VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

kniha která nikdy nezklame, ať čtu kdykoli

02.07.2022 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

tento melancholický druh literatury mě příliš neoslovuje, knihu jsem dočetla se sebezapřením a neodložila ji jen kvůli čtenářské výzvě...

02.07.2022 2 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

knihu jsem četla dlouho, předlouho, drsný příběh z doby šílené, ale bohužel reálné, autorem napsáno skutečně skvěle, čas strávený nad knihou stál za to.

02.07.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

zajímavá, čtivá, napínavá od začátku až do konce, nečekaná překvapení, knížka se četla sama a moc se mi líbila.

18.06.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Knížka mě bavila, téma bylo zajímavé, jen mi přišla přece jen trochu dlouhá. Závěr stál za to. Pro mě dost překvapivý, čekala jsem konec úplně jiný ... Super.

18.06.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Měla jsem trochu problém se začíst, HH to v žádném případě nebyl, já jsem od autora očekávala více, takže pro mě příběh nebyl až tak úchvatný a skutečně jsem se musela občas k přečtení donutit.

01.06.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha pro mě byla silným zážitkem, četla jsem se zatajeným dechem, příběh to byl velmi silný, konec mi ani trochu nevadil, téma skvělé.

01.06.2022 5 z 5

U knížky jsem se bavila, e-maily se četly skvěle, jako nápad super, nemohla jsem se od stránek odtrhnout. A protože jsem neočekávala detektivní žánr, ale skutečnou oddechovku, jakou kniha byla, za mně si těch pět hvězdiček rozhodně zaslouží.

01.06.2022 4 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Trochu náročnější čtení ze začátku, trvalo mi hodně dlouho, dostat dál než ke čtvrté kapitole, musela jsem se přemlouvat a nakonec se kniha vyvinula docela zajímavě, pak už čtena skoro jedním dechem. A s otevřeným koncem... Znovu už bych ale nečetla...

06.04.2022 3 z 5

neuvěřitelná vzpomínka na mé dětství, oprášeno díky čtenářské výzvě, ale faaaakt nadčasové. Od doby, kdy jsem četla naposledy, uplynulo neskutečně let, ale kniha je napsána tak úžasně, že mě příhody prostě znovu oslovily.... za mně super.

02.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

skvělá oddechovka čtená od začátku do konce jedním dechem, prostě proč občas ne?

02.04.2022 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Z knihy jsem naprosto nadšená. musela jsem jí koupit i své devadesátileté mamince, protože něco tak laskavého a milého jsem už dlouho nečetla... Karel byl mistrem ve všem, co dělal, a kniha je opravdu povedená, čtivá, veselá i plačtivá, vůbec nelituji času, nad stránkami stráveného a určitě se budu vracet stále ...

19.03.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka se četla dobře, jenom mi přišel příběh až moc přitažený za vlasy, takové množství zmizelých dívek, které předtím nikdo nehledal, zapojení policistů do zločinu, aniž by si toho v předchozích letech vůbec hlavní hrdinka všimla ... Na plný počet hvězd to prostě není...

19.03.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nápad na knihu dobrý, ale trefně popsala i moje pocity tatjana1737. Listopád 1989 by se těžko vyvíjel tak "poválečně" jako čistky v padesátých letech a jak je v knize popisováno a to byla věc, která mi na knize vadila.

07.02.2022 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mrazivé, propracované, závěr pro mě s otázkou...opravdu tak nereálné? Jozef Karika mě chytil do pasti už s Trhlinou, kterou jsem četla se zatajeným dechem a určitě se pustím i do dalších knih jako Tma, Strach a Hlad. Ale až dočtu právě načatou knihu Na smrt... A filozofování mi vůbec nevadilo, ba naopak.

07.02.2022 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Když jsem procházela knihovnu, padla mi Němá barikáda přímo do ruky. A tak jsem si řekla, že si jí zkusím po mnoha letech přečíst "jinýma očima". A ano, i já plně souhlasím s boxasem, Jan Drda píše povídky v době a o době, kdy se ještě historie nepřekrucuje nalevo nebo napravo, na Západ nebo na Východ. Kniha si zaslouží nejvyšší ocenění, je to čtivé i plačtivé, ale hlavně výstižné vyprávění o naší historii, kterou tvořili i ti drobní hrdinové, co se byli schopni čelem postavit fašistickému řádění.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

opravdu úžasná knížka po všech stránkách,oceňuji volbu vyprávět příběh očima jedenáctileté dívky, protože dospělí si málokdy uvědomují, jak lehce může u tak "malých" dětí vzniknout závislost, zvlášť když v jejich blízkém okolí se jim nedostává ocenění, po kterém tolik touží. Doplněno krásnými ilustracemi, za mě skvělá kniha.

Bavič Bavič Karel Šíp

Karel Šíp nezklamal, hltala jsem od první do poslední stránky, jeho humor je inteligentní a milý, opravdu jsem se bavila. Autorovi děkuji.

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

ne příliš náročná kniha, ale laskavě pojatá, čtivá a pro chvíle zklidnění a oddechu naprosto ideální. Od autorky jsem nic nečetla, hned jdu hledat další přísun :D

05.01.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

skvěle napsaná kniha, je moc dobře, že spatřila světlo světa a kdo někde v okolí zažil ženu, potýkající se s alkoholismem, musel mít pocit, že je to jako přes kopírák. A jen tak na okraj, u závisláků na čemkoli se v "hlavě" odehrává jediné - potřebují svou dávku a na ničem ostatním nezáleží. V jejich hlavách proto není co hledat... Autorky si za její počin fakt vážím.

16.12.2021 5 z 5