vendysantos vendysantos komentáře u knih

Naprosto odzbrojující, dokonalý humor, ironie a absurdita!
Stoletý stařík mě velmi pozitivně překvapil! Kniha mě bavila od samého začátku až do poslední stránky. Miluji humor a ironii a Stoletý stařík mi vyhovoval ve všech směrech. Jednak jsem se opravdu pobavila, jednak si připomněla historii, i když téměř se scifi prvky. Alan Karlsson je frajer. Jen mě mrzí, že za 100 let neměl přítelkyni, manželku ani děti. Ve sto letech se oženil a měl poprvé styk s pětaosmdesátiletou ženou. Skvělé a bláznivé! :D Chystám se sice i na druhý díl, ale obávám se, že tomu prvnímu se nemůže vyrovnat. Vždyť tento díl vypráví o Alanově životě, o sto letech plných dobrodružství, setkání s prezidenty, diktátory, agenty, co může být zajímavějšího?

01.08.2019 5 z 5

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Halina je velmi vtipná a inteligentní žena. Umí si ze sebe udělat legraci, a to oceňuji. Její kniha mě bavila od začátku do konce. Super oddechové a zábavné čtení. :)
Moje oblíbené jsou: „Když máš depku, vem si něco k snědku.“ A „kdo chce s tebou cvičit, toho musíš zničit.“

27.07.2019 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

První román v dopisech, který jsem přečetla. Kniha se četla rychle, avšak dej byl poněkud zamotaný. Lady Susan není zrovna příkladem dobré ženy a matky. Cituji: „Frederica si rozhodně nemůže myslet, že by mohla prosazovat vlastní představy bez ohledu na to, co si přeje její matka.“
„Navíc projevuje city bez mého svolení.“
Jane Austenovou mám ráda, ale Pýcha a předsudek a Rozum a cit jsou bezkonkurenční.

25.07.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Neskutečně silný příběh! Tohle je podle mě nejsilnější kniha s touto tematikou. Četla jsem Sofiinu volbu, Smrt je mým řemeslem a spoustu dalších výpovědí. Avšak v této knize jsou popsány ty nejhorší hrůzy, které si jen stěží dokážeme představit. Herr Schindler byl opravdu neskutečný člověk, právě proto, že byl Němec, a tudíž měl být proti Židům, ale on si stejně chránil své zaměstnance/vězně, neubližoval jim, neponižoval je. Uplácel důstojníky, aby je přesvědčil. Patří mu můj velký obdiv. A lidé by tohle měli vědět a číst, aby si uvědomili, jaké hrůzné věci se děly a že to není až tak dávno. Jsme jen lidé a stačí málo, aby to rozpoutalo nenávist, válku...

19.07.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Krásně to skončilo. Doufám, že už autorka nebude chtít vydat pokračování, protože takhle je to ideální a každý si může domyslet sám, jak bude příběh pokračovat.
Líbilo se mi, když Louisa řekla: „Vždycky jsem se starala o druhé, ale ani teď jsem vlastně nevěděla, jak se postarat sama o sebe.“ - To opravdu vystihuje Louisu Clarkovou ve všech dílech.:)

05.06.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tak druhý díl mě ani trochu nezklamal. Krásné pokračování, tento díl byl ještě dramatičtější - ztracená Lily, zraněný Sam; říkala jsem si, že dalšího Louisina přítele přece autorka zemřít nenechá. Hrozně mě dojala pasáž, kdy tatínek ukázal své ženě nohy po depilaci a dal jí tím najevo rovnoprávnost. A samozřejmě se těším na třetí díl Sama sebou, protože teď je Lou v New Yorku a vůbec nevím, jak to dopadne se Samem!

01.06.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pane bože. Tuto knihu jsem měla v poličce přes rok. Až nyní jsem se k ní konečně dostala, asi jsem se bála, že bude příliš depresivní. Naštěstí jsem ještě neviděla filmovou verzi, a tak jsem četla plná očekávání. Rozplakala mě, několikrát. Příběh byl velmi smutný a citlivý. Willův osud byl tak krutý. Téměř do úplného závěru jsem doufala, že to neskončí tak, jak to skončilo. Postava Louisy je tak statečná, já bych na jejím místě vůbec nevěděla, co mám dělat. Velmi citlivé téma, doufám, že druhý díl bude stejně čtivý.

26.05.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha s výbornou zápletkou, četla se mi moc dobře a přitom jsem se bála konce. To je ten typ knihy, kdy člověk tuší, že špatně skončí a přece jenom doufá, že to tak nebude.

24.02.2019 5 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Krásná báseň, která ve mně zanechala dojem i přesto, že poezii nemám v oblibě, neboť jí nerozumím.

06.02.2019 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Krásná a zároveň smutná kniha.

23.01.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Další ze skvěle napsaných knih s válečnou tématikou. Tato kniha je originální, se silným příběhem a jiným pohledem na svět. Obdivuji autora, jak fenomenálně si poradil s rolí vypravěče.

17.01.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Tuto knihu jsem četla opravdu dlouho, asi jsem se za šla ztrácet v postavách. Sice se nakonec osudy všech propojily, ale přesto bych čekala lepší vysvětlení určitých situací.

20.12.2018 5 z 5

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Velmi naturalistické, kruté. Ale takový je holt někdy život. Hlavní postava si mohla vybrat lepší cestu. Vadil mi příliš otevřený závěr.

19.12.2018 3 z 5

Příliš osobní známost Příliš osobní známost Eva Urbaníková

Oddechová, avšak zajímavá kniha, která byla i přes svůj jednoduchý děj chvílemi velmi emotivní. Myslím, že první, zesnulá žena bude navždy součástí Marka i jeho dcery, nelze jen tak zapomenout. Tudíž pro hlavní hrdinku není jednoduché, vyrovnat se s tím, že už vždy bude jen ta druhá. A obdivuji její statečnost, že dala Markovi druhou šanci, přestože jí ukázal svou temnou stránku a vypadalo to, že si sebe sama přestává vážit. I když jsem čekala, že už na konci bude nekompromisní a odejde svou cestou.

15.12.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Taková česká klasika, kterou by měl znát každý. Sama nevím, proč jsem se k ní dostala teprve nyní. Je to velmi zábavná knížka, bavila mě od první strany, taková kniha se čte skoro sama. Pročež mám pocit, že jsem i několik vypravěčových slov pochytila, není-liž prauda. :)

14.12.2018 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Co může vyrůst z dívky, jejíž matka i spolužáci se k ní chovají tak ohavně? Vždyť má za matku náboženského fanatika a místo kamarádů namyšlené a zlomyslné nepřátele. Bývala by skončila mnohem lépe, kdyby kolem sebe měla normálnější okolí.

01.12.2018 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tato kniha mě velmi zasáhla nejen dějem, ale hlavně skutečným příběhem ženy, která se zamilovala a provdala za muslima. Jasně že byl ze začátku hodný a pozorný, ale pak už sama pociťovala změny a to, že ho stále něco táhlo ke své kultuře a k náboženství. Moc obdivuji paní Betty a její dcerku, že byly tak statečné a vydržely až do konce. Vzdát se svého dítěte, to je snad nejhorší představa pro každou normální matku. Jen stěží si dokážu představit, jaké hrůzy musely obě zažívat. Knihu bych doporučovala všem, hlavně ženám, které by měl skutečný příběh varovat a otevřít jim oči. Ne vždy je to lehké, samozřejmě, ale plno věcí se dá očekávat a je dobré být stále ve střehu.

23.11.2018 5 z 5

Smlouva proti lásce Smlouva proti lásce Táňa Kubátová

Skvělá a čtivá knížka s pohádkovým koncem, který se dal očekávat od samého začátku, ale přesto jsem byla mile překvapena a i slzička ukápla.

03.11.2018 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Skvělá knížka z běžného života, přečteno dychtivě za jeden den. To, co popisuje autorka, se bohužel stává poměrně často. Žena se zamiluje do psychopata a manipulátora, odpouští mu jeho chování, dokud nedojde k nějakému bodu zlomu. Ne vždy to ale končí takto šťastně, kdy si uvědomí svou hodnotu a dokáže za psychopatem zavřít dveře.

29.10.2018 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Knihu jsem měla rozečtenou dva měsíce a nepohnula jsem s tím. Knihu odkládám. Možná se k ní vrátím za několik let, ale teď mě opravdu nebaví, nezaujala mě a je příliš složitá.

29.10.2018