Dvanáctka

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153318/prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4.3273

Přechod (2.)

The twelve (2012)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Richie1
25. listopadu

Zpočátku mi trochu vadilo množství dějových linek, ale jak se postupně děj sléval k velkému vyvrcholení v závěru knihy, bylo to stále lepší. Příběh dle mého vkusu postrádá více akce (bojů proti"virákům" je v celé knize docela málo), více se rozebírají osudy jednotlivých postav. A protože těch postav je mnoho, tempo příběhu tím ztrácí poněkud na dynamičnosti. Jak už je v apokalyptických románech zvykem - největším nepřítelem lidí nakonec jsou ... lidé. I v tomto druhém dílu trilogie důležitou roli hrají ti "zlí" lidé, samotná dvanáctka v podstatě do celého děje příliš nezasahuje.
Druhý díl se mi zdál o něco horší než první, ale i tak je to velmi dobré čtení. 75%

Nikkiproch

Přestože mě druhý díl nenadchl jako ten první, stále mohu říct jen - strhující... napínavé bez dechu do posledního slova... impozantní... skvěle napsané!
Odebírám hvězdičku za velmi zdlouhavý popis osudů přeživších v roce nula, přestože vše nakonec krásně zapadlo do sebe.
Naopak Knižnímu klubu bych sebrala 5 hvězdiček za korekturu a povolení textu do tisku s tolika chybami. Doufám, že případné druhé vydání už bez chyb!

Schary

Moc pěkné pokračování příběhu. Začátek nas vrací na počátek apokalypsy a seznamuje nas s příběhem Lile - manželka Wolgesta...Samotny děj hlavního příběhu se posouvá o 5 let do předu, objevují se zde zas nové postavy a záhady...

roso.mak

Ach jo. Mě se to vůbec nechce dočítat. Zase zpět do minulosti? Zase nové postavy? Odložím si, možná později...

predseda4u

Druhý díl bohužel slabší než díl první. Stejná struktura jako u prvního dílu - první třetina ze současnosti, zbylá z budoucnosti. Zatímco u prvního dílu měla pasáž ze současnosti jasné opodstatnění, tady (i když se jedná o strhující děj) nemá pro další děj takovou nosnost. Nehledal jsem dopodrobna, ale mám pocit, že je zde i něco v rozporu s prvním dílem, pár nelogičností.
Před nákupem třetího dílu jsem knížku vzal podruhé do ruky a přistihl jsem se, jako u prvního přečtení po vydání, že jsem ji na několik dní často odložil. To se mi u prvního dílu nestalo. Jak už někdo zde poznamenal, těch postav je tam hodně, až moc. Konečný verdikt série však až po přečtení posledního dílu. I přes všechny výtky k druhému dílu se na ten třetí těším.

Peetullka

Justin Cronin mě velmi překvapil, opravdu se těším na další knihu :-)

Jm.bazar
28.12.2017

Propletene časové linie, které se vždy krásně rozuzli, to umí jen malo autoru. Uvidime jak si poradi se závěrem ;)

Kabátice
12.12.2017

Stejně dobré a strhující, jako první díl.

Krivas
01.11.2017

Skvělé pokračování prvního dílu - hned jdu do třetího. Rozhodně tato série patří k tomu lepšímu co jsem poslední dobou přečetl.

Predator3313
31.08.2017

Po přečtení přechodu jsem si říkal, že to bude mít autor dost těžké, aby udržel laťku tak vysoko i u dalších knih. Musím říct, že se mu to více méně povedlo. Některé části knihy mi připadají poněkud méně čtivé. Nejspíš to bude menším množstvím akce. Nicméně nádherně do sebe zase postupně zapadají informace získané v různých časových osách, spolu s informacemi získanými v prvním dílu. Rozhodně jsem si nejvíc užíval části s Amy, která se vždy chová, jako že ví něco, co ostatní ne ( což je nejspíš pravda) Trochu mi přišlo, že ten konec byl vzhledem k pomalému rozjezdu děje v této knize až moc rychlý. Nicméně nezklamalo mě to, a jsem celý nedočkavý na poslední díl.

Princezna22
23.08.2017

Druhý díl si bohužel nese i to klasické co většinou u druhých dílů bývá a to je to,že je to pomalejší a takové nevím... Četlo se to stejně dobře jako přechod ale bylo to prostě slabší. Ale i přes to se mi kniha líbila.

Guarnere
27.07.2017

Jazykově mi tato kniha přišla lepší než Přechod. Taky taková ta úvodní vnitřní sonda do osobnosti postav mi přišla hodně dobrá (Chudák Revolver). Příběh jako takový zajímavě pokročil, ale propletenost minulosti a přítomnosti už mi přijde slabší a méně propracovanější než v Přechodu. Na stranu druhou některé postavy, které se v Přechodu jen mihly (Vorhees, Lila, Grey atd.) dostaly nový rozměr. Ani tento díl se však nevyhl občasným stupiditám - kůň co se chová jako pes a slíže svým jazykem slzy, čtyřleté dítě, které hraje šachy a celkově se chová jako minimálně šestileté. A na konci mi příliš nesedí ta duchovní rovina všech přítomných - všichni neustále něco cítí, ani neví, kde se to v nich bere, ale prostě odněkud ano, tak se čtenáři neptej. Ale jinak vynikající pokračování. Hurá na poslední díl.

zazvorka
22.07.2017

Dávám o hvězdu méně než za Přechod. Příběh mi připadal o něco slabší, pořád to za to stálo. A rozhodně si přečtu i třetí díl. Třeba už nepřibude moc postav, jinak se v tom už ztratím! Ale obálka zase krásná, to je příjemné.

makyna03
11.07.2017

trošku chaos v postavách, ztrácela jsem se v tom kdo je kdo a co udělal, ale časem se na to dá zvyknout...přesto není co vytknout 5/5 těším se na město zrcadel

roman5085
21.06.2017

Byl jsem druhým dílem absolutně uchvácený.

Petula.N
22.04.2017

No páááni!!! Ze začátku jsem se dost ztrácela, ale když jsem se začetla, nešlo přestat. Myslela jsem, že třetí díl vynechám, ale ne!! Musim přečíst i ten. Kniha mě naprosto pohltila, skvělý příběh. Doporučuji :)

lazarus
08.02.2017

Povedené pokračování Přechodu navazuje na předchozí rozehranou bitvu s upíry a dospívá k vcelku uspokojivému finále. Snad jen ten závěr je drobátko rádoby megalomanský a je z něj cítit snaha o filmový dojem. Autorovou snahou je očividně převedení knížky na filmové plátno a veškeré akce a reakce postav podřizuje jen tomu. Docela škoda, protože postavy tím přichází o hlubší prokreslení. Cronin by měl načíst něco od Stephena Kinga. Charaktery by poté možná byly prokreslenější a ubylo by nesmyslných pokusů o překvapující vztahové "objevy" a zmatené náhody a překvapení. Hrdinové docela často zničehonic mění charakterové vlastnosti a výsledek je prapodivný. Už v Přechodu mě bylo protivné přeskakování mezi jednotlivými scénami kdy jsem docela ztrácel návaznost a musel vzpomínat kde jsme to vlastně skončili. Ve Dvanáctce to přehnal ještě o malinko víc a finále tomu dalo korunu. Nedomyšlený závěr a poslední kapitolky zbytečně nahrávají dalšímu dílu.

wertinka
16.12.2016

První díl jsem zhltla a pak četla znovu a znovu, patří mezi moje nejoblíbenější knihy a proto jsem s napětím očekávala druhý díl a proběhlo velké zklamání. Přechod byl skvěle propracovaný, promyšlený, zamotaný, a Dvanáctka jen ždímá nic. Jako kdyby autor chtěl vydělat další peníze tím, že napíše pokračování.
Za mě nuda a velké zklamání..

maruschka
21.10.2016

Možné náznaky spoilerů (ale bez nich prostě nejde napsat komentář). Stručně: Cronin to dal. Přechod byl výjimečný a Dvanáctka není ničím jiným než plynulým pokračováním (takhle to prostě muselo pokračovat!). Naštěstí. První část anotace mě trochu vyděsila - nové postavy? Návrat do roku nula? Takže se bude jen znovu ždímat něco, co už se zdálo skoro suché? Nic z toho, ani omylem. Croninovo puzzle Osudu se "jen" z dvojrozměrného změnilo v 3D (dechberoucí) záležitost. Celý příběh je samozřejmě ohromující alegorií a Cronin na nás tak trochu pomrkává, když nám dost jasně dává najevo, že si vlastně zahrál na Guildera, protože v podstatě "rozšířil" a jako by dal další smysl a rozměr stávajícímu náboženskému systému "Západního" světa.
Paralely jsou zřejmé, ale nevnímám je (jako občas u jiných autorů) jako prezentaci autorova génia. Ukřižovaná Amy, která se nakonec vrátí (?), její nejbližší se samozřejmě musí jmenovat Peter, Dvanáctka i s všeprostupujícím hlasem Nuly - děsivá opozice k Dvanáctce, která tu byla vlastně jen o pár století dřív (pohybem sto let sem, sto let tam Cronin nádherně relativizuje čas) atd.
Parádní zážitek a moc se těším na závěr (tak nějak počítám s tím, že si předtím budu "muset" dát Přechod i Dvanáctku znovu).
Jediná výtka - neskutečné množství chyb (za tohle nakladatel určitě nezaplatil málo, a pak nemá na slušného korektora?).

jana1599
12.09.2016

Knižní sérii jsem začala Dvanáctkou, protože Přechod nebyl v knihkupectvích už k sehnání. Poté, co jsem se dostala k příběhu souvisejícímu s Amy, jsem zjistila, že bez Přechodu to nepůjde. Sehnala jsem tedy Přechod v antikvariátu, přečetla ho jedním dechem asi za 5 dnů a pak se hned vrhla na zbytek Dvanáctky. Obě knihy mi tedy trochu splývají, každopádně obě mají za mě 5 hvězdiček - postapokalyptická sci-fi jak má být, se skvěle vykreslenými postavami, které si člověk hned oblíbí a drží jim palce, aby je ty viráci hnusný nedostali!

BarkaS
20.08.2016

Většina knižních sérií ztrácí ve dvojce dech, někdy ho u trojky nabere. Snad to bude ten případ. I když i se ztraceným dechem je to pořád dechberoucí příběh.

Mark.
14.07.2016

Zpočátku jsem musela dolovat v paměti pár zásadních událostí, protože po přečtení prvního dílu jsem si dala pauzu, abych se ve třetím díle neztratila. Ale rychle jsem se vžila. Jsem ráda, že některé události byly připomenuty, např. co za zločin parta z dvanáctky spáchala, nebo jsem si vůbec nepamatovala matku Caleba a jejich smrt. Sice do děje nepodstatné, ale s něčím jsem si lámala hlavu.
Místy mi to připadalo, že se děj táhl a nic se neděje, ale i tak tato kniha stojí opravdu zato.

SoniaShadow
28.11.2015

Musím souhlasit, že to nebylo až tak "wow" jako první díl, ale i tak jsem si knihu náramně užila. Byla doplněná o vynechanou část z první knihy - pár příběhů z roku 0. Pak mě překvapilo, že se ten pokračující příběh odehrává v r. 97 P.V. (myslela jsem, že to má být 100 P.V.), ale jukla jsem do první knihy a rok sedí :) Velmi mi překvapil vývoj událostí, takže jsem zvědavá, co přinese třetí díl.

Strašně se mi líbí Justinovo psaní. Jak všecho zprvu vypadá jako jednotlivé nesouvislé příběhy, ale on je pak dá dohromady a skvěle do sebe zapadají... Prostě génius :)

Pixx-73
23.11.2015

Možná trochu slabší než první díl, který jsem vyloženě hltal, ale pořád docela slušné čtení. Protože se o postapo tématiku zajímám, tak jsem to nemohl vynechat.

Lady Dracula
18.11.2015

Postapo jak vyšité :)
Skvělé pokračování slibného Přechodu, vygradované skoro na samotné maximum. Spousta postav, spousta známých postav, které jsou však jiné. No jasně, člověk se přece vyvíjí, kor za takového stavu světa ;)
Amy, ach Amy,
ty malá roztomilá ďáblice, ty sestro v krvi, přec jiná. Tvůj úděl, břemeno těžké, tys však naše spása. Za tvou duši se modlíme, i za tvé vykoupení. Dej nám sílu, dej nám sílu Amy, přemoci to peklo, přemoci Nulu.
Ať už je třetí díl! :)

konecsveta
07.08.2015

Vynikajúco spracované pokračovanie mojej obľúbenej apokalyptickej svetovízie. Autor sa posunul na vyšší level a na knihe to je vidieť. Dejové linky sa vynikajúco prepletajú navzájom aby vybuchli do nadupaného záveru. Pomerne hrubá kniha, ale má spád a bude vás držať, držať a držať až za oknami začne svitať :-) Perfektná zábava

spedula
04.07.2015

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Měla jsem trochu obavy, abych se, jako v prvním díle, neztrácela v příbězích a lidech,ale druhý díl mě mile překvapil a opravdu potěšil. Doufám, že brzy vyjde třetí díl.

aktak1203
30.04.2015

Napínavý, skvěle propracovaný a promyšlený příběh. Sice jsem měla občas problém zařadit postavy, protože jich je tolik, ale na knihu mi stačilo pár dní. Úžasná oddechovka, alespoň pro mne. Už se těším na 3. díl, který doufám bude.

Vé-Vé
02.04.2015

Neočekávala jsem a ani jsem nechtěla, aby byla Dvanáctka stejná jako Přechod, ale ten rozdíl je tak velký a je to tak špatný, že jsem prostě zklamaná. Z něčeho víc, z něčeho míň. Ale nejvíc nechápu, co mělo znamenat všechno to okolo Amy. Snad se mi to rozleží v hlavě.

Tanaka T.
26.03.2015

Souhlasím s komentářem níže od Lidudu, Dvanácka je jiná než Přechod a někomu to možná nesedlo, ale mně se kniha líbila možná ještě o chloupek více, protože jsem nezaregistrovala, že bych se u nějaké pasáže nudila a chtěla už přeskočit dále, přičemž u Přechodu se mi to na pár místech stalo. Na třetí díl se docela těším.