Vé-Vé Vé-Vé komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

Nemůžu se zbavit pocitu, že Cress je prostě napřesdržku :D

Líbí se mi, jak jsme se nakonec dočkali spojení všech pohádkových princezniček.

I tenhle díl se čte rychle (víc jak pár hodin mi to opět nezabralo) a celkem to utíká. Předvídatelné zvraty v ději s úsměvem odpouštím. Konečně YA, u které nemám pocity trapnosti :)

21.02.2015 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Milé, vhodné pro oddychový čtecí den :)

Potěšila mě určitá nepohádkovost a zabíjení postav, tak jak to má být, aby jsme nedostali přeslazený canďák.

Nestydím se přiznat, že se chystám i na zbylé dva díly a celkem se na ně těším!

19.02.2015 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ve stínu téhle knihy je téměř z každého geeka a nerda naprostá nicka, která jen s čelistí u nohou zabředává do tohohle fantasticky návykového počtení. JO!

31.01.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

ÚŽASNÝ, VELKOLEPÝ! :)

Haha, myslíte si, že odhadnete, jak se to bude vyvíjet? Haha, omyl :D

Všechny stránky fungují jako magnety na oči a děj vás prostě drží a nepustí. Vyprávění z pohledu různých postav se celkem hodilo. Hlatala jsem jednotlivé úseky a chtěla konečně úsek se svojí oblíbenou postavou, ale ten hodně rychle utekl a tak další hltání a šplhání po kapitolách ... a byl konec. Takový konečně nesnáším, nedopracovaný, nedovysvětelný, ALE jsou to konce nejlepší!
Shrnuto podtrženo, takhle kvalitní knižní zážitek jsem dlouho neměla.

22.01.2015 5 z 5

Probuzení Probuzení Kate Chopin

K téhle knize jsem se dostala při snaze odškrtnout si víc knihy ze seznamu četby Rory Gilmorové a popravdě, byla jsem lehce zklamaná.

Čekala jsem něco víc než tradiční souboj touhy s povinnostmi a očekáváními. Možná mi ušel nějaký hlubší význam, ale asi mi bude unikat navždy, jelikož necítím potřebu vrátit se k téhle útlé knížečce.

28.12.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Musím pana Greena pochválit, tohle se mu opravdu povedlo.

Překvapil mě, pobavil mě a dojal mě. Ovšem já se nikdy nedojímám nad postavami.

Pan Green mě přiměl představit si, jaké by to bylo ztratit mě milovanou osobu. A to jsem vskutku obrečela. Pan Green mi vlastně otevřel oči, protože každý den nám může něco nabídnout i vzít.

Ne nutně budu vyhledávat i jeho další díla, ale už napořád pro mě zůstane Panem Greenem :)

28.12.2014 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Sem s dalším dílem!

Myšlenka a koncept mě tak nadchly, že odpustím evidentní lehkou inspiraci ve Hvězdné bráně (třeba) a dám prostě zaslouženě vysoké hodnocení :)

Kapitola ze Samova pohledu se mi během čtení moc nelíbila, ale po zaklapnutí poslední stránky jsem ji musela zpětně docenit.

C. v sobě podle mě ideálně kombinuje vnitřní rozervanost správné puberťačky, které se ocitne ve víru takovýchto událostí. Něco, o co se jiní autoři/autorky jen marně snaží :D

20.12.2014 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

A to jako vážně? Nad tímhle dokáže někdo jásat? Brrr.
Celé to na mě působilo tak, že chce autorka prostě vycucat prachy z naivních husiček, které ji na to skočí, protože přece spaceopera, ne?!.

Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale tahle kniha mi fakt znechutila den.

20.12.2014 odpad!

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Příběh přešlapuje na místě, ale "city" postav letí napřed o tisíce světelných let.
Jednotlivé události na sebe navazují dost kostrbatě, v jednání postav mi chyběl alespoň stín logiky.
Ale především je celá kniha naprosto jasně předvídatelná, jen postavám to vždy dojde dost opožděně.

Nedostalo se mi ničeho nového, žádného neotřelého nápadu. Škoda. Možná by to všechno dostalo nějaký smysl s přečtením poslední knihy série (o čemž pochybuji), ale na to nemám nervy.

Ale nejvíc mě dráždilo následující: dialogy jako z pera žáka páté třídy, a najednou "úchvatný" popis onyxu a polodrahokamů, rozeznání rostlin na první dobrou. A tak. Tady někdo nevěděl, co vlastně chce.

20.12.2014 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Během první stránky jsem byla velice skeptická, ale pak TO přišlo :) Mám určité výhrady a problémy s určitými pasážemi, ale zbytek knihy je naprosto přebíjí.

Každý, kdo váhá, by měl hned váhat přestat a do knihy se pustit. Metro je důkaz, že Rusko to neni jen Puškin a Tolstoj :)

05.12.2014 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Konečně vím, co je trifid!

Mám z toho sama nakonec pocit, že bych nejradši odjela na ten jejich ostrůvek.

Den trifidů je důkaz, že knihy, které odkládám a posouvám na seznamu ke čtené déle než rok, prostě budou nějakým způsobem zásadní.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Tak konečně vím, jak to všechno začalo.
Povinná četba každého sci-fifila, ke které se plánuju rozhodně aspoň ještě jednou vrátit.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tímhle si mě J.A. získala.

Téma je dnes pořád aktuální jako tenkrát. Protože život se jen tak nemění.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pro mě další odškrtnutí položky na výpravě za doplněním základního vzdělání a zklamání. Protože já tam tu romantiku prostě necítím.

Nad popisem krajiny se mi zasněně mlžily oči :)

Bod mrazu Bod mrazu Karen Dionne

Pro mě zklamání, sice jsem knihu vybrala v knihovně naprostou náhodou, ale stejně. Mít po dočtení pocit, jako že jsem vlastně vůbec nic nečetla, to nemám ráda.

SPOILER ALERT
Lidožravý krysy, to jako vážně? A hlavně, jak to, že nepotratila, když se tolik omlátila o ledovec. :)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínač - takový pojem v knižním světě! A přes to mě první díl tak neuvěřitelně štval svojí chaotičností, že málem zničil mě odhodlání pustit se do celé série.

Nakonec mě Geralt ovšem přesvědčil, že musím zjistit, jak se budou dál vyvíjet jeho dobrodružství - těším se na druhý díl! :)

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu, téhle knize něco chybí a to je šťáva. Předvídatelnosti má naopak až moc.

Pro vyplnění jednoho zimního odpoledne ideální, která žena by nechtěla snít nad takovou záplavou šatů a šperků?

Ovšem nevtáhlo mě to do svého snového světa tak moc, takže jsem udělala pro mě nevídané a mrkla, jak série dopadne. Nevím totiž, jestli bych měla nervy sledovat pochody uvnitř Američina mozku dalších několik set stran.

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Pro mě je Wells génius. To co dokázal ve své době stvořit na stránkách téhle knihy naprosto nechápu. Jsem fascinovaná a nemám slov.
Kniha mě k sobě furt volala, takže jsem ji zvládla prakticky na jeden zátah a rozhodně to nebylo naposledy.

05.12.2014 5 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Jarmark marnosti jsem vzala jako doplnění základního vzdělání. Byl to boj. Většina knihy ubíhá pomalu, do čtení jediné stránky jsem se musela nutit celý den.

Jako sonda do života v tehdejší době dobré, ale najde se určitě i lepší.

Po dočtení (které nastalo 3 měsíce od rozečtení) jsem měla pocit naprostého vyčerpání. Doufám, že za pár let budu mít sílu se ke knize vrátit a snad i pozměnit názor.

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Chtěla jsem si rozšířit obzory, jelikož normálně YA nechávám silně bez povšimnutí a zároveň jsem hledala něco, nad čím nestrávím víc než den čtení. Spokojeně tedy konstatuju, že tahle kniha mi dala, co jsem hledala - pěkné okamžiky, nic moc přemýšlení a naději, že YA nejsou jenom braky. (Nakonec všechny 3 knihy ve 2 dnech, když musíš, tak musíš :D )