Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942

Kniha autorů kpt. Michala Buriana, plk. Aleše Knížka, PhDr. Jiřího Rajlicha a pplk. Eduarda Stehlíka o operaci ANTHROPOID, která představovala atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kniha vyšla k příležitosti výročí 60. let od uskutečnění atentátu. Publikace vyšla v českém a anglickém jazyce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43816/big_atentat-operace-anthropoid-1941-194-xyv-43816.jpg 4.642

Kniha Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942

Rolada88
01.06.2020

Kniha krásně popisuje protektorát a je obohacena krásnými autentickými snímky

kaka
16.11.2017

Výborná, přečteno jedním dechem!!

konicekbily
02.04.2017

Dobré doplnění mých informací o atentátu, obsahuje spoustu faktů a kopií originálních dokumentů vztažených k okupaci i atentátu samotnému.

Jury
07.03.2017

Moc hezká kniha...dostal sem ji při podpisu smlouvy do AČR ;)

Badger
29.01.2017

Kniha je pěkně zpracovaná ,spousty fotografií a zajímavostí. Hodnotím vždy podle toho jak se do knihy dovedu začíst ,proto dávám střed.
Jinak kniha se těžko shání-jistota jak ji však sehnat je vstup do AČR kde ji dostanete při podpisu na rekruťáku.

veronika5179
19.01.2017

Velmi zdařilá a obsáhlá publikace encyklopedického formátu(nenechte se odradit menším počtem stran). Shrnuje stručně, ale zároveň i dostatečně vše o operaci Anthropoid na pozadí časové osy. Spousta fotografií, informací o nejdůležitějších aktérech, strojové záznamy, důležité popisy. Vše na velice vysoké úrovni. Určitě se k ní budu vracet během čtení jiných publikací.

milamarus
07.11.2016

Přišla jsem si jak cestovatelka v čase! Wow! Tolik nových informací, tolik fotek a přitom je tak tenká... Líbily se mi životopisné rámečky s malými portrétními fotografiemi, které mě přímo provokovaly k tomu dozvědět se víc. Líbily se mi na stroji psané záznamy, dopisy, rozkazy a vyhlášky. Co na tom, že valná většina z nich je psaná v německém jazyce, a že má znalost němčiny je dosti chabá?! Zapomněla jsem na to! A přečetla je od prvního do posledního slova. Líbilo se mi to zkrátka celé...

Děkuji autorům za seznam doporučené literatury. Většinu z těch titulů jsem obratem vložila vpravo do podobných knih, a budu po nich pátrat.

Stojí za prohlédnutí! :-)

Tvefisto
15.07.2016

Objevila se na Aukru a okamžitě jsem po ni sáhla. Není moc k sehnání. Po prohlédnutí jsem opravdu ráda, že ji mám.