Vesmich Vesmich komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

Příběh je rozepsaný v klasickém autorově stylu, tentokrát takový americký Jáson a Argonauti a začátek a vlastně celá první třetina, byla pro mě očekávaným čtenářským zážitkem. Jenomže pak...obrovský rozsah textu, který mi u starších "Kingovek" spíše vyhovoval, mi tady lezl na nervy, protože mi to přišlo utahané, cyklící se, o ničem a celé takové moderně přecitlivělé. Ve chvíli, kdy se Charlie dostal TAM a stal se TÍM, přešel nenávratně do skupiny Nesnesitelných literárních postav a začínala jsem doufat, že ho někdo sejme a bude od něj pokoj. Také mohl zvolit cestu, kdy se přestane ve všem tak nípat, skuhrat a mudrovat...žel to nešlo ani jedním z naznačených směrů a když se ještě přidal pláč (nikoliv jeho, což by zrovna mohlo být celkem autentické) dospělých osob na téma- co jsme provedli původním obyvatelům a planetě...udělalo se mi definitivně zle a musela jsem ihned pronést několik hlasitých vulgarismů, pohodit na veřejnosti pár odpadků, a pak si jít přečíst Nadaného žáka a pasáže z Osvícení, aby se mi vrátila důvěra v autora...na druhou stranu, když se nad tím zamyslím, tak by možná stačilo číst to do kapitoly 12., možná i 13. a s vypětím sil i 14., ale dál ni krok! To by taky pomohlo.

23.01.2024 3 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Bratr se svou kohortou se posunul zase o kus dál, tentokrát na ose Blaník - Vožice. Série se pěkně klube, všechno kolem dolů je napsáno poutavě a přiměřeně drsně.

14.01.2024 5 z 5

Glamping - Luxusní kempování v přírodě Glamping - Luxusní kempování v přírodě Julia Schattauer

Pro dlouhé a studené zimní večery je to ideální prohlížečka! Vábivé fotky na luxusním papíře a k tomu snové texty o tom, jak báječné je nocování v domku na stromě a jak se Ten nebo Ona rozhodli změnit zcela svůj upachtěný městský život a začít provozovat něco tak mimořádného, jako zavěšenou síť v lese.... Pro mě jsou tyto knihy náhledem do světa, který už není úplně můj, přesto se mi líbí sledovat, jak se dá z něčeho, co bývalo za mého dětství docela běžné = postavíme si boudu na stromě, tátové to vylepší, spíme venku v iglů, tátové to jistí, koupeme se v zimě v potoce, tátové náš ženou ven, udělat životní styl a luxus:)

13.01.2024 5 z 5

Znesvěcený hrob Znesvěcený hrob Zuzana Koubková

Bratr templář je soustavně v pokušení a soustavně mu podléhá :)

12.01.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

V pohraničí nejen vítr fičí, ale je to tam i velmi svérázné a to nejen na Bruntálsku. Podle mě je to alternativní příběh třeba i od nás z Krušných. Ostatně, alternativního na něm zase tak moc není a autor ty proslulé spodní proudy popsal citlivě a přesně, stejně jako mentální vzdálenost mezi centrem země a jejími okraji.

07.01.2024 5 z 5

Mudroprdy Mudroprdy Jakub Hussar

Parádně graficky naondulovaná mlha - název přesně vystihuje obsah, jsou to takové plácánky, a už se těším, až mi je někdo začne servírovat jako fakta:), protože to k tomu úplně svádí! A ještě je to očíslované! Skvělý nápad a určitě kauf!

04.01.2024 3 z 5

Pokrývač Pokrývač Miloň Čepelka

Inženýrovi se tak nějak přihodilo, že se na něj vrhla kultura a zcela ho ovinula svými chapadly, až on chudák přestal rozlišovat mezi tím co je a tím, co není. Rozhodně mi to připomnělo cestování "na oblasti", kde se hrálo, co se ve velkých městech hrát nemohlo, protože soudruh předpokládal, že v Kolíně jsou samí neandrtálci a ty nelze nevhodnostmi kontaminovat. Inu, krásné dny našeho mládí...

04.01.2024 5 z 5

Friluftsliv Friluftsliv Linda Åkeson McGurk

Hodně jsem se nasmála, ale to bude tím, že už jsem na světě dlouho. Pro unaveného městského člověka, který celý den soutěží o to, kdo dřív, rychleji a výš, je celý den připojený k síti, to může být pěkné čtení. Rozhodně je to graficky příjemný a takticky rozčleněný text podle živlů - voda, vzduch a tak. Jinak je to skutečně text plný rad jako - když spíte venku, dejte si pod sebe podložku, ranní vycházka je nejlepší, pijte čaj z jitrocele...no...bude to tím věkem (mým)...toto kdysi vydala snad Spořitelna nebo pojišťovna pod názvem Můj zálesácký zápisník...

04.01.2024 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

To byla sestava! Úplné panoptikum úchyláren. Tam bylo takových kandidátů na zamordování, že bylo potřeba lupou hledat nějakého rozdýchatelného.

03.01.2024 5 z 5

Sebrané zločiny Vladimíra Hudce: Abeceda začíná Alžbětou Sebrané zločiny Vladimíra Hudce: Abeceda začíná Alžbětou Vilém Hejl

Spisovatel Hudec má náročnou ženu a přihodilo se mu, že se prožil do socialismu, kde jeho detektivní zápletky nejsou aktuální, protože socialistický člověk páchá jiné zločiny než ten buržoazně nadutý, tak si musí zařídit nový způsob obživy.

03.01.2024 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Taková normální rodinka žijící kdesi na venkově, kterou diriguje despotický řvoun a tak se tam nutně musejí vyskytovat i další otravné osoby, které si říkají o problémy. A některé si o ně říkají tak moc, až se jim cosi nehezkého přihodí. Tentokrát jsem podezřelou osobu objevila docela brzy, což se mi ve staré dobré Anglii většinou nepodaří :)

03.01.2024 4 z 5

Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová Božena Benešová

Když jsme to četli na základce, pamatuji si, jak mi lezly na nervy ty balónky. Jakmile jsem si to přečetla jako hodně dlouho dospělá, byla jsem unešená tou úsporností stylu a parádním zachycením vývojového období!

26.12.2023 5 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Nejlepší na tom je, jak Josefína musí do práce :), chodit tam pravidelně a účastnit se porad..ještěže se problém tak nějak vyřešil sám..

26.12.2023 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak my tady také víme, že když první táááání cestu sněhu zkřííííží, tak se vrací Hubenej Joe, Čára i Ušoun :), nicméně na Aljašce to moc idylka není a div, že to víceméně všichni přežili. Také mě zaujal způsob likvidace autovraku - až rozmrzne zem, tak to zakopu...to bude panečku džuzna!

19.12.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Takto nutně musí připadat naše vlastní životy těm, kteří je nějak popisují. Zvenku je to vždycky o hodně nemilosrdnější a nudnější. Zevnitř to není, podle mě, nikdy taková soustava mizérií v tom či onom. Takové zachycení některých momentů v životě rodiny, které se až po čase ukazují jako křižovatky rozhodnutí, ale v danou chvíli moc prostoru na nějaké extra myšlení člověk nikdy nemá.

16.12.2023 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Tfuj tajxl! Ještěže takové postavy se zde u nás v kotlině objevují jen jednou za generaci a raději tančí po velkých říších. Mazec!

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Po Libni, kde se jezdilo a utíkalo a přežívalo válku, tentokrát Holešovice. Čtvrť znám, bydlela jsem tam, tak se mi do míst docela snadno přenášelo. Jatka jako jedna velká podivnost, kolem které se shromažďují podivíni, kteří nejsou samosebou žádní křehounci. Bertold Neuman, inženýr z libeňské Pragovky byl pro mě světlou výjimkou mezi autorovými ústředními hrdiny, kteří mi pokaždé lezou na nervy /což nemá nic společného s tím, že bych o nich nechtěla číst/, jatkař-píárista.neónista Leon Hebvábný neměl pro mě Bertovo kouzlo, ale na nervy mi nelezl. Vlastně mi ta postava seděla.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Viděla jsem to jako film a měla jsem ho ve vzpomínkách jako že dobrý. Tak mě zajímalo, jak je to v knize. Po jejím přečtení jsem si film znovu po letech pustila a přišel mi ne moc dobrý :)

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

To byla dobrá jízda! V hlavní roli lstivá středoškolačka vykreslená hodně věrohodně, takže byla dostatečně okouzlující i lezoucí na nervy zároveň.

Palec a tichá voda Palec a tichá voda Jarmila Pospíšilová

Tato série vražd na vsi, mě pokaždé bezpečně vrací na zem. Zápletky jsou tak všední, až se to skoro nechce číst, protože je to tak všední...a jak je to všední, tak je to nemilosrdné. Nikde neběhají sérioví vrazi čtvrtící kdeco, pokaždé je to nějaká taková náhoda, divnou, zatuchlina. Inu, takové pěkné případy ze života.

09.12.2023 4 z 5