vendysantos vendysantos komentáře u knih

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Kniha se zajímavým tématem, dobře se četla. Více se mi líbily pasáže, které vyprávěla Vianne, byla mi od začátku moc sympatická.

27.10.2018 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Skvěle napsaná kniha s poutavým dějem. Některé naturalistické pasáže opravdu nejsou pro slabší povahy. A čekala jsem lepší závěr, takto mi přijde takový otevřený, nedomyšlený.

14.08.2018 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Skvělá kniha od úžasné a ironické Jane Austenové, mé oblíbené spisovatelky :) Ano, má shodné znaky s Pýchou a předsudkem, ale to je právě to pozitivní. Pokud vás zajímá život devatenáctého století, jsou knihy tohoto typu ideální.

27.07.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell stejně jako ve své knize 1984 skvěle vystihl totalitní režim, nerovnost a nesvobodu.
„Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“

07.07.2018 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Velmi zajímavý a děsivý příběh, originální zápletka, avšak konec mi už přišel opravdu přehnaně morbidní.

04.07.2018 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

K hodnocení této knihy opravdu nenacházím slova. Velmi emotivní a propracovaný příběh. Tentokrát mi čtení trvalo poněkud déle kvůli časovým liniím, mezi nimiž jsem se ze začátku ztrácela.

19.06.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Moc hezky napsaná kniha z pohledu malého chlapce. Nějak jsem tušila, jak to celé skončí. Je to opravdu hrozné, když si člověk pomyslí, co se skutečně i takto malým dětem přihodilo a nemohly vůbec nic dělat.

14.05.2018 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Skvělá kniha, pobavily mě hlášky a styl vyprávění hlavní postavy.

07.05.2018 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Úžasná knížka i film. Neobyčejný a velmi silný příběh.

02.04.2018 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Velmi zajímavá kniha, o jejíž obsahu jsem předem nevěděla a snad to bylo dobře. Ač opravdu neskutečný děj, chvílemi na mne působila realisticky a zkoušela jsem se vžít do pocitů hlavní postavy. Opravdu na mě udělala dojem.

28.02.2018 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Jedno z Hemingwayových nejvydařenějších děl, ke konci velmi dojemné.

29.01.2018 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Tak tohle byla opravdu síla. Hrozné, kam až může zajít závislost. Ze začátku knihy jsem měla docela problém s častými nespisovnými a vulgárními výrazy, ale pak si člověk uvědomí, že taková mluva k těm lidem v prostředí, kde žijí, zkrátka patří. Co jsem ale postrádala, byly uvozovky u přímé řeči, časem se pak člověk začne ztrácet, kdo že to právě hovoří. Nicméně kniha stála za přečtení, jako takové poučení a varování před závislostmi.

18.01.2018 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Přímo mistrovské dílo, páni Čapkové. Tolik slovní zásoby a synonym, velmi podařené a vtipné pohádky, nejen pro děti.

30.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto fenomenální dílo. Od začátku do konce silné, krásné i napínavé a překvapivé. Jedna z nejlépe napsaných knih u nás. Knihu jsem koupila své mamince, která se též jmenuje Hana, a také z ní byla nadšená. :)

29.12.2017 5 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Nádherná knížka plná filosofických úvah a zajímavých myšlenek. Myslím, že ač je to pohádka, ne všechny děti by ji pochopily. Krásné a zároveň smutné.

08.12.2017 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Super kniha i film, vtipné, hlavně když Bridget popisuje své neúspěšné vztahy a diety. Opravdu jsem se bavila.

03.12.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přečteno jedním dechem za jediný den, celou dobu jsem byla v neustálém napětí a podezírala jsem snad každou z postav. Na konci příběhu jsem byla velmi překvapená a zmatená, nic do sebe nezapadalo. Ale četla jsem dál epilog a nakonec Wargraveův rukopis, který všechny záhady vysvětlil a zodpověděl všechny otázky, které mě během celého příběhu napadaly.
Takže za mě geniální kniha s neuvěřitelnou zápletkou a opravdu nečekaným koncem!

21.11.2017 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Horalka neboli Ciociara - hlavní hrdinka se mi líbila. Byl zde dojemně popsán průběh války i její následky a dopady na životy obyčejných lidí a také silné mateřské pouto.

20.11.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak tahle kniha by měla být povinnou četbou na všech školách (pokud ne, tak snad z vlastního zájmu), jako možné varování před světem drog, z kterého je asi nemožné navždy uniknout, tak jako v případě Christiane. Nemluvě o dnešní přemodernizované době, kde je vše k sehnání na internetu. Nikomu bych takovou hrůzu nepřála zažít - jak ze strany drogově závislého dítěte, tak ze strany rodiče nebo přítele.

10.10.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Musím říct, že jsem již dříve, před třemi lety, viděla filmovou verzi, ale už jsem si děj vůbec nepamatovala, proto pro mne byla celá kniha jako něco nového. Jsem nesmírně ráda, že jsem se k ní konečně dostala, protože tato kniha mě vážně dostala. Nepamatuji se, že bych někdy měla takovou potřebu smát se a plakat zároveň, jako tomu bylo u téhle knihy. Famózně napsané, plno ironie a metafor, dojemný začátek i konec.

05.10.2017 5 z 5