vampiru vampiru komentáře u knih

Mikroskopická monstra Mikroskopická monstra Nick Arnold

Další kniha z hrozivé série. Je stejná jako ostatní, vsází na laciný humor a je zábavná pro mladší čtenáře, ale čím je člověk starší, tím méně mu to dá a tím méně ho kniha baví.

30.07.2017 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tato série mě bavila více než bratrstvo a vše co se v knize dělo mi přišlo napínavé! Nelituju jediné strany.

Nestydaté pohádky Nestydaté pohádky Jitka Moody

Knihu jsem chtěl číst, protože jsem byl mladý kluk a mělo to být o sexu :D tak jasně, že to chci přečíst. Ale přestože kniha nebyla velmi záživná, měla v sobě přesně to co jsem očekával a přečtení nijak nelituji.

30.07.2017 2 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Byl jsem nadšený, když se mi do ruky dostala kniha z jedné z mých oblíbených her a nelitoval jsem ani jedinou stranu. Kniha o minulosti Thralla je pěkným začátkem do světa knih Warcraftu.

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

1. kniha z novější série slavného spisovatele Hraničářova učně mě naplnila plného očekáváním. Děj byl příliš přímý a hrozně mě štvala jedna věta, která se tam objevila asi 50x

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha, která byla dokonce zfilmovaná a stala se z ní klasická komedie. Velmi vtipný pohled na povahu lidí a velmi pravdivá kniha.

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Máme tu knihu, kterou zadaptoval sám Dreamworks, takže musí být něco úžasného? Ano, kniha byla opravdu úžasná, hltal jsem z ní každou kapitolu a přesto, že miluju pohled na roztomilou bezzubku z filmu, tak kniha byla tak krásně napsaná, že nedokážu vybrat lepší z těchto 2 adaptací.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Karel Čapek je významnou osobou naší minulosti a není se čemu divit. Takto dobře napsaná kniha se často nevidí. Knihu takovéto kvality bych čekal spíše od zahraničních spisovatelů a přesto jí napsal jeden z nejuctívanějších českých autorů. Salute

Čtyři a půl kamaráda Čtyři a půl kamaráda Joachim Friedrich

Kresba na přední straně je pro mě hezčí než celá kniha. Podle obrázku jsem si myslel, že tato série vyhraje mé srdce, ale nakonec jsem byl jen zklamaný.

30.07.2017 2 z 5

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Tato kniha mě jako malého kluka přivedla k horrorům. Nemám absolutně rád horrorové filmy, ale tato kniha mě nadchnula tak, že jsem si byl jistý, že budu chtít horrory číst. Ano teď by mě nebavila, jako 20 letého mladého muže, ale přesto mě L Stine přivedl ke Kingovi a za to mu patří velké díky!

Al Capone a jeho gang Al Capone a jeho gang Alan MacDonald

Je to kniha o vrahovi, gangsterovi a kdo ví co dalšího a přesto autor dokázal napsat knihu určenou pro mladé čtenáře. Tato kniha, byla ze všech "Hrozivých" sérií nejlepší. Kniha je pro děti a přesto vše z knihy bylo zajímavé i pro dospělého člověka a přečetl bych si jí klidně znovu.

Prohnilí Římané Prohnilí Římané Terry Deary

Všechny knihy z této série mě bavily, ale jsou příjemné spíše pro mladší čtenáře. Vtipy a příběhy o tom jak se kadilo atd starší čtenáře nenadchne :D ale jelikož jsem jí četl o mnoho mladší a vím jak mě nadchla, nemohu jí hodnotit špatně. :) Je napsaná skvěle pro cílové publikum.

30.07.2017 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Film rád nemám, ale kniha byla záživná. Přestože film jsem viděl už hodněkrát, nic jsem si z něj nevzal, zatímco v knize jsem hrozně neměl rád Edmunda a každá postava měla svůj charakter a vše co se stalo, ovlivnilo mnoho dalších věcí. Kniha byla velmi dobře napsaná, narozdíl od filmu, který mě moc nebavil.

Malý vlkodlak Malý vlkodlak Sandra Vebrová

Abych byl naprosto upřímný, knihu si již moc nepomatuju, ale jelikož jsem jí dočetl a ohodnotil 4 hvězdama, tak ve mě něco zanechala. Vím, že to bylo o dvou mladých přátelích, kteří byli z rozdílných životů.. jeden byl z bohatého rodu a dívka měla horší život, přesto k sobě našli cestu a zažívali spolu dobrodružství. Kniha je napsána podobně jako každá jiná kniha o vlkodlacích a upírech.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Příjemná kresba a příběhy, které nikoho neurazí. Kniha je už trochu starší, ale stejně dokáže chytnout za srdce i někoho, kdo za této doby nežil. Jeho rodina a všechno hrálo krásně do sebe, že byli všechny příběhy napsané zábavně

Aleš & spol. Aleš & spol. Vojtěch Steklač

Aleš byla knížka, kterou mi chválila mamka a dovedla mě k ní... čekal jsem, že to bude nějaká kravina, ale takhle jsem si snad ještě žádnou knížku neužil. Byla vtipná a každý příběh mě bavil stejně hodně.

29.07.2017 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Pavel Šrut

Ezopovy bajky jsem vždy miloval. Jsou zábavné, poučné, zajímavé, čtivé... Přečetl jsem je asi 3x a vždy mě bavili stejně.

29.07.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tuto knihu jsem četl bez velkého očekávání jen proto, že jsem musel, přesto jsem v ní našel něco úžasného a užil jsem si každou stranu této knihy. Je hodně napsaná tak, aby si člověk domýšlel a spisovatel musel být chytrý člověk.

29.07.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha je z povinné četby jedna z těch záživnějších, ale stejně není tak dobrá, že bych si jí přečetl znovu... je tam mnoho nezáživných momentů, přesto, že děj má zajímavý, často se uchyluje k nudným částem.

29.07.2017 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nikdy jsem nepochopil, proč má tato kniha takovou oblíbenost... přečetl jsem jí 2x a stejně mě neskutečně nudila... nenašel jsem tam vůbec nic záživného ani vtipného...

29.07.2017 2 z 5