veronika4937 veronika4937 komentáře u knih

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Nádherná knížka, děti by ji nejradši přečetly na jeden zátah, jak moc je bavila. Moc hezky zpříjemní čekání na Vánoce. A souhlasím s komentářem, že se mi příčilo do knížky psát nebo vystřihovat :-)

23.12.2021 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

To byla taková nádhera! Sáhla jsem po trochu jiném žánru, než obvykle čtu, o to větší pro mě bylo překvapení, že mě příběh naprosto pohltil od prvních stránek a nemohla jsem se odtrhnout. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat v dalších dílech.

20.12.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Opět pohodovka, u které vypnete hlavu po náročném dni. Je jasné, jak vše dopadne a děj není plný zvratů, ale přesně to občas člověk potřebuje.

11.12.2021 4 z 5

Ale jo, občas jsem se usmála, ale oproti prvnímu dílu už je to jen slabý odvar. Každopádně chci moc vyzdvihnout výkon Veroniky Khek Kubařové, která knížku namluvila, díky jejímu podání mě bavila rozhodně víc, než kdybych ji četla.

11.12.2021 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Pro mě se druhý díl povedl mnohem víc než první. V prvním díle mi Sage lezla na nervy, tady už mi nevadila. Být o nějaký ten pátek mladší, tak asi budu i nadšená.

01.12.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi autenticky vyprávěný román. I když jsem o období 2. světové války přečetla už více knih, takhle mi přišla nejsyrovější. Možná za to může i fakt, že jsem ji poslouchala jako audioknihu. Každopádně stojí za přečtení, jen to úplně není odpočinkové čtení před spaním.

30.11.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tak tohle byl úlet, ale musím říct, že mě knížka bavila. Čekala jsem všechno možné, jak se děj vyvine, ale tohle opravdu ne. Liane Moriarty mám ráda a opět mě nezklamala, i když po přečtení recenzí jsem se trochu bála - naštěstí zbytečně.

22.11.2021 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Tak tohle byla pro mě naprostá pecka. Trochu jsem se tématu bála, protože sama mám děti, ale obavy byly zbytečné. Na začátku mě nejdřív trochu štvalo, co všechno může být způsobeno jen tím, že spolu lidé nejsou schopní komunikovat, ale pak už jsem děj doslova hltala a modlila se, aby celý děj nezkazil závěr. A nezkazil :-). Dávám na čestné místo do knihovny a budu doporučovat dál.

08.11.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Knížka se čte rychle, ale to je tak všechno, co se mi na ní líbilo. Sage mě strašně štvala a měla jsem neustále tendence protáčet oči nad jejím chováním.

06.11.2021 2 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Tak tahle knížka pro mě byla velké překvapení. Koupila jsem ji jen tak mimochodem a byla jsem překvapená, jak moc mě vtáhla do děje. Děj byl nepředvídatelný a po pozvolném začátku už jsem se nemohla odtrhnout.

30.10.2021 5 z 5

Umění najít pravou míru Umění najít pravou míru Anselm Grün

Krásná, inspirativní knížka, měl by si ji přečíst každý.

24.10.2021 5 z 5

Planeta je prga Planeta je prga Petr Hauzírek

Syn si knížku moc přál. Nejdřív jsem se trochu vyděsila, obrázky se mi moc nelíbily, ale obsah je super. Knížka se snaží dětem 'cool' jazykem nenásilně vysvětlit, jak by se měli chovat k životnímu prostředí.

22.10.2021 5 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Moc hezká knížka. Protínají se zde osudy několika obyvatel malé vesničky. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak už jsem napjatě čekala, jak se vše bude vyvíjet. Děj byl zajímavý a ve většině případů nepředvídatelný.

21.10.2021 4 z 5

V hlavní roli V hlavní roli Danielle Steel

Tak tahle knížka je pro mě obrovské zklamání. Je to moje první od této autorky a čekala jsem něco úplně jiného, vzhledem k tomu, jak je známá a uznávaná. Vůbec se mi nelíbil styl vyprávění, takový letem světem z rychlíku, neustále opakovala stejné informace dokola, nedostala se ke mě jediná emoce. Vlastně jsem celou dobu čekala, až se začtu, ale nedočkala jsem se. Přitom příběh sám o sobě není špatný, ale nešťastně pojatý. Mám v knihovně ještě jednu její knížku, takže jí dám šanci, ale asi za hodně dlouho.

14.10.2021 2 z 5

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Velmi zajímavá a čtivá knížka. O životě Lídy Baarové jsem znala jen něco málo a je neuvěřitelné, čím vším si prošla. Na jednoho člověka toho bylo až moc.

06.10.2021 5 z 5

Ještě že nejsem papež Ještě že nejsem papež Halina Pawlowská

Knížku jsem kdysi dostala zdarma k objednávce, tenkrát jsem ji nedočetla. Teď jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy (kniha, kterou po přečtení někomu darujete). První půlka mě nebavila vůbec, v druhé občas něco. Věřím, že knížka má své čtenáře, ale já mezi ně nepatřím.

01.10.2021 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle knížka mě naprosto pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem. I když jsem na toto téma přečetla už víc knížek, Hana a Šikmý kostel jsou (alespoň zatím) naprostá špička.

26.09.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Budu se jen opakovat s předchozími hodnoceními - naprosto geniální klasika. Neskutečné, co dokázal Orwell předpovědět. Díky, Čtenářská výzvo, jinak by mě tuhle knížku asi nenapadlo číst.

20.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Úplně jiný styl psaní, než jsem zatím četla, ale moc se mi líbila. Vůbec mi nevadí, že některé osudy byly vylíčené jen v náznacích, zbývá tak místo pro fantazii. Příběh je čtivý a jsem ráda, že na konci je doslov, kde se čtenář dozví, co je pravda a co fikce. Určitě si od autorky přečtu další knížku.

18.09.2021 5 z 5

Český lékař v srdci Afriky Český lékař v srdci Afriky Marcel Drlík

Nádherná knížka! Narazila jsem na ni náhodou (v jiné knížce ji autorka doporučovala). Podařila se mi přes antikvariát sehnat, ale moc jsem nevěděla, co od ní čekat. Cestopis jsem asi ještě nečetla, tak nemůžu srovnávat. Přečetla jsem ji jedním dechem. Člověk získá stručný přehled o zemi, místní mentalitě a obecně o podmínkách, ve kterých tu lidé žijí. Rozhodně budu doporučovat dál, jednoznačně stojí za přečtení.

31.08.2021 5 z 5