Dvanáctka

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4.3340

Přechod 2.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The twelve, 2012

Kniha Dvanáctka

allart
11.12.2020

Veru, žiadna nuda. Napriek časovým skokom, množstvu postáv, je to ľahko zapamätateľné a tie postavy si jednoducho obľúbite (hlavne tie kladné :) ) Nechýbajú ani citové vzťahy, ani akčné scény, že sa vám zdvihne adrenalín. Dlhé, obsažné knihy bývajú niekedy nudné a človeku sa ani nechce ich otvoriť. No v tomto prípade to nie je pravda a teším sa na poslednú z trilógie.

devildeny
25.08.2020

Opět jsem se nechala unést fantazií Croninova světa. Vážně se mi líbí, jak se dokáže dostat postavám až na dřeň. Začátek knihy je zase z doby předtím, resp. tentokrát v době kolem roku 0. Autor nám více přibližuje, jak nastalou viráckou situaci prožívali různí lidé v USA, a to by nebylo, aby všechno nebylo propojené i s postavami v prvním dílu. Pamatovat si všechna jména z první i druhé knihy byl pro mě občas oříšek, ale myslím, že to důležité, co chtěl autor sdělit, jsem zachytila. Další část knihy se opět vrací k našim zbývajícím přátelům z knihy první. Zde nám je předkládán pohled zase na jiné společenství přeživších, než jak jsme byli zvyklí např. z Kolonie. Řekla bych, že co se týče Domoviny, autor se dost inspiroval koncentračními tábory. Myslím, že tato kniha je mnohem drsnější, než první a je v ní mnohem více sexu.

Lucik100
23.06.2020

Super pokračování. Druhý díl byl stejně kvalitní jako první. Trochu mě mátla spousta dějových linií a přeskoky v čase, ale dalo se to zvyknout.

frantisek8863
07.06.2020

Opakování dějových linek z bodu nula, kdy to vše vypuklo až opět později o jedno století dále tu už jednou bylo. Trochu mi to přišlo zbytečné, když už se stejný koncept použil v prvním díle. Cesty, lidé a časové úseky se spojují, informace doplňují. Místy je děj překombinovaný, akční, chování a motivace lidí jsou někdy zvláštní, ale vedou k vyvrcholení knihy. Za mě osobně, je druhý díl slabší. Dám si raději pauzu. Snad má časová prodleva ve vyprávění nebude ke škodě a nebudu mít problém se orientovat v následujícím ději.

Alíček83
19.05.2020

Horší než první díl. Chyběli mě zde útoky víráků. Celá kniha byla o tom, že hlavní hrdinové byli rozprášení všude možně a až na konci se všichni sešli ve velké bitvě, kde byli v těch posledních stránkách na konci 12 podle níž se kniha jmenuje. Jsem zvědavá na poslední díl. Taky jsem nesnášela Lilu.

brojan
15.05.2020

super pokračování

LenkaWal
18.04.2020

Pozor, Spoiler.

Konečně jsem se prokousala. Tenhle díl mi dal hodně zabrat. Hodně věcí mě bavilo. Ale některé dějové linky, jako Grey a Lyla ne. V jednu chvíli už i to začalo být zajímavý, když se vydali na cestu. Ale Lyla později mě neskutečně štvala. O ní už jsem nechtěla číst ani řádek.
Na druhou stranu jsem strašně ráda, že přežila Sara. Tu jsem si v první knížce strašně oblíbila. Obzvlášť ty deníkové části. Ale rozhodně to byl slabší díl. Snad bude Město zrcadel lepší.

Cherryel
20.03.2020

Tenhle díl,jsem myslela že ani nedoctu.Dalsi osady, další postavy navíc, opakující se popisy rozpadlé krajiny.Uz to nebylo tak pěkný,jak v prvním díle.Jen že zvědavosti jsem knížku dočetla,že jsem chtěla vědět konec,ale jestli přečtu i poslední díl,no nevim,třeba bude lepší.