verka5083 verka5083 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tohle bylo skvělé! Tak výborně napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Četla je velmi zajímavá, nutí Vas stále číst a hodně se dozvíte.

31.08.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Velmi pěkná knížka plná skvělého humoru. Když jsem tuto knihu četla, vzpomínala jsem na své dětství. Rozhodně jsem ho neměla tak živé, ale také jsem nemohla sedět na zadku. Zároveň mi bylo trochu smutno, když člověk ví, že dnešní děti už takové dětství nemají, neboť dávají přednost technologií před dobrodružstvím. Myslím si,, že tuhle knihu by si mělo přečíst každé dítě, aby vědělo, jaké to je, žít jinak.

09.04.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která mě chytla za srdce a stala se mou srdcovkou. Žasnu nad velkou odvahou, snahou a pevnou vůlí mladých mužů, kteří čestně bojovali ve válce a nikdy se nevzdávali.
Kniha ukazuje, jak může být silné přátelství, když má jeden druhého. Jak toto přátelství dokáže být silné i v nejhorším momentě.
Tento silný příběh by si měl přečíst každý, aby každý pochopil, že by se člověk nikdy neměl vzdávat.

12.06.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Hodně povedená kniha. Je velmi humorná a zároveň mi přijde trochu ze života. Hodně často jsem se u této knihy smála.

24.03.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak tohle jsem vážně nečekala. Neskutečně silný příběh, který by si měl přečíst každý a měl by se stát povinnou četbou.

29.09.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Super! Nemám slov, kniha splnila veškeré mé očekávání.
Knihu jsem si vzala s sebou na dovolenou a jelikož se jedná o žánr, který moc nevyhledávám a čtení docela bála, Tak musím říct, že mě knížka hodně mile překvapila. Sice už začátek byl pro mě předvídatelný a bylo mi docela jasné, jak příběh dopadne, ale konec knihy mi na chvíli zamotal hlavu a já se na chvíli bála špatného konce. Řekla bych, že konec se pro mě stál i nejzajímavější. Ale co se knihy týče jako vůbec, tak to byla opravdu krásná oddechová atmosféra plná romantiky a sympatických lidí.

17.09.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Tak jednoduchý text, který neomrzí. Tady jde vidět, jak v jednoduchosti se skrývá krása, a to platí hlavně o této knížce. Je velmi jednoduchá, originální a krásné se čte. Ale o trochu víc než text se mi líbily fotografie. Dášeňka na nich vypadá strašně roztomile. Najednou máte chuť si toho pejska pořídit. Knížka je vážně pěkná, určitě ji jednou budu číst dětem a i vnoučatům.

08.07.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tak tohle bylo něco! Měla jsem problém knihu přečíst, ne protože by mě nebavila, ale proto, jak byla drsná. Tohle by si měl přečíst každý.

05.10.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Tohle bylo skvělé. Vzhledem k tomu, že znám film, který mám velmi ráda, tak jsem se bála, aby kniha nebyla horší. Na štěstí jsem se mýlila. Kniha byla skvělá. Vzdy, kdy jsem knihu četla, jsem si představovala scény z filmu a musím říct, že byla o trochu lepší v tom, že tam byly krásně popsané postavy a prostředí.

04.08.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle byla vážně síla. Matka zřejmě byla nějaká perfekcionista s psychickým problémem. Otec, který problém viděl, a mohl něco udělat, tak neudělal vůbec nic. Přesto bylo tolik možností.
Po celou dobu jsem Baru litovala a strašně jsem si přála, aby ji někdo vážně pomohl. Stále jsem čekala na konec a říkala jsem si, co se asi nestane. Ale tohle by mě vážně nenapadlo. Po každé, co mamka vynadala Bare, jsem si představovala, jak bych se já zachovala vlastnímu dítěti. Takto, ale určitě ne. Knihu by si měl přečíst každý. Myslím, že by vůbec nevadilo, kdyby se tato kniha stala povinnou četbou.

17.06.2020 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Skvělá kniha. Jan Werich nikdy nezklame. Poslouchá jsem od něho různé audioknihy a četla citáty. Mohu říct, že takový člověk se jen tak na světě nenajde.

21.11.2019 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásná kniha. Je zvláštní, že dřívější knihy mají třeba jen přes sto stran a ta kniha obsahuje vše podstatné. Je to vtipné od první stránky a nedá se od knihy odtrhnout. A žároveň některé knihy z dnešní doby mají třeba 500 stran, ale půlka knihy je jen omáčka.

02.10.2019 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle byla skvělá kniha, kdy mě konec hodně překvapil. Opravdu jsem věřila všemu, co se psalo, než jsem došla na konec, který mě hodně překvapil.
I když je kniha spíš oddechová, tak byly menší chvíle, kdy jsem se trochu bála, a i menší zvuk mě vylekal. Na druhou stranu je fakt, že jsem čekala trochu víc, ale i tak je kniha skvělá a stojí za přečtení.

10.09.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělý! Tohle byla jízda! Často mám u knih problém, že mají 500 stran a půlka je omáčka. Ale právě jsem se bála, že tato kniha bude to samé. Ale zmýlila jsem se. Od první stránky mě kniha chytla a hltala jsem každou stránku. Napadlo mě několik návrhů, kdo mohl být vrah, ale tohle by mě fakt nenapadlo.
Deník - čekala jsem, že to bude taková oddechová část knihy, ale to co se v něm psalo, mě hodně milé překvapilo. Kniha se četla rychle a svižně. Na této knize nemohu najít žádnou chybu.

14.07.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé a nemohu jinak než doporučit. Kniha je velmi nadčasová a musím říct, že konec mě překvapil.

09.08.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Krásná kniha, kterou jsem prvně četla jako povinnou četbu na ZŠ, a ke které jsem se musela vrátit a připomenout si ji.

26.04.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá detektivka, která Vás prostě nezklame.

16.12.2020

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tuhle knihu jsem měla původně číst už v sedmé třídě na ZŠ. Ale jako každý žák jsem povinnou četbu neměla ráda. Po takové dobře mi to nedalo a řekla jsem si, že si knihu musím už přečíst. A jsem ráda, že jsem to udělala. Kniha je tak krásně napsaná a má tak úžasný dej, který Vás pohladí po duši, že mi až bylo líto, že jsem na konci knihy. Život tesaka jsem litovala s přála jsem si, aby byl aspoň na chvíli šťastný, což se mi nakonec splnilo. Knihu určitě doporučuji a věřím, že jsem si knihu ne přečetla naposledy.

30.07.2020 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

O této knížce jsem se bohužel dozvěděla až nedávno. Vůbec jsem nevěděla, že to byla top kniha každého čtenáře v dětství. Musela jsem tuto chybu rychle napravit.
Když jsem začala číst Honzíkovu cestu, tak jsem si říkala, že třeba Honzík vystoupí jinde a k babičce nedojede. A tím začne jeho malé dobrodružství.
Jenže to tak vůbec nebylo. Kniha byla takovou příjemnou vzpomínkou na mé dětství na venkově. Jsem ráda, že jsem si tuto knížku přečetla.

22.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Má první kniha od této spisovatelky a myslím, že určitě né poslední. Kniha je skvěla. Od první stránky hodně napínavá . Knihu jsem nemohla pustit z ruky. V každém momentě, kdy jsem knihu na chvíli položila mi to nedalo, a stálé jsem přemýšlela, jak bude děj pokračovat.
Příběh vypráví o dívce, která od 7 let neměla lehký život. Tato dívka byla velmi silná, silnější než muž . Hodně jsem obdivovala, co všechno dokázala.

08.07.2019 5 z 5