verulik196 verulik196 komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Rozhodně lepší než předchozí díl. Příběh má rychlejší rozjezd, spoustu akce, která nutí číst stále dál a dál, až se dostanete ke konci, u kterého si říkate, že nutně potřebujete další díl.
Doporučuji!

15.03.2018 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knížka mě svým neobvyklým tématem okamžitě zaujala a musím říct, že nezklamala. Příběh je napsán čtivě a díky střídání pohledů jsem mohla lépe pochopit chování jednotlivých členů rodiny a náročnost celé situace. Jen ten konec.. opravdu jsem to nečekala.

06.03.2018 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Kvůli písemce z češtiny mi stačilo si přečíst jen první dva dny, ale i tak jsem si stihla udělat na knížku názor.
Nedokážu říct, jestli se mi Dekameron líbí, nebo nelíbí. Některé povídky mě zaujaly a pobavily, jiné zas tak moc zajímavé nebyly. Kniha je napsána poměrně čtivou a v rámci možností moderní češtinou, takže jsem neměla problém se v jednotlivých příbězích orientovat. Kdo ví, možná si Dekameron za několik let přečtu celý.

28.02.2018

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Skvělá knížka!
Pokračování se mi opravdu líbilo, příběh se odvíjí zajímavě, všechno to prolínání s minulostí, magie.. Opravdu se těším na třetí díl.

16.02.2018 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Doporučuji.
Knížka mě zaujala svou čtivostí a zajímavým zpracováním. Děj rychle plyne. Hodně jsem si oblíbila vedlejší postavy - především Palcáta, Rafana a Kostěje. Doufám, že se o nich v příštích dílech dozvím víc. Zaujaly mě začátky kapitol, kde byl vždy úryvek nějaké jiné fiktivní nebo skutečně knížky. Na konci zůstalo mnoho nezodpovězených otázek, na které snad dostanu odpověď v příštím nebo posledním díle.
Abych to celkově zhodnotila, knížka by mohla být více napínavá, ale i přesto si myslím, že stojí za přečtení.

04.02.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Knížka nebyla nic světoborného, ale i tak se to příjemně četlo, a proto dávám čtyři hvězdičky.

21.01.2018 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tato knížka je stejně sladká jako dojemná.
Láska Poppy a Runa mi přišla trochu nereálná a přehnaná, na druhou stranu se ale díky ní kniha stala více emotivní a smutnou. Nebýt všech těch polibků, vyznání lásky a naprosté oddanosti, příběh by na čtenáře tolik nezapůsobil. Takže přestože na romantické příběhy moc nejsem, v téhle knížce mi to nevadilo, ba naopak jsem za to vlastně ráda.

05.01.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Co na to říct, kniha je prostě skvělá jako vždycky!

31.12.2017 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Upřednostňuji prózu, ale i tak mě příběh hodně zaujal.

28.10.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Řekni vlkům, že jsem doma je hluboký příběh o lásce, ztrátě, tajemstvích a dospívání. Donutí vás přemýšlet a na konci příběhu si uvědomíte, že na June, Finna, Tobyho a Gretu budete ještě dlouho vzpomínat.

05.09.2017 5 z 5

Přímo do srdce Přímo do srdce Bill Condon

Obálka, název i anotace slibuje zamilovaný dívčí román, realita je ale jiná. Ve skutečnosti to je příběh o novinářské praxi, který není propracovaný tak, jak by mohl. Šlo to přečíst, ale že bych z toho bylo nějak nadšená, to ne.

18.08.2017 3 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Poslední díl... Kdo by řekl, že to přijde tak rychle? Knížka mě jako obvykle bavila, děj rychle plynul a za pár dní jsem byla na konci - úplném konci. Vše dopadlo, jak má, takže mi nezbývá než se s celou sérií rozloučit a najít si ke čtení něco jiného :P

11.08.2017 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Mně se knížka líbila. Ano, má to zbytečně hodně dílů. Ano, vážně to je v podstatě o ničem. Ale čte se to i tak dobře. Tento díl hodnotím jako jeden z těch lepších. Měl poměrně napínavý děj a ten konec? Jsem zvědavá, jak se s tím autorky v posledním díle poperou.

07.08.2017 5 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

A další díl je za mnou. No co, ještě na mě čekají dva :) Knížka se mi opět moc líbila, byla čtivá a prostě celkově moc zajímavá. Mohu jen doporučit.

04.08.2017 5 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Tohle byl celkem hodně podařený díl. Knížka se četla rychle, místy byla napínavá, celkově jsem s ní tedy spokojená. Už beru do ruky další díl ;)

01.08.2017 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

V zásadě se tam toho až na pár věcí moc nestalo, ale četlo se to hezky a rychle, takže jsem byla na konci dřív, než bych chtěla. Už si beru do ruky další díl ;)

28.07.2017 5 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

No, obálka je podle mě otřesná, ale samotné pokračování děje se mi líbilo. Musela jsem si chvíli zvykat, že tam skoro není Zoey, ale nakonec mi vůbec nechyběla a byla jsem za tu změnu ráda. Knížku tedy hodnotím pozitivně.

26.07.2017 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Tahle série se mi prostě líbí. Není to sice nějaké hodně napínavé fantasy, ale pohodovka na prázdniny. V tomto díle se dále rozvíjí zápletka a změnilo se prostředí, což byla z mého pohledu vítaná změna. Pokoušená je pro mě dosud nejlepší díl.

24.07.2017 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Hodně podařený díl!

21.07.2017 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Za mě to byl skvělý díl. Sice to asi nikdy nebude úplně napínavé čtení, ale i tak se pomalu rozjíždí větší zápletka a tak věřím, že další kniha bude zajímavá.

17.07.2017 5 z 5