VercaLukasova VercaLukasova komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Po přečtení knihy se ve mně mísily hlavně pocity vděčnosti za to, že mám kde spát, mám teplé oblečení, vždy něco k jídlu a pití. Od přečtení této knihy se na určité věci dívám jiným pohledem a v četbě o holocaustu budu nějakou dobu pokračovat. Nikdy jsem také nepřemýšlela nad tím, co přeživší vězňové dělali po válce. Skoro celá rodina byla mrtvá, měli zničený nebo komunisty obsazený domov, žádný majetek. Absolutně si neumím představit sebe v takové situaci. Obdivuji tyto lidi, jak se s tím vším poprali a byli schopni se znovu vdát a snažit se fungovat normálně, ačkoliv jizvy na duši je pak provázely už celým zbytkem života. Hodně silný příběh, který doplňují četné fotografie. Hlavní hrdinky a hrdinové zde mají tvář, nejsou to jen fiktivní postavy, ale skuteční lidé.

09.02.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Je to velmi fascinující příběh, který však není pro každého. Pro toho, kdo není otevřený něčemu "vyššímu", něčemu mezi nebem a zemí, to bude jen ztráta času. Já jsem si příběh užívala. Dal mi několik námětů k přemýšlení.

22.05.2017 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Ze všech knih o holocaustu, které jsem kdy četla, mě tato zasáhla nejvíc. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, doufala jsem, že přežije co nejvíc lidí. Jak už to však u těchto příběhů bývá, doufala jsem marně. Musela jsem si při čtení dávat pauzy, abych některé pasáže rozdýchala. I když je psychicky náročné číst tak tragické příběhy, nesmí být zapomenuty!

06.07.2017 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Celá Tygří sága mě pohltila neskutečným způsobem. Trhla jsem svůj osobní rekord v přečtených knihách za týden (3). Teď lituji, že jsem tak spěchala a více si čtení neužívala. Je to ale tak návykový příběh, že mě nutil číst ve dne v noci. Zamilovala jsem si všechny postavy. Nejvíce Rena s Kelsey, takže jsem napjatě čekala, s kým vlastně skončí. Po zkouškovém začínám číst znovu a pomaleji. Doporučuji všem!! :-)

22.04.2014 5 z 5

Přemyslova krev Přemyslova krev Jitka Svobodová

800 stran jsem přečetla v rekordně krátké době, protože od tohoto příběhu jsem se nedokázala odtrhnout. :)

29.11.2017 5 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Skvělá, čtivá, promyšlená, napínavá a dobrodružná kniha. Čtení jsem si užívala, moc mě bavila. Před touto knihou jsem přečetla Katalánce a ten mě tolik neoslovil. Určitě se pustím i do Ranhojiče.

12.07.2017 5 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal. Jeho knihy jsou sázka na jistotu. :)
Jediné, co se mně osobně moc nelíbilo, byl (hlavně ke konci) všudypřítomný sex a řešení milostných "problémů". Beru to jako zpestření děje, ale ke konci toho na mě bylo opravdu příliš. Naopak mě bavili flagelanti, inkvizice a skvěle vykreslená středověká Evropa (především Francie). Další díly už mám objednané. :)

18.05.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

I když mi Cheryl ve spoustě věcech lidsky neseděla, obdivuji ji za to, že se sama vydala do divočiny. Knížka se četla skoro sama, určitě doporučuji. :)

13.01.2016 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

600 stránek plných sexu, žárlivosti, hádek, omluv a tak pořád dokola. Kdybych věděla, že druhý díl bude takové zklamání, tak do toho určitě neinvestuji ani čas, ani peníze. Převážnou většinu času jsem se do čtení nutila, protože nemám ráda nedočtené knížky. Jediný, co mě celkem zaujalo, byl konec.

10.01.2016 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Norské dřevo je moje první kniha od Murakamiho. Musím říct, že jsem z ní naprosto nadšená. Nedokázala jsem předvídat, jakým směrem se děj bude odehrávat, o to víc mě překvapila jedna zásadní událost, která mi vyrazila dech a velmi dlouho jsem ji rozdýchávala. Myšlenkové pochody hrdinů také stojí za povšimnutí. :)

11.05.2014 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Čte se jedním dechem. Je dobrodružná, napínavá, trochu psycho, což se dá vyvodit už z anotace. Moc se mi líbilo zapojení Bílé paní do příběhu. Mám ráda záhady a pověsti, takže tenhle pro někoho fantaskní prvek mi vůbec nevadil. :)

15.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tato kniha mě jen utvrdila v tom, že rádoby vtipné knihy, se kterými se teď roztrhl pytel, nejsou nic pro mě. Kdo chce číst něco oddechového, nenáročného, u čeho nemusí přemýšlet, bude se mu to nejspíš líbit. Já čtu knihy, které mi něco dají, což tahle rozhodně není.

19.05.2017 1 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Vzhledem k tomu, že nejsem doktorka, tak jsem polovině údajů vůbec nerozuměla. To nemění nic na tom, že mě kniha zaujala. Musím souhlasit s komentáři pode mnou, že se tam hlavní myšlenka neustále opakovala, ale ve finále jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Už je to víc jak týden, co jsem pšenici vypustila ze svého jídelníčku, a je pravda, že už mě netrápí neustále nafouklé břicho a na sladké či pečivo nemám vůbec chuť. :)

30.11.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Není to jen bezduchý dívčí románek, jak by se mohlo zdát. Mimo romantické linky se řeší i komplikovaná a bolestná minulost. Po všech stránkách je to výborná kniha. Rozhodně si ji přečtěte. :)

04.06.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Normálně mě takhle medializované knihy nechávají chladnou, protože jsem několikrát podlehla reklamám a byla jsem zklamaná. Což ovšem ani náhodou neplatí o této knize. Nejen že má naprosto dokonalou obálku a hmotnou podobu (mám nejradši paperbacky s klopami), ale ten příběh!! Romantika, napětí, dojetí... hotový koktejl emocí. :) Myslím, že mám docela velkou fantazii, ale pointu celého příběhu bych nikdy nevymyslela ani nepředvídala. Zcela oprávněně si tato kniha zaslouží tolik nadšených recenzí a reklam. :)

09.05.2014 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Výjimečná kniha! :) Rachelin život byl opravdu pestrý, zajímavý, čtivý, smutný i šťastný. Musím přiznat, že jsem tu hlavní zápletku poměrně rychle odhalila a nebyla jsem tedy překvapená, přesto ve mně kniha zanechala spoustu emocí.
Nemůžu uvěřit tomu, že takto skvělá kniha na knizniklub.cz stojí pouhých 89,- Kč. :(

12.06.2017

Body Book Body Book Cameron Diaz

Nejsem žádný odborník přes zdravou výživu ani lékař, takže knihu hodnotím z pohledu úplného laika. Naprosto srozumitelně jsou zde popsané všechny důvody, proč žít zdravě. Mám načteno spoustu podobných knih, a tahle je za mě nejlepší. Je dokonalá vzhledem i obsahem. Troufnu si i říct, že mi svým způsobem změnila život, jím víc ovoce, zeleniny a ořechů, několik hodin týdně sportuji, a opravdu sleduji jak fyzické, tak psychické pozitivní změny. Nejlepší je, že minimálně psychické změny pozoruji okamžitě, což je úžasné. Před přečtením této knihy jsem nevěřila, že by správná výživa a pohyb mohly takovým způsobem ovlivňovat chování a myšlení, ale u mě tomu tak opravdu je. Každý, kdo chce nebo potřebuje změnit svůj životní styl, by si měl tuto knihu přečíst. :)

25.12.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Od knihy jsem čekala víc. :( První část s Kylem byla super, moc mě to bavilo a TU část jsem obrečela a zasáhla mě, ale druhá část s Coltonem... nesedl mi. Nelíbilo se mi chování Nell a detailní popisy sexuálních zážitků bych úplně vypustila. Přišlo mi to, jako kdybych v půlce vyměnila knihu a četla jiný žánr. Nicméně jsem se díky ní seznámila s nádhernou skladbou: The Avett Brothers - I and love and you :)

30.06.2015 3 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Kniha se mi moc dobře četla. Nenásilnou formou jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí a zkrátka příběh Scotta a Zeldy mi přirostl k srdci. Určitě se k nim ještě jednou vrátím. :)

24.01.2015 5 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Kniha mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem, že by "Břicháč Tom" napsal jednu z nejlepších knih o osobním rozvoji, co jsem kdy četla. Doporučuji ji já i moje mamka. :)

21.08.2017 5 z 5