Veronika_mad Veronika_mad komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tak tohle byla PECKA! Jsem spíš thrillerová a detektivková, ale strhla mě vlna šílenství ohledně této knihy. Většinou mě knihy ukolébají ke spánku, ale tahle opravdu ne - četla jsem do tří do rána a když jsem šla ráno do práce, tak jsem autorku trochu proklínala :) Kromě Harryho Pottera jsem žádnou knihu nečetla opakovaně a už teď vím, že Čtvrté křídlo jsem určitě nečetla poprvé a naposledy.
Je to krásně napsané a napínavé. Milostný příběh (narozdíl od konce) je předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Violet mě občas trochu vytáčela svojí naivitou, ale i tak jsem jí fandila.
To pouto s draky, díky kterému můžou se svými jezdci komunikovat, je dobře vymyšlené a velmi mě baví ten sarkasmus, který Tairn používá.
U sérií většinou píšu, že se těším na další díl. Tady ten další díl POTŘEBUJI co nejdříve :)

29.04.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Od autorky jsem četla sérii Černá zima a už se nemůžu dočkat dalšího dílu ze série Strážkyně hrobů. Za mě je Darcy Coates mistryně duchařin a hororů a to se mi s prvním dílem Strašidelných domů opět potvrdilo.
Duch domu Ashburnů byla moje první audiokniha a určitě ne poslední.
Co se týče příběhu, tak čtení krásně odsýpalo. Jediné, co mi nešlo do hlavy, tak bylo to, že Adrienne se vzbudila docela brzy, šla do města a najednou šup a byla tma. Každopádně všechny otazníky byly vyřešeny a já jdu na druhý díl :)
A mimochodem - svojí další kočku určitě pojmenuji "Wolfgang"! Je to frajer :D

04.04.2024 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kromě HP a detektivek vlastně nic jiného nečtu, tak co bych byla za fanouška HP, kdybych si nepřečetla sérii detektivek od JKR. Myslela jsem, že se to bude číst lehce, ale bohužel. Knihu s tolika stránkami a poutavým příběhem přečtu někdy i za 4 večery, ale tahle mi trvala skoro 14 dní. Je to takové složitější čtení, ale příběh zajímavý, o tom není pochyb. Na můj vkus to bylo hodně utahané. Za relativně dlouhé popisy dávám hvězdičku dolů.
Nakonec bych chtěla moc ocenit to, že jsem opravdu netušila, kdo je vrah - do věty: "Zabil/a jste..." (nechci spoilerovat :) ) To se moc často nestává.

08.02.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Super příběh. Četla jsem několik knih, kde s psychicky narušenou postavou vlastně sympatizujete a fandíte jí (třeba You od Caroline Kepnes). S Claire se mi to nestalo. Už od začátku mě vytáčela a doufala jsem, že dostane, co si zaslouží a tím nemyslím druhou šanci.
Finální rozuzlení příjemně překvapilo.

20.09.2023 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Velmi napínavý příběh! Četla jsem tu pár recenzí a všichni objevili padoucha dřív než já :D Tušení jsem začala mít až těsně před odhalením, kdo to byl... Čtu převážně jen detektivky a čich na pachatele stále nemám. Beru to jako plus, vždycky jsem překvapená :) Kniha je čtivá, líbí se mi flashbacky matky, které jsou zdroje zajímavých informací. Žádné dlouhé nudné popisy.

24.07.2023 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Super kniha! Četla jsem ji relativně dlouho, protože pro mě bylo trochu těžší přelouskat ty delší nezajímavé pasáže. Není to má první a ani poslední kniha od Kinga, takže vím, že tyhle pasáže má, ale u téhle knihy mi to zatím vadilo asi nejvíc. Obsahově je kniha napínavá a už jsem se těšila na rozuzlení. Měla jsem spoustu tipů, jak to skončí... Ale takhle? To by mě asi ve snu nenapadlo :D

20.03.2023 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tohle je zatím nejlepší kniha ze série. Oproti předchozím unudlaným dílům se tam pořád něco děje, o čemž vypovídá i rychlost přečtení. Každý předchozí díl jsem četla měsíc a tohle jsem měla za 14 dní přečtené. Za mě dobrá a napínavá kniha. Doufám, že další díly budou taky takové :)

10.10.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další výborný počin od Kinga :)

05.10.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Doják...

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavá a napínavá kniha. Občas jsem měla husí kůži

04.10.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Povinně zahrnout do povinné četby!

Babička Babička Božena Němcová

Je to klasika, to chápu, ale pro mě bohužel velmi nudná kniha. Dočetla jsem jenom proto, abych neřekla, že jsem takovou klasiku nedočetla :-D

29.08.2022 1 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Nejdřív ze všeho bych chtěla říct, že do toho domu by mě nedostali ani párem volů.
Co se týče knihy, tak byla velmi napínavá. Jsem poseroutka, takže jsem se u toho i dost bála. Příběh mě opravdu chytil, takže jsem to přečetla za dva dny. Předchozí díl byl opravdu slabý čajíček.
POZOR SPOILER:
Hvězdičku dolů za to nedám, ale konec mě opravdu překvapil. Všechno v příběhu dávalo smysl až na to, že všichni byli v transu či bezvědomí nebo co to vlastně bylo a všichni přežili. U média bych to chápala, ale u všech? WTF? Konec dobrý, všechno dobré, ale tohle mě opravdu zaskočilo.

03.05.2024 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

První dva díly se mi líbily víc. Ale i tak dávám 5 hvězd :) Příběh hezky odsýpal a je to čtivé.

17.04.2024 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

(SPOILER) Přečteno za tři večery. Byla jsem tam napnutá, že jsem to musela prostě dočíst. Příběh hezky utíkal, postavy byly zajímavé. Jen co bych vytkla u postav je to, že oni vědí, že tam jsou oživlé mrtvoly a oni se tam jdou znovu potopit? Mě už by po takové zkušenosti nikdo nedostal ani do vany...
Už od začátku jsem měla pocit, že Aidan to nepřežije a když jsem se dočetla, že šel na poslední ponor sám pro prstýnek, tak už jsem mu v duchu podepisovala parte, ale happy endem autorka překvapila.
Velmi podařená kniha a už se od autorky těším na další.

22.11.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Přečteno za dva dny! Když jsem viděla hodnocení 78%, tak jsem trochu váhala, jestli vůbec začít číst. Ale rozhodně nelituji. Příběh hodně napínavý. První třetina knihy byla za mě trochu unudlaná, ale pak se to rozjelo a už jsem jí nemohla odložit. Konec je takový zavřeno/otevřený.

13.10.2023 5 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Tohle je po dlouhé době kniha, která mi do očí navalila slzy. Krásný a dojemný příběh :) Není vůbec nic, co bych mohla vytknout. Je to napsané příjemnou formou a není tam zbytečná vata ve formě popisů. Je to kraťoučké, ale to mi vyhovovalo, protože jsem co nejdřív potřebovala vědět, jak to celé dopadne.
Jednu postavu bych ale klidně vyškrtla - přehnaně ochranářskou kámošku. Ta mi ten příběh trochu narušovala.

22.09.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

První dva díly série byly super. Hlavní příběh doprovázel příběh o zmizelé Billie a ve třetím díle jsme se konečně dostali jen k případu Billie. Kniha je jako ty předchozí čtivá, bez dlouhých nudných popisů. Za mě super díl :) Jen bych ubrala na urputnosti Ketta. Pořád si dělal co chtěl, nikdo mu za porušování pravidel nic neudělal. Akorát zavářel lidem, kteří se mu snažili pomoct.

25.07.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Skvělá oddechovka se zajímavým příběhem. Knox je prostě ňufík. Je to tak hezky napsané, že vám vůbec nedojde, že v dnešním světě byste ho nejspíš zažalovali za stalking :) Epilog 1 ok, epilog 2 byl za mě úplně zbytečný.

12.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Super duchařina! Je to napínavý příběh, který nemá žádné nudné pasáže. A konec mě opravdu rozsekal! Jen mě mrzí, že skoro v každé knize je zápletka: mám špatnou minulost nebo tajemství - budu lhát - musím říct pravdu - nestihne říct pravdu, protože lež praskne. Je to velmi časté a pro mě - pro člověka, který na sebe vybleptá úplně všechno a hned, tak je to nepředstavitelné. Hlavně to vždycky trvá tak dlouho :D Hlavní hrdina má vždycky dost času a příležitostí to říct a neřekne. Ale musím uznat, že Mallory měla důvod k tomu lhaní. V některých knihách lžou vlastně jen tak. Když se přenesu přes tenhle svůj problém, tak kniha je fakt skvělá. Ráda si jí přečtu znovu :)

03.07.2023 5 z 5