Jak vycvičit draka

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31405/jak-vycvicit-draka-31405.jpg 4.1100

Škyťák Šelmovská Štika III. 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Fragment (ČR)

How to Train Your Dragon · 2003

Kniha Jak vycvičit draka

Dragell

Nejspíše znáte filmovou sérii Jak vycvičit draka, jenže ta vychází právě z této knižní série. Setkáváme se se starými známými tvářemi jako je Škyťák Šelmovský Štika III. nebo Bezzubka, ale tentokrát v trochu jiné podobě než v té filmové.
Bezzubka je třeba opravdu bezzubí a ten nejobyčejnější drak ze všech. A hlavně, tento díl je opravdu o tom, jak si chytit svého draka a vycvičit, protože bez něj nejste správný viking a musíte být vyhnáni z vesnice.
Celý příběh je napsán hravě, je zde spousta pošťuchování, dětské nešikovnosti, dobrodružství, ale také pohled na Škyťáka, který se od vikingů tak trochu liší. Ačkoliv má být budoucím vůdcem, je takový vychrtlý a raději studuje draky v knihách, než aby se je vydal lovit. Proto je taky jediný ze skupiny dětí vystrašený, když jsou vysláni do jeskyně si toho svého dračího parťáka ulovit.
Kniha je napsána opravdu jednoduchým jazykem a jako stvořená pro dětské čtenáře.
Audioknižní verze příběhu byla namluvena Davidem Novotným, který si s tím opravdu vyhrál. Kromě toho, že všem postavám vložil do úst originální hlasy, nezalekl se ani jazykových vad některých hrdinů, ale také si v audioknize zazpíval.

Hoshi

Už jsem četla kdysi a teď jsem se ke Škyťákovi znovu vrátila. Za tu dobu jsem zapomněla, o čem ta kniha vlastně je a znovu mě překvapilo, jak se od filmového zpracování liší (ano, už to zde v komentářích bylo několikrát zmiňováno). Bohužel po opětovném čtení mě příběh tolik nebavil, aby dostal plný počet, na čtivosti to však neubírá a zajisté si své čtenáře najde. Do dalších dílů se prozatím pouštět nebudu - třeba jednou.

PaniWiga

Prima kniha, u které se nebudou nudit ani děti, ani rodiče.

Selendra

Tak tohle bylo super! :D Moc mě kniha bavila, je pravda, že filmy jsou úplně jiné, ale kniha je taky moc pěkná. Líbily se mi i ty kresby.

pipa36

Poslouchala jsem s dětmi jako audioknihu - výkon pana Novotného je velmi dobrý. Ke knize samotné - překvapilo mě, jak moc je děj rozdílný oproti filmu, dá se říct, že se jedná o dva různé příběhy se stejnou hlavní postavou (Škyťákem). Jinak je všechno (úplně všechno, včetně Bezzubky) úplně jinak. Ale není to špatné, prostě jiné. Dětsky jednoduché, a stejně dobré.

Eridan

Kniha je určena především dětem tak mezi 8 až 16ti lety (pokud jste v tomto věku, klidně si hvězdičku přidejte). Přesto mě jako dospěláka docela pobavila, byť byla dětsky přímočará. S filmovým zpracováním má společné snad jen jména hlavních hrdinů a svět Vikingů. Ale vyloženě to není na škodu. Palec hore za kupu humoru (trošku mi připomíná Pratchettovu knihu Nefalšovaná kočka) a vymazlené vydání ve Slovartu s obálkou z plastických dračích šupin, kvantem dětských malůvek a druhů písma. Těším se, až dobrodružství Hiccupa Škyťáka budu předčítat synovi.

jamesak

do knížky jsem se pustil ze zvědavosti, bohužel mě moc zklamala, film je daleko hezčí....

BlazingHeart

Kniha se od své filmové adaptace natolik liší, že nemá smysl je porovnávat. To, co si film dovolit nemohl, si mohla a také dovolila knížka.
Šla jsem do toho s tím, že to bude sice trochu odlišné od animáku, ale velmi mě překvapil až nesympatický charakter draků. Jsou sví, sobečtí a dle mého názoru je nejde mít rád. Až na Horrorcow, dračí vegetarián je legendární.
I přes tohle byla kniha vtipná (a nikoli vlezle a přehnaně, jako tomu často bývá ve filmu) a ty ilustrace byly tak ošklivé a zároveň tak dokonalé!
Líbilo se mi, jak Cressida nenápadně podstrkovala dětem ponaučení a nakonec jsem se přeci jen dočkala chvíle, kdy jsem fandila dračici Fireworm a kdy se Toothless ukázal jako super dráček. (Filozofující Green Death ale žádný z nich nepřekonal :-D).

Buď jak buď, byla to super knížka pro děti, kterou doporučuji - pobaví se nad ní i rodiče. :-)