veronika5179 veronika5179 komentáře u knih

Setkání s tajemnem Setkání s tajemnem Arnošt Vašíček

Strašidelné a tajuplné povídky jako ze staré školy. Všechny vyvolávají u čtenáře pocit, že už někdy něco takové slyšel, viděl, zná...:) A to je na knížce nejlepší.

12.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Je mi to líto, že jsem musela hodnotit průměrně, ale od autorky jsem měla vyšší očekávání. Místy mi přišlo, že knihu snad ani nepsala ona. Příběh působil zmateně, někdy jako typická červená knihovna, potom jako popis výtvarných technik, neuceleně a nejvíc mě mrzelo, že některé postavy nebyly vykresleny vůbec, třeba Marta, která pak úplně zmizela a čtenář netuší, co se s ní stalo? Vrcholem bylo rozuzlení a postava Hany, u které jsem se musela pousmát - autorka této postavě nedala skoro žádný prostor, víme jen to, že byla protivná, Alžbětě vynadala do k. a přišla o děti, tak se jí hlavní hrdinka za odměnu rozhodla dát dítě svoje (?!!). O životě malé Evy taky nic nevíme. Ani přátelství s Ester nebylo nějak výrazně popsáno, vše jen tak mimochodem, trochu lajdácky, ale to je na román tohoto typu zkrátka málo a nestačí to.
Mám hodně rozporuplné pocity a nemůžu se ubránit, že za chvíli bude trh s podobnými příběhy přesycen. Laťka je velice vysoko a není jednoduché ji přeskočit.

31.10.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Smutný příběh s nadějí na konci. O tom, jak jedna chalupa a možná i jeden muž mají vliv na osudy žen (nejen) v jakékoliv době. Vzorce chování v rodině se dědí z jednoho na druhého a jen ten, kdo má odvahu odejít, se může nadechnout. Příběhy jsou prakticky pořád stejné - nepochopení, dřina, úzkosti, neschopnost se vymanit z nicotného života, který je stahoval neustále k tomu samému promarněnému kolotoči.

22.09.2020 4 z 5

Už vlastně legendární knihu jsem měla možnost si přečíst až teď. Obsahuje spoustu neskutečně zajímavých pohledů na svět, peníze, vydělávání a bohatství. Věřím, že pokud by se někdo opravdu "kousl" a řídil se pokyny v knize, může se mu to vyplatit. Jen bych to nebrala jako návod, ale spíše tip. I tak je třeba mít obrovské finanční znalosti, inteligenci nebo znát lidi, kteří Vám dobře a nezištně poradí - a to není zrovna jednoduché...

20.03.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Na začátek přiznám, že se mi kniha nečetla zrovna lehce...K postavám je obtížné si vytvořit nějaké pouto, vše je popsáno docela stroze a neosobně, ale přesto vás zajímá, jak se věci nakonec vyvinou. Nejvíce mne bavil Alfred a Emilie, nejvíc jsem se trápila s Joannou a Florianem...I přes to jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla a dozvěděla se tak o velké tragické události, která mi byla spíše neznámá.

04.11.2018 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Příjemná záležitost na jeden/ dva večery. Knize se dá leccos vytknout, třeba málo propracované postavy, někdy nelogické postupy, ale stále patří mezi to lepší, co v tomto žánru lze najít. Stránky lehce odsýpají, autorka jde téměř vždy k věci bez zbytečných kliček a odboček, nemáte čas se ani moc nudit, protože ani se nenadějete a knížky je konec :)

25.10.2018 4 z 5

Madona z hor Madona z hor Elise Valmorbida

Na knihu jsem se těšila, první polovinu jsem si opravdu užívala, jenže pak už se to nějak zvrtlo a z knihy se stala jednoduše nuda. K postavám je těžké si vytvořit nějaký hlubší vztah, vše je popsáno příliš stroze a neosobně, zbytečně dlouhé popisky např. procesu sušení bourců...Škoda.

11.10.2018 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Průměrné hodnocení mě mrzí. Kniha je napsaná vytříbeným jazykem, který se v dnešní literatuře vidí už jen málokdy. Příběhová linka je taky zajímavá, jen se to všechno četlo zdlouhavě a místy jsem se nemohla pohnout ani k dalšímu čtení přinutit. Škoda.

01.07.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dle mého názoru nejlepší kniha autorky :)

25.02.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

(SPOILER) Mohla to být slušná detektivka s velice zajímavých tématem, kterých není mnoho, ale ono to opět tak nějak splynulo jako desítky dalších podobných příběhů. Finální boj Kim s pastorem připomínal popis z béčkového akčního filmu. Škoda...

06.01.2018 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Pecka! Dobrá detektivka bez zbytečností a odboček, přitom je to šikovně propracované a dotažené. Brutalita a nechutnosti jsou zde vylíčeny opravdu naturalisticky, musela jsem si dávat pauzy, abych to dokázala vstřebat, ale i tak mohl být autor krutější ( ne že bych po tom toužila). Myslím, že se ještě držel na nějaké hraně únosnosti. Člověk je schopen větších zvěrstev než byly popsány v knize. Doporučuji! Pro mě první seznámení s Carterem, takže nemůžu srovnávat.

14.10.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Lenka Lanczová pro dospělé. Obsah je poplatný názvu. Snadno a rychle čtivá kniha, která popisuje (nejen) milostný život dvou sousedů a jejich rodin během několika let. Mužský rukopis se nezapře, nezabíhá do přílišných podrobností popisů postav. Což je škoda. S postavami jsem měla bohužel problém se více ztotožnit, nebyla mi sympatická snad ani jedna a tajně doufám, že děti z románu jsou spíše výjimkou a ne vzorkem dnešní společnosti. Je to sprosté, stručné, místy zábavné, chlapské, pražské, čte se to dobře, ale nejde o žádnou propracovanou vysokou literaturu, ke které bych se asi vracela.

14.05.2017 3 z 5

Operace Silver A Operace Silver A Zdeněk Jelínek

Velice zdařilá publikace věnující se výsadku Silver A. Pro ty, kdo se zajímají o odbojová hnutí a činnosti exilové vlády v Londýně, je tato kniha víc než poučná. Jmen i míst je spousta, proto je asi dobré už některé znát a mít obecné povědomí. Osudy jednotlivých parašutistů i lidí, kteří jim pomáhali by vydalo na spoustu knih. Ve stínu Anthropoidu jsou neprávem opomíjeny i osudy "těch ostatních". Díky aspoň za tuto.

04.02.2017 5 z 5

Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Jiří Rajlich

Velmi zdařilá a obsáhlá publikace encyklopedického formátu(nenechte se odradit menším počtem stran). Shrnuje stručně, ale zároveň i dostatečně vše o operaci Anthropoid na pozadí časové osy. Spousta fotografií, informací o nejdůležitějších aktérech, strojové záznamy, důležité popisy. Vše na velice vysoké úrovni. Určitě se k ní budu vracet během čtení jiných publikací.

19.01.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Bohužel, čekala jsem dle recenzí i doporučení něco opravdu výjimečného, ale žádný zážitek se nekonal. Naprosto průměrná a průhledná detektivka, kde všechno bylo od začátku do konce jasné. Žádné napětí, žádné zvraty, vše suché, odměřené. O odbočkách a nahánění stránek ( kauzy se spálenými firmami a jugoslávskou mafií) ani nemluvě. Velké zklamání.

26.11.2016 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Jedním dechem! Ačkoliv jsem pořád čekala trochu jiný konec, nové skutečnosti a možná i další osoby, které byly zapleteny do celého případu. Trochu mě mátlo vyšetřování vyšetřovatelů, které se prolínalo celým dějem. Čekala jsem, že k tomu ještě dojde. Nevadí! I tak skvělá kniha!

17.08.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Všichni mě připravovali na šíleně dobrý zážitek, jenže ten se bohužel nekonal. K žádné postavě jsem si nedokázala vytvořit vztah, vše působilo jako strohý popis absolutně bez emocí, bez nějakého zabarvení nebo důmyslnosti. Spousta věcí značně předvidatelných, spousta vycpávkových kapitol a zbytečností, aby "se nahnaly stránky". Zklamání a upřímně nevím, zda se ke Keplerovi vracet. Jako lehké čtení k vodě fajn, ale nic, z čeho by si čtenář sedl na zadek. Bohužel.

15.07.2016 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Dobrá, i když v mnoha ohledech docela předvidatelná (od půlky jsem věděla, kdo bude vrah :), ale četlo se to dobře a rychle. Bohužel, jako by tomu velké "něco" chybělo a nemůžu přijít na to, co.

21.05.2016 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Dobré, ale pořád se nemůžu ubránit pocitu, že čtenář byl podveden a vše bylo vysvětleno až na konci knihy při rozhovoru s ženou. Tím si to autor velice usnadnil. Kdyby během příběhu dal čtenáři více stop a prostoru pro fantazii, ocenila bych to více. Prostě se něco a něco stalo a na konci napíšeme, že to vlastně bylo jinak, protože autor to tak chtěl. Škoda.

21.11.2015 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Já vím, že Andrew a Camryn chtěli žít svobodně, nebýt jako ostatní, užívat si život podle představ....ale opakovat to ke konci v každé větě? škoda..

08.07.2015 3 z 5