veronikau2374 veronikau2374 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těžké čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.... Krásně napsané, krásně zpracované, bylo dobré v "mezičase" mezi prvním a druhým dílem přečíst Životice. Smekám před autorkou a její vypravěčskou a dokumentaristickou dovedností!

09.11.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další mistrovské dílo paní M. Sama mám dvě dcery, takže jsem dočítala s obrovskou dávkou vzteku a beznaděje. Výborně napsáno, možná více stroze než jiné knihy autorky, ale k tomuto tématu to přesně sedlo.

08.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Poklona autorce. Jestli je toto její první kniha tak se nemohu dočkat těch dalších. Poutavě napsané, nenudila jsem se ani chvíli a posledních padesát stran jsem ani nedýchala. A když ke všemu znáte ten kraj tak se vám kniha dostane pod kůži. A kuchyně paní Urbánkové...úplně jsem cítila vůni štrůdlu a gulášovky :-) A samozřejmě hrdina ze všech nejlepší - Imbus!

21.01.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Děsivý příběh. Opět skvěle napsané, postavy jsou tak reálné, že má člověk pocit, že bude křičet...a hlavně na matku!!! Děsivé je, že má člověk celou dobu pocit, že se něco takového může dít i u jeho sousedů. A po přečtení ovládne neuvěřitelná touha obejmout vlastní děti a říci jim, jak jsou skvělé!

17.02.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Výborná kniha, čte se sama a nutí přemýšlet. Paní Klevisová mne opět nezklamala!

26.10.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

...kniha která by neměla zapadnout v zapomnění. Silné téma? To je slabé slovo. Nedá se přečíst bez slz vzteku i smutku v očích... A ve mně zanechala i obrovský pocit viny za to, kolikrát jsem prošla kolem toho hřbitova a netušila co je za zdí.

08.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

ani se neche věřit, že se jedná o autorčinu prvotinu. Nádherně napsané a pro mne ukazuje část historie, která mi byla dosud naprosto neznámá. Vřele doporučuji!

09.03.2020 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak to byla jízda. Přečteno za pár hodin na jeden zátah. Postavy, podle mého názoru, přesně zrcadlí dnešní dobu, nároky a charaktery. Děj má neuvěřitelný spár a opravdu se nejde odtrhnout!

03.07.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Toto byla poslední kniha od paní Mornštejnové, kterou jsem nečetla. Myslela jsem si, že Hanu nic nepřekoná, ale za mě je Slepá mapa nejlepší. Čtete příběh, který vlastně znáte, ale přesto je plný překvapení a zvratů, které berou dech. A po přečtení poslední stránky jsem zoufale hledala, jestli náhodou nenajdu ještě pár dalších...

22.05.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Taková pěkná česká detektivka. Velmi čtivě napsaná, asi chvíli jsem se nenudila. Skvěle vykreslené postavy, barvitě podáno. Jdu na další od autorky!

02.11.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

hodně čtivá, výborně v čase poskládaný příběh, čte se jedním dechem. Nenásilně skloubený příběh obyčejných lidských osudů v kontextu historických událostí. Konec by si klidně zasloužil další kapitolu.

09.05.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

to je tak silný a děsivý příběh! zase jin pohled na hrůzy války! čtu se slzami v očích. Autorka je neskutečně dobrá vypravěčka, jen málokomu se podaří psát příběh proložený více časovými rovinami tak poutavým způsobem.

15.02.2019 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bravurně napsaná kniha. Nejsem nadšenec do čtení knih s tématem holocaustu, ale tato je jiná. Neuvěřitelně popsaný netradiční, ale zároveň obyčejný příběh protkaný řadou různorodých lidských osudů. Čte se sama a nejde se odtrhnout. Je to ta z knih, kde na konci hledáte jestli nezbyla alespoň jedna nepřečtená stránka...

20.09.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, která se opravdu čte na jeden zátah. Mile, tak obyčejně napsaný příběh.

16.10.2019

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Sice velice útlá knížka, ale naprosto nezapomenuteln příběh. Výborně napsáno. Začíná až idylicky a naprostý obrat na konci je pak dechberoucí. Tato kniha by se měla stát součástí povinné četby, protože ani tato stránka našich dějin by neměla být opomínána!

08.09.2019 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

tato kniha byla pro mne milým překvapením. Prvních pár stran se perete se způsobem mluvy, ale rychle vás vtáhne silný příběh. Moc podařené!

03.07.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

to je teda síla! Výborně napsaná, já jí přečetla za jediný den jedním dechem. Střídaly se mi slzy v očích s naštvaností. Už dlouho se mnou žádná kniha takto nezacloumala! Je to neuvěřitelně opravdový příběh, ve kterém já viděla svou babičku, mámu i kousek sebe.

06.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Skvěle napsaná kniha, která se čte jedním dechem. Příběh, který vás nepustí a vzbuzuje obrovský pocit sounáležitosti s hlavními hrdiny. Kniha, kterou by si měli číst hlavně mladí aby se nezapomnělo...

27.03.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

strhující, tady lze říci že se čte jedním dechem!

08.09.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys