Umění najít pravou míru

Umění najít pravou míru https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357343/bmid_umeni-najit-pravou-miru-3pV-357343.jpg 4 21 8

V dnešní konzumní době se v mnoha ohledech proviňujeme vůči přírodě i sobě samým. Každodenní plýtvání spotřeby drancuje jak nás tak také přírodu. Zvykli jsme si na přepych, od kterého budeme jen těžko ustupovat. Autor se v této knize nesnaží moralizovat, ale na základě svých zkušeností předkládá návod, jak do budoucna najít správnou životní míru, abychom uchovali životní podmínky i pro naše příští generace.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Příroda, zvířata
Vydáno: , Pragma

Kunst, das rechte Maß zu finden , 2014

martin_aston
22.09.2023 5 z 5

Vynikajúca kniha, asi ako všetky od Gruna.
Názov vraví za všetko, hľadať správnu mieru veci. Nie menej, nie viac.

veronika4937
24.10.2021 5 z 5

Krásná, inspirativní knížka, měl by si ji přečíst každý.

Luluhappy
18.10.2021 5 z 5

Mně se to dost líbilo. Myšlenka knihy je jasná a tak nějak vám otevře oči. Občas čtení bylo náročnější, hlavně když psal o náboženství, ale jinak super.

LadyCotton
12.08.2021 3 z 5

Vůbec to není špatná kniha - zcela upřímně jsem se jí docela bála, jelikož autor je mnich (katolický kněz) a náboženství je s knihou velmi spjaté.
Nicméně nejsou to takové ty fanaticky náboženské texty a myšlenky. Ne, autor se snaží své inspirativní myšlenky přibližovat i ateistům.
Je to útlá knížečka, která rozhodně stojí za přečtení.

Jitty82
01.12.2020 5 z 5

Milá a moudrá slova.

Kniha je prodchnutá inspirativními myšlenkami, které vám pomohou najít cestu k vyváženému a naplněnému životu. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Některé myšlenky, které mě oslovily.

"Věřte ve svou moudrost a vlastní míru. Pak budete žít v souladu se svou nefalšovanou bytostí, povedete příjmený a harmononický život, který dostane lesk pravé míry."

"Pokora přináší vyrovnanost. Mám odvahu být takový, jaký jsem, nepotřebuji se změnit. Jsem sám sebou a důvěřuji, že Bůh nechá z toho, co je ve mně, rozkvést strom, odpovídající mé bytosti. Strom může růst tehdy, když ho necháme stát. Kdo na něm pořád pracuje, přesazuje ho, ten nesklidí žádné plody. (...) Tak potřebuje člověk dobromyslnost a pokoru, aby se v klidu mohl stát sám sebou. Nejde o netečnost bavorských pijáků piva, kteří se ničím nenechají vyrušit. Spíš jde o vyrovnanost, dynamický klid jako podmínku, abychom se stali člověkem, jenž odpovídá boží představě."

"Stačí být dobrý, dokonalost není nutná."

“Kdo je ve vztahu se sebou, tomu stačí procházka lesem. Zde prožívá přírodu, cítí vůni dřeva, lesní půdy, květin. Slyší cvrlikání ptáků a bzučení hmyzu. Vdechuje život a má všechno, co potřebuje. Žije ve vztahu ke stromům, mluví s nimi, cítí jejich energii. Cítí, že je součástí božího díla, je živý, v bezpečí, zná svou cenu.”

barunka66
11.10.2020 5 z 5

Můj oblíbený autor, znám jeho styl psaní. Přeḱvapilo mne, v čem všem neumíme tu pravou míru nacházet. Naučit se taky říkat ne, chránit si své hranice. Určitě se k ní budu vracet.

tomas2921
14.06.2020 5 z 5

Taky to byla má první grünovka doporučená jedním čerstvě pokřtěným spolukřesťanem a dá se říct, že nezklamala. Je tam vše, od Ježucha až po Junga. Osvěžující.

Renaat
08.12.2019 5 z 5

Byla to první kniha od tohoto autora a myslím, že ne poslední. Doporučila bych to jako povinnou četbu. Když člověk najde pravou míru, bude šťastný. Nebude mít očekávání od jiných i od sebe, nebude se pohoršovat nad ostatními a tím se nad nimi povyšovat. Aspektů je tam více. Jen prostě začít.

Anselm Grün
německá, 1945
2009  85%Deprese jako šance
2000  90%Každý má svého anděla
2005  83%O mlčení
2002  98%Poselství shůry
2017  79%Svět bez Boha

Kniha Umění najít pravou míru je v