ta mapa je prostě krásná. Vesměs se všechno vyjasnilo a tohle je za mě uspokojivé finále:)

06.05.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle byla za mě úplná pecka. Líbí se mi prostředí ve kterém se Renegáti vyskytují, přijde mi to stejné jako naše 21. století, akorát že tam mají lidé super schopnosti, tzv. Výjimeční. A bojové scénky jsem si dost užila! Je pravda, že v tomhle dílu jsme se se vším zatím seznamovali, takže tady moc té akce nebylo, ale v druhém dílu se to prý dost rozjede, na což se hodně těším :)

15.04.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Velmi povedená kniha. Kapitoly byly svižné, stránky mi přímo svištěly mezi rukama :) Příběh mě zaujal skoro hned, každá postava mi přišla dobře propracovaná. Jsem ráda, že jsem z knihy dozvěděla něco nového.

02.03.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu krásná knížka. Člověka donutí přemýšlet, a i když jsem ji přečetla za den, budu na ní myslet ještě dlouho. Je těžko uvěřitelné čemu lidé museli čelit a v jakých podmínkách žili. Velmi doporučuji, možná by někomu mohla otevřít oči o trochu víc.
A pokud patříte k těm, které zajímá jestli je tam nějaká romantická linka tak nebojte, je tam ;) ale pochopitelně je tam spíš vedlejší

23.05.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Krásná knížka, na pohodové dny :) přirovnala bych ji k další knížce od autorky Po tvém boku, která byla stejně tak skvělá

29.02.2020 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Knihu jsem měla přečtenou za jediný den a musím přiznat, že jsem ráda že jsem si ji pořídila, rozhodně to nebude naposled co si ji přečtu. Splnila všechna má očekávání a nebyla předvídatelná a do posledních stránek vás nechávala na pokraji a nechala vás dumat, jak že to vlastně všechno dopadne. Rozhodně ji doporučuji jako oddechovku s hlubším významem :)

03.01.2020 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Ještě než jsem se vůbec rozhodla přečíst si celou sérii, tak jsem si říkala jak to budu mít hned za sebou (přece jen je to série spíš pro děti) a nebudu mít potřebu se dál angažovat ve světě Percyho Jacksona. Ale po tomhle, troufám si říct nejlepším díle, mám chuť si přečíst další série. Což pro mě značí, že se kniha opravdu povedla a zaslouží si 5 hvězdiček. Percy nám už dospívá, moudří, a jeho akce už nejsou tak zbrklé jak bývaly. Rozhodně si tedy někdy v budoucnu musím přečíst i Bohy Olympu :)

02.01.2023 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Westovky miluju! Okamžik pravdy mi navodil pocit opravdového přátelství mezi Hadley a Amelií, líbila se mi i zajímavá zápletka s Heathem Hallem. Hadley mi přišla sympatická, svým způsobem :) Velmi povedená knížka na strávení neděle.

20.02.2022 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Perfektní. Skvostné. Vtipné. Nikolaj si svou sérii opravdu zasloužil a mě to chytlo, jako zatím jen pár knih. Do čtení jsem se úplně zažrala, děj plynul takovým způsobem, který umí jen Bardugo. Sice mě popisek před čtením mírně odradil, kvůli Zoje, kterou jsem v Griše moc nemusela, ale ona této knize z části dodala život. Díky její minulosti mi docvaklo její chování, a vůbec si nedokážu představit, že by tam nebyla. Líbí se mi vztah s ní a Nikolajem a moc se těším na druhý díl. :)

12.12.2021 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Konečně jsme se dočkali čtvrtého dílu a ja bych nemohla byt šťastnější. Poslední díl se velmi povedl a i když mě nějaké scénky naštvali nebo rozesmutněly, pět hvězdiček si to rozhodně zaslouží. Ale mohlo to být o trochu kratší :)

30.10.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Já si knížku užila - dobře se to čte, má to málo stran. Dokonce už jsem věděla co očekávat, jelikož jsem už viděla seriál - tak jsem si řekla, že si musím přečíst i sérii. Alina mi je sympatická a Mala jsem si taky oblíbila. O Darklingovi se radši ani nebudu zmiňovat :D

20.10.2021 4 z 5