veronikau2374 veronikau2374 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další mistrovské dílo paní M. Sama mám dvě dcery, takže jsem dočítala s obrovskou dávkou vzteku a beznaděje. Výborně napsáno, možná více stroze než jiné knihy autorky, ale k tomuto tématu to přesně sedlo.

08.05.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

...kniha která by neměla zapadnout v zapomnění. Silné téma? To je slabé slovo. Nedá se přečíst bez slz vzteku i smutku v očích... A ve mně zanechala i obrovský pocit viny za to, kolikrát jsem prošla kolem toho hřbitova a netušila co je za zdí.

08.05.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Poklona autorce. Jestli je toto její první kniha tak se nemohu dočkat těch dalších. Poutavě napsané, nenudila jsem se ani chvíli a posledních padesát stran jsem ani nedýchala. A když ke všemu znáte ten kraj tak se vám kniha dostane pod kůži. A kuchyně paní Urbánkové...úplně jsem cítila vůni štrůdlu a gulášovky :-) A samozřejmě hrdina ze všech nejlepší - Imbus!

21.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těžké čtení, od kterého se nedalo odtrhnout.... Krásně napsané, krásně zpracované, bylo dobré v "mezičase" mezi prvním a druhým dílem přečíst Životice. Smekám před autorkou a její vypravěčskou a dokumentaristickou dovedností!

09.11.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak to byla jízda. Přečteno za pár hodin na jeden zátah. Postavy, podle mého názoru, přesně zrcadlí dnešní dobu, nároky a charaktery. Děj má neuvěřitelný spár a opravdu se nejde odtrhnout!

03.07.2022 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

tato kniha byla pro mne milým překvapením. Prvních pár stran se perete se způsobem mluvy, ale rychle vás vtáhne silný příběh. Moc podařené!

03.07.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Výborná kniha, čte se sama a nutí přemýšlet. Paní Klevisová mne opět nezklamala!

26.10.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Slušná detektivka, má spád, dobře se čte a od půlky je těžké se odtrhnout. Ale je to za mě lepší americký průměr.

08.10.2021 4 z 5

Topoly berlínské Topoly berlínské Anne Birkefeldt Ragde

výborná kniha...kéž by byl překlad dalších pokračování

16.03.2021 5 z 5

Pohádky o princeznách Pohádky o princeznách František Zacharník

milá, srozumitelná knížka s krásnými ilustracemi

23.11.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Taková pěkná česká detektivka. Velmi čtivě napsaná, asi chvíli jsem se nenudila. Skvěle vykreslené postavy, barvitě podáno. Jdu na další od autorky!

02.11.2020 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

zase výborná kniha tohoto autora, a zase trochu jiná

01.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

ani se neche věřit, že se jedná o autorčinu prvotinu. Nádherně napsané a pro mne ukazuje část historie, která mi byla dosud naprosto neznámá. Vřele doporučuji!

09.03.2020 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Děsivé a lidské zároveň. Příběh, který člověka nenechá usnout....

21.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Děsivý příběh. Opět skvěle napsané, postavy jsou tak reálné, že má člověk pocit, že bude křičet...a hlavně na matku!!! Děsivé je, že má člověk celou dobu pocit, že se něco takového může dít i u jeho sousedů. A po přečtení ovládne neuvěřitelná touha obejmout vlastní děti a říci jim, jak jsou skvělé!

17.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, která se opravdu čte na jeden zátah. Mile, tak obyčejně napsaný příběh.

16.10.2019

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Tak to byla jízda. Výborně napsané. Trochu jsem se bála formátu psaného formou dopisů, ale kniha plyne nekompromisně kupředu. Při čtení člověka popadá pocit jak při jízdě na horské dráze a vystoupit se nedá...protože se prostě nejde odtrhnout. Toto je kniha, která mi dlouho zůstane v hlavě!

16.10.2019

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bravurně napsaná kniha. Nejsem nadšenec do čtení knih s tématem holocaustu, ale tato je jiná. Neuvěřitelně popsaný netradiční, ale zároveň obyčejný příběh protkaný řadou různorodých lidských osudů. Čte se sama a nejde se odtrhnout. Je to ta z knih, kde na konci hledáte jestli nezbyla alespoň jedna nepřečtená stránka...

20.09.2019 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Sice velice útlá knížka, ale naprosto nezapomenuteln příběh. Výborně napsáno. Začíná až idylicky a naprostý obrat na konci je pak dechberoucí. Tato kniha by se měla stát součástí povinné četby, protože ani tato stránka našich dějin by neměla být opomínána!

08.09.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

strhující, tady lze říci že se čte jedním dechem!

08.09.2019 5 z 5