Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942

Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43816/bmid_atentat-operace-anthropoid-1941-194-xyv-43816.jpg 5 57 57

Kniha autorů kpt. Michala Buriana, plk. Aleše Knížka, PhDr. Jiřího Rajlicha a pplk. Eduarda Stehlíka o operaci ANTHROPOID, která představovala atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kniha vyšla k příležitosti výročí 60. let od uskutečnění atentátu. Publikace vyšla v českém a anglickém jazyce.

Přidat komentář

Rawen616
11.01.2023 4 z 5

Velmi dobrá přehledovka o době před a po atentátu na Heydricha. Pročetl jsem si ji hned poté, co jsem zdolal knihu "Jan Kubiš-nezastaví mě ani to nejhorší", se kterou se to velmi dobře doplňuje. O hvězdičku dolu dávám zejména proto, že mi místy kniha připadala malinko nepřehledná a vůbec by mi nevadilo, kdyby textová a obrazová část s popisky byly oddělené. Ale to je spíš taková kosmetická vada, navíc ovlivněná osobním vkusem:-) Pro ty, co se chtějí o této době a události dozvědět vše podstatné, tak to se v knize opravdu dozví.

jan.para
11.12.2022 5 z 5

Krásná ucelená kniha o operaci Anthropoid. Publikace je ve formě encyklopedie a čtenář se v ní dozví všechno podstatné, co o této operaci potřebuje vědět. Chvílema mi připomínala knížku Anthropoid od Jaroslava Čvančary, ale ta je daleko obsáhlejší. Krom známých i méně známých dobových fotografií a dokumentů cením i dnešní fotografie dochovaných osobních věcí parašutistů. Pokud se ovšem budete chtít o Anthropoid zajímat více do podrobna, tak musíte šáhnout po jiných knížkách, protože celý příběh atentátu je poměrně složitý a jedna kniha by byla minimálně na 500 stránek. Kniha je k dispozici v digitální badatelně VHA.


Rolada88
01.06.2020 5 z 5

Kniha krásně popisuje protektorát a je obohacena krásnými autentickými snímky

kaka
16.11.2017 5 z 5

Výborná, přečteno jedním dechem!!

konicekbily
02.04.2017 5 z 5

Dobré doplnění mých informací o atentátu, obsahuje spoustu faktů a kopií originálních dokumentů vztažených k okupaci i atentátu samotnému.

Jury
07.03.2017 5 z 5

Moc hezká kniha...dostal sem ji při podpisu smlouvy do AČR ;)

Badger
29.01.2017

Kniha je pěkně zpracovaná ,spousty fotografií a zajímavostí. Hodnotím vždy podle toho jak se do knihy dovedu začíst ,proto dávám střed.
Jinak kniha se těžko shání-jistota jak ji však sehnat je vstup do AČR kde ji dostanete při podpisu na rekruťáku.

veronika5179
19.01.2017 5 z 5

Velmi zdařilá a obsáhlá publikace encyklopedického formátu(nenechte se odradit menším počtem stran). Shrnuje stručně, ale zároveň i dostatečně vše o operaci Anthropoid na pozadí časové osy. Spousta fotografií, informací o nejdůležitějších aktérech, strojové záznamy, důležité popisy. Vše na velice vysoké úrovni. Určitě se k ní budu vracet během čtení jiných publikací.

milamarus
07.11.2016 5 z 5

Přišla jsem si jak cestovatelka v čase! Wow! Tolik nových informací, tolik fotek a přitom je tak tenká... Líbily se mi životopisné rámečky s malými portrétními fotografiemi, které mě přímo provokovaly k tomu dozvědět se víc. Líbily se mi na stroji psané záznamy, dopisy, rozkazy a vyhlášky. Co na tom, že valná většina z nich je psaná v německém jazyce, a že má znalost němčiny je dosti chabá?! Zapomněla jsem na to! A přečetla je od prvního do posledního slova. Líbilo se mi to zkrátka celé...

Děkuji autorům za seznam doporučené literatury. Většinu z těch titulů jsem obratem vložila vpravo do podobných knih, a budu po nich pátrat.

Stojí za prohlédnutí! :-)

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Objevila se na Aukru a okamžitě jsem po ni sáhla. Není moc k sehnání. Po prohlédnutí jsem opravdu ráda, že ji mám.

Cleo De Nile
22.03.2014 5 z 5

Jak už bylo uvedeno, kniha se dnes jen těžko shání, proto jsem moc ráda, že máme na škole hodného dějepisáře, který mi ji na víkend půjčil domů... Tak nějak nevím, co napsat, neustále nad tím musím přemýšlet. Sama bych to, co dokázali tehdejší hrdinové, nejspíš nedokázala. Všechna čest těm, kteří zemřeli, abychom my žili.
Jinak souhlasím, je to přehledná a výstižná kniha, fotky jsou velkým bonusem. Když vidíte konkrétní tváře, je to přece jenom něco jiného...

Donatello
06.08.2013

Líbí se mi. Je to stručný přehled událostí pro každého.

růža
07.11.2012

Výpravná - převážně obazová publikace. Moc pěkná. Pro všechny, kteří chtějí vědět jak to bylo s atentátem na Heydricha. Běžně se nedá koupit v klasickém obchodě - Vydalo Ministerstvo národní obrany.