Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Krásný a smutný příběh zároveň. Jsou tam opravdu uvěřitelné situace z prostředí tábora (narozdíl od Tatéra z Osvětimi).

20.03.2024 5 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Za mě je to další povedený díl. Je to napínavé a čte se to samo.
Uznávám, že je to nereálné, ale i tak jsem to přečetla jedním dechem a vůbec mě ty nereálné situace a zvraty neuráží. Naopak - není to nuda :)

12.03.2024 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Takové náročnější čtení. Občas jsem se v příběhu trochu ztrácela a vždycky když jsem ji otevřela, nemohla jsem si vzpomenout, co se v příběhu odehrálo včera. U druhého dílu to mám také.
Není to kniha, kterou bych nemohla odložit, ale kniha do které se trochu nutím. Ale příběh zajímavý a jsem zvědavá, jak to s Milou vše dopadne, proto čtu další díl.

18.12.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Knihu jsem chtěla už na začátku odložit kvůli stylu psaní. Vůbec mi nešlo se začíst a musela jsem se opravdu hodně soustředit. Proto dávám jednu hvězdu dolů.

Příběh jako takový podle mě nelze hodnotit. Je to podle skutečných událostí a z těchto událostí mrazí - tečka. Během čtení Vás ale napadá spousta věcí - proč to Lara nechala zajít tak daleko? Proč to holky nenahlásily dřív? Proč Kathy nebo Ron něco neudělali? Byli přece dospělí lidé. Ale nikdo neví, co se všem zúčastněným honilo hlavou. Nikdo neví, čím si prošli před tím, než poznali Shelly.
Je mi jasné, že spousta lidí je odsoudí a řeknou si "Já bych si to líbit nenechal/a". Ale nikdo z nás si nedokáže představit, jaké to je žít s takovým manipulátorem jako byla Shelly. Nedávno jsem četla o syndromu vařené žáby. Když vložíte žábu do vařící vody - vyskočí. Ale když jí dáte do studené vody a postupně přidáváte teplotu? Žába se pomalu uvaří. Shelly byla opravdu mistryně v manipulaci a všechny hezky postupně vařila a uvařila.

Každopádně všechny tři holky obdivuji, že to nahlásily. Bylo to pro ně obrovské riziko a ony to zvládly, než Shelly stihla cokoliv udělat. A že kdyby to věděla, tak udělá všechno. Klobouk dolů před nimi.

31.08.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Skvělý a napínavý příběh! Už mám rozečtený druhý díl :) Začátek měl velmi pomalý rozjezd. Clare vidí vyzáblé na můj vkus až moc dlouho sama. Jako v každé hororové knize nechybí rozdělení hlavních hrdinů, které výjimečně nekončí smrtí jednoho z nich :) Ale celkově je kniha velmi povedená. Doufám, že si takovou laťku udrží i další díly.

11.04.2023 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

V 99% je vždy lepší kniha než filmy/seriál. Tahle kniha pro mě patří přesně do toho 1%. Seriál mě rozhodně bavil víc.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další strhující a napínavý příběh :)

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Paráda! :)

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělá kniha!

Červenka Červenka Jo Nesbø

Čtu celou sérii od začátku a tenhle díl už se četl o hodně lépe. Předchozí díly byly zdlouhavé, tohle není zas tak hrozné.

04.10.2022 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Miluju kriminálky... Ale Jo Nesbo mi zatím nesedí. Tahle kniha byla strašně zdlouhavá. Půlku knihy se tam vlastně nic neděje.

04.10.2022 1 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Paráda! Je to už dlouho, co jsem četla první díl, takže jsem si musela ten příběh trochu oživit, protože jsem se trochu ze začátku ztrácela.
Každopádně to rychle odsýpalo, byla tam spousta otázek, které autorka ke konci vysvětlila. Prostě výborně napsané.

24.05.2024 5 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Vůbec nevím, jak hodnocení této knihy uchopit. Pokud budu hodnotit pouze knihu a úplně vynechám příběh, tak dávám tři hvězdy. Je to kvůli stylu psaní - málo přímé řeči, opravdu dlouhé kapitoly a celkové vyprávění bylo takové zvláštní. Také mě trochu zarazila úvodní kapitola, kde autorka vyzradí v kostce všechno, co se v knize bude dít. Když to vezmu kolem a kolem, tak by mi stačilo přečíst jen úvodní kapitolu. Ale jelikož nerada odkládám rozečtenou knihu, tak jsem to dočetla - ale s velkou nechutí. Tato kniha mi vůbec nesedla.
Příběh jako takový je jako ostatní z té doby. Neuvěřitelný, emotivní a je zde vidět, jako vůli mají lidé žít. Pro nás, rozmazlence dnešní doby, je nepředstavitelné, co lidé museli udělat a jak žít, aby vůbec přežili.
Pokud by byla kniha napsaná jiným stylem, mé hodnocení by bylo určitě 5 hvězd.

30.10.2023 3 z 5

VKV (Velmi krátké vlny) VKV (Velmi krátké vlny) Benjamin Tuček

Na tuhle knížku jsem narazila a četla ji jen kvůli čtenářské výzvě. Připomíná mi to mě na pískovišti před 25 lety. Vezmu bábovičku, vodu z louže, hlínu (ideálně se žížalami), trochu písku, sem tam nějaké kočičí hovínko a matlám a matlám. Jsem ráda, že to mělo jen 136 stran, protože kdyby byla kniha delší a kdybych měla lepší výběr do čtenářské výzvy (autor musí být starší o 22 let než já), rozhodně bych ji nedočetla. Jsem ráda, že zde je ke stažení zdarma (a už chápu proč), protože kdybych si ji musela koupit, hodně bych těch pár korun, které by stála, litovala.

01.11.2022 odpad!

Stalker Stalker Lars Kepler

Krásně a rychle se to čte :)

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

První díl byl rozhodně lepší.

05.10.2022 2 z 5