VeruB VeruB komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělá kniha, nelze se od ní odtrhnout. Už několik pár knih zpět si říkám, co Harry Nesbovi udělal, že mu tak naložil. Do konce knížky nevíte kdo je vrah, protože Nesbo si se čtenářem umí pěkně pohrát, takže podezřelý je v podstatě kdokoli. Těším se na další.

17.02.2020 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Autentický, čtivý příběh o druhé světové válce v Itálii. Krásné, smutné a dojemné zároveň.
„Život mě stále nepřestává udivovat. Nikdy nevíme, co se stane dál, co uvidíme, jaký důležitý člověk nám vstoupí do života nebo jakého důležitého člověka ztratíme. Život je změna, neustálá změna, a pokud nemáme to štěstí, že v tom vidíme komedii, je změna vždycky drama, pokud ne rovnou tragédie. Ale po všem, a i když nebe zrudne a zatáhne se, pořád věřím, že pokud máme to štěstí, že žijeme, musíme děkovat za ten zázrak neustále každý den bez ohledu na to, jak je zrovna špatný. A musíme věřit v Boha a vesmír a lepší zítřek, i když ta víra není vždycky zasloužená.“

23.05.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha o nejpožehnanější kočce Jeho Svatosti s duchovním přesahem a taky o tajemných záhadách ukrytých v hebounkých kožíšcích. Co mi kniha dala a já chci ve zkratce předat jako doporučení dál je: Projevuj laskavost, štědrost, chovej se eticky, buď trpělivý, uvědomuj si přítomný okamžik, hodně naslouchej, přemýšlej a medituj.

08.04.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherný příběh o zatvrzelém staříkovi jménem Ove s nelehkým osudem, který mě rozesmál i rozplakal zároveň.

24.08.2019 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Na tak málo stránkách tolik vděčnosti, soucitu, sentimentu a krásy. Byl to zážitek si přečíst tuto knihu, je nádherná.

12.05.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Veselí se mi líbilo, hezky se čte, je to takové oddychové čtení, které obsahuje neodvratitelná životní dramata. A za mě je vtipnější než Aristokratka.

29.02.2020 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Když se o něčem hodně mluví, píše ... tak prostě za chvíli podlehnu a chci vědět proč a udělat si vlastní názor. Z toho všeho povyku kolem jsem prostě čekala víc a tato poezie mě zcela neoslovila. Čekala jsem trochu něco jiného, než takové plakání a místy hodně intimní zpověď. Četla jsem ji v originále, aby náhodou něco nezůstalo ztraceno v překladu.

12.04.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nalákaly mě dobrá hodnocení, recenze i doporučení, ale pardon, nějak je nechápu a humor jsem nenašla, idkyž jsem hledala a jsem na sebe pyšná, že jsem knížku vůbec dočetla.

31.10.2017 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

krásné příběhy, krásná kniha

14.10.2017 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nádherný milý a poutavý příběh lásky zasazený do nehezké doby diktatury generála Franca. "Estamos más guapas con la boca cerrada." Moc ráda v knihách objevuji historii, kulturu jiné země, která mě láká ji hned navštívit a rozhodně si chválím kratší kapitoly, které mě vyloženě nutí knihu neodložit. Moc moc se mi líbila, doporučuji.

16.07.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Parádní strhující příběh. Moc se mi to líbilo a všem vřele doporučuji. "Jsem ostří, jemuž ruka tvá vládne, duhovým obloukem tnu. Srdce jsem já, ale ty jsi ten zvon, co ponuře věští tmu. Jestli jsi pěvec, pak píseň jsem já, nénie žalu pouhá. Odpověď na vše, co světu třeba, ta věčná lidská touha."

18.03.2020 5 z 5

Kniha Zázračný úklid pro mě moc zázračná nebyla. Asi jsem měla vyšší očekávání, ale některé myšlenky se dost opakovaly a některé se mi zdály moc primitivní. Můj dojem z autorky, dle psaní je, že zajisté musí trpět obsedantně kompulzivní poruchou. Abych jen nehanila, některé pasáže se mi líbily a mám chuť si jít vše přeskládat a vyházet půl domu. I bez knihy vím, že věcí hromadíme hodně.

02.07.2019 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha je velmi krásně graficky zpracovaná, texty v ní nic nenutící a inspirativní, velmi povedený počin. Četlo se svižně a úplně samo.

09.01.2019 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Výborně napsaná kniha, určitě doporučuji přečíst všem, prostě povinná četba a pozor otevírá oči. Čtivě a srozumitelně napsáno.

09.09.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha má krásné desky i obal, ale obsah trochu pokulhává. První povídka je nevkusně vulgární, druhá trochu sexistická. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc.

19.07.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Klasická detektivka, na začátku vás chytne, v průběhu čtení hádáte, kdo to může být a proto vás nutí číst až do konce napínavou rychlostí.

17.07.2018 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Knihu Hobit jsem četla po docela velké pauze od přečtení Pána prstenů a po zhlédnutí filmů a musím říct, že kniha je napínavá plná akce od začátku do konce a velmi krásně a čtivě napsaná. Radost číst.

16.07.2018 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Jak děsivé v této době virové. Co se stane přesně ve chvíli, kdy peklo zamrzne a otevřou tam sjezdovky, které sjíždí Theo Cray?

28.05.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Cestopisy od Ladislava Zibury, známé specifickým humorem mám ráda, přečetla jsem všechny a navštívila i pár přednášek. Určitě doporučuji. Kniha je opět nádherně ilustrovaná z dílny Tomski a Polanski, která zážitek zintenzivňuje. Jen mě v této knize poněkud rušily "vzdělávací" strany, které rozbíjely věty a odpoutávaly pozornost od čteného textu.

21.11.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Zklamání. Měla jsem od této knihy větší očekávání. Kniha se četla svižně. Většinu knihy se ale děj téměř opakuje, až si říkáte, že se skoro nic neděje a přestáváte být v napětí. Od začátku tušíte kdo za tím stojí, protože je v knize docela málo postav. Takže shrnutí 2/3 knihy slabší "psycho" a na posledních 30 stránkách trochu až směšný thriller.

24.02.2019 3 z 5