Dvanáctka

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/big_prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4.3365

Přechod 2.

Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The twelve, 2012

Kniha Dvanáctka

martina1199
07.09.2021

Pokračování Přechodu je stejně napínavé a skvěle napsané jako první díl. Odvážné a zajímavé hlavní postavy, Amy trochu jiná než v prvním díle a postupně sílící atmosféra nevyhnutelnosti konečného střetu s Dvanáctkou. Ruka osudu, síla lidské vůle, touhy po svobodě a instinktu přežití je na cítit v každé kapitole. A i samotné zlo má své světlejší stránky, které v tomto díle poznáme. Tohle je skvělé čtení; upířina a postapo, co má hloubku lidských duší.

namby
24.04.2021

Opět, super. K této knize se budu jednou určitě vracet.

MatoPalkes
27.01.2021

Ešte lepšie ako výborný prvý diel.

allart
11.12.2020

Veru, žiadna nuda. Napriek časovým skokom, množstvu postáv, je to ľahko zapamätateľné a tie postavy si jednoducho obľúbite (hlavne tie kladné :) ) Nechýbajú ani citové vzťahy, ani akčné scény, že sa vám zdvihne adrenalín. Dlhé, obsažné knihy bývajú niekedy nudné a človeku sa ani nechce ich otvoriť. No v tomto prípade to nie je pravda a teším sa na poslednú z trilógie.

devildeny
25.08.2020

Opět jsem se nechala unést fantazií Croninova světa. Vážně se mi líbí, jak se dokáže dostat postavám až na dřeň. Začátek knihy je zase z doby předtím, resp. tentokrát v době kolem roku 0. Autor nám více přibližuje, jak nastalou viráckou situaci prožívali různí lidé v USA, a to by nebylo, aby všechno nebylo propojené i s postavami v prvním dílu. Pamatovat si všechna jména z první i druhé knihy byl pro mě občas oříšek, ale myslím, že to důležité, co chtěl autor sdělit, jsem zachytila. Další část knihy se opět vrací k našim zbývajícím přátelům z knihy první. Zde nám je předkládán pohled zase na jiné společenství přeživších, než jak jsme byli zvyklí např. z Kolonie. Řekla bych, že co se týče Domoviny, autor se dost inspiroval koncentračními tábory. Myslím, že tato kniha je mnohem drsnější, než první a je v ní mnohem více sexu.

Lucik100
23.06.2020

Super pokračování. Druhý díl byl stejně kvalitní jako první. Trochu mě mátla spousta dějových linií a přeskoky v čase, ale dalo se to zvyknout.

frantisek8863
07.06.2020

Opakování dějových linek z bodu nula, kdy to vše vypuklo až opět později o jedno století dále tu už jednou bylo. Trochu mi to přišlo zbytečné, když už se stejný koncept použil v prvním díle. Cesty, lidé a časové úseky se spojují, informace doplňují. Místy je děj překombinovaný, akční, chování a motivace lidí jsou někdy zvláštní, ale vedou k vyvrcholení knihy. Za mě osobně, je druhý díl slabší. Dám si raději pauzu. Snad má časová prodleva ve vyprávění nebude ke škodě a nebudu mít problém se orientovat v následujícím ději.

Alíček83
19.05.2020

Horší než první díl. Chyběli mě zde útoky víráků. Celá kniha byla o tom, že hlavní hrdinové byli rozprášení všude možně a až na konci se všichni sešli ve velké bitvě, kde byli v těch posledních stránkách na konci 12 podle níž se kniha jmenuje. Jsem zvědavá na poslední díl. Taky jsem nesnášela Lilu.