Vé-Vé Vé-Vé komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

Cítím lehounké zklamání, něco mi v knize prostě chybělo, něco nezapadlo na své místo.

02.01.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jestli chcete dlouhé hodiny dumat nad stránkami textu a přemýšlet, co chtěl autor říci - jděte do ruské klasiky.
Ale pokud chcete lehčí četbu, která má sem tam trochu krvavější prvek a nevadí vám lehký románeček - začtěte se do této knihy.

Literární skvost to není, ale dobrá knížka ano.

Člověk nesmí zapomínat na to, že nemůže hodnotit knížku v porovnání s jiným žánrem. Musí vždycky zůstat v daném žánru. Jinak je to jako hodnotit Ferari podle velikosti kufru a vykřikovat, že je mizerný, že v něm nepřestěhujete půlku baráku i s babičkou ;)

07.12.2015 4 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Série mě pořád baví, ale některé pasáže a zvraty byly strašně překombinované a jen těžko uvěřitelné. Škoda.

18.11.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

A to jako vážně?
Celá kniha a její příběh jsou jeden velkej nesmysl.

22.07.2015 2 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Četlo se mi to strašně špatně, šlo to pomalu a nevím proč.
Příběh šel, pěkný zvraty (Ach, Henry!), ale bylo to takový utahaný, jako kotě u krbu. I přes moderní jazyk to mělo rychlost parní lokomotivy. Já vám nevím. Knížka je to pěkná, ale ten humbuk, co se kolem ní děl ji jenom uškodil.

03.07.2015 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Proč vás zajímají komentáře jiných? Prostě čtěte. Teď. HNED!

01.05.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Napětí? Check!
Humor? Check!
Mimozemský obyvatel, kterého byste chtěli opíchat? Check!

29.04.2015 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Neočekávala jsem a ani jsem nechtěla, aby byla Dvanáctka stejná jako Přechod, ale ten rozdíl je tak velký a je to tak špatný, že jsem prostě zklamaná. Z něčeho víc, z něčeho míň. Ale nejvíc nechápu, co mělo znamenat všechno to okolo Amy. Snad se mi to rozleží v hlavě.

02.04.2015 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Kniha o tom, jak dva chtějí ojebat (pardon) jednu stejnou a teď to chození okolo horký kaše, žejo! Posud OK, ale pak? Těžko uvěřitelná hrůza, že někdo můžeme mít takovouhle představu o andělech. Knížka se čtenářem prostě ojebává (ne-pardon).

30.03.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

NOPE. Nope. Takový nesmyslný zvraty (navíc dobře odhadnutelné) a přemrštěný city byly prostě moc, i na tenhle žánr

13.03.2015 2 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Je to plytké, nudné, zoufalé, zmatené, průměrné, bez hloubky.

11.03.2015 2 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Hohó, jestli vám nestačí doporučení božského S. Kinga na přebale, tak si vezměte k srdci aspoň to moje doporučení, vykašlete se na kecy a prostě se začtěte!!!

Protože tohle vás i přes pár slabších míst chytne jako virák a nepustí!

Já už chtěla téma upírů dávno odepsat, ale měním názor!

Vzhůru na druhý díl!

(Ach, tolik vykřičníků)

10.03.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Autor nám předkládá naprosto suprový nápad, ALE! já se nemůžu přenést přes to, jak jazyk dialogů kontrastuje se zbytkem knihy. To je tak strašný rozdíl, až mi to jednoduše vadí.

Proto to víc jak za tři hvězdičky nebude. Tyhle rozdíly jsou skvělé a mají se stávat, ale musí se to stát v rámci určité harmonie.

Harmonie tu prostě chybí. Uvidíme jak další díly, ale vidím to opakování stejného problému.

08.03.2015 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl a Severusovo mistrovství!

22.02.2015 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Pro mě jednoznačně silný literární zážitek. Kdy jindy držíte padouchovi palce?

22.02.2015 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Vypravěčovo tlachání mě tak dráždilo, že jednoduše nechápu, kde se vzala posedlost touhle knihou. Dočetla jsem to jenom se zapřením a to jsem knihu začala číst naprosto dobrovolně.

22.02.2015 2 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Kniha je to výjimečná tím, že i když je první v sérii, další díly nechci ani vidět. Tohle mi z Katsina světa stačilo, protože mě zaujala vlastně jenom sama Katsa.

A něco vám řeknu, takhle má vypadat uvěřitelná lovestory :)

21.02.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tohle už taková hitparáda jako ty předcházející nebyla. Asi jako oči prvních 5 minut po odpoledním neočekávaném šlofíčku. Zmateně umatlané.

Ale palec nahoru za zabití hlavní postavy, to mě vždycky potěší, když to není hepyend.

21.02.2015 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tak teda nevím, kde se skrývá to nejlepší fantasy o dracích, ale tady rozhodně ne.

Nápad dobry, propracování vesmíru ucházející, postavy pokulhávající. Zatím nic moc, uvidíme, jak se to vyvine dále.

21.02.2015 3 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Můj absolutně nejoblíbenější díl! Co dodat, chlámala jsem se smíchy jako pitomec :)

21.02.2015 5 z 5