Kruh nenávisti

Plamenná legie byla poražena a o východ Kalimdoru se dělí dva národy: orkové v Durotaru, vedeni náčelníkem Thrallem, a lidé v Theramoru, vedeni mocnou čarodějakou - lady Jaine Proudmoore. Avšak křehký mír mezi lidmi a orky se hroutí: náhodné útoky proti durotaru dávají tušit, že lidé se rozpomínají na svou nenávist vůči orkům. Jaina s Thrallem musí odvrátit katastrofu než nenávist vzplane na obou stranách - a Kalimdor se bude zmítat ve strašlivé válce......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26457/kruh-nenavisti-WBZ-26457.jpg 3181

World of WarCraft (1.)

Cycle of Hatred (2006)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Pan_Skala

S ohledem na to, že se blíží nový datadisk k World of Warcraft tak jsem se rozhodl zaplnit své mezery v lore. Tahle kniha je první v sérii takže logicky začínám od ní, ale bohužel to nebylo až takové jak jsem doufal. Není to vyloženě špatné, ale občas se člověk ztrácí s těmi přeloženými místopisnými názvy. Přeci jenom člověk svět Warcraftu zná s určitým názvoslovím tak to moc nepomáhá.
Takže ve výsledku průměrná fantasy, která nenadchne ani neurazí.

Set123

OK, k tomuhle nemám co říct, tato kniha je hrozná. Dávám dvě hvězdy, protože, kdyby se škrtla polovina knihy, kde se vzpomíná jenom na starý příběh z Warcraftu 3, knih a WOW, dále se škrtlo pár absolutně zbytečných kapitol a dialogy, které zní, jakoby se mezi sebou bavily pětileté děti, mohla by z toho být dobrá povídka, tak o padesáti stranách.
Autor je dle mého osobního názoru zcela neschopný napsat kvalitní warcraftovský příběh, neumí vybudovat dobrou a napínavou atmosféru a využít charaktery postav, o tom, jak moc si dovolil manipulovat s tajemnou Aegwynn ani nemluvím.
Dvě hvězdy dávám jenom s krajním odporem.

Svářeč

Tahle kniha se mi velice líbila. Je dost odlišná od ostatních knih ze série Warcraft, ani moc nedokážu říct proč. Není tak temná jako předchozí Warcrafty. Každopádně je to velmi zajimavá kniha a já ji přečetl na dva zátahy. Dějová linka je v pohodě, postavy jsou dobře prokresleny a sympatické.

NemmamSlov
10.12.2017

Jedna zo slabsich knih Warcraftu. Pribeh sa zaobera skor politickou problematikou medzi hordou a alianciou, konkretne medzi Jainou a Thrallom, ktori chcu udrzat mier. Pribeh nabere trochu na zaujimavosti, ked sa Jaina stretne s Medivovou matkou Aegwyn, kde sa trosku dozvedame o ich zivote. U mna za 3*.

vampiru
30.07.2017

Byl jsem nadšený, když se mi do ruky dostala kniha z jedné z mých oblíbených her a nelitoval jsem ani jedinou stranu. Kniha o minulosti Thralla je pěkným začátkem do světa knih Warcraftu.

RickyRicardo
18.09.2016

Nejhorší kniha z mojí oblíbené série. U mě klesla na samé dno. Snad už se něco takového nebude opakovat.

jendajenda
13.07.2016

Dost zoufalý..

Bedikk
09.07.2016

Se čtivostí bych problém neviděl, ale určitě tam jsou místa, která prostě nejsou uvěřitelná a působí jak z nějakého levného fantasy. Na poměry ostatních knih ze světa Warcraftu je skutečně slabší, a kdyby to měla být má první W kniha, tak se do dalších asi nepouštím. Překlad je trochu slabší (interpunkce, hrubky), ale pan Netolička to s originálem jistě neměl snadné. Snad jen je škoda, že některé již dříve přeložené termíny (jejichž překlad dokonce vysvětlil v poznámce) nyní překládá jinak. Dokonce se povedlo špatně převést i Orgrimovo jméno, což byl doufám jen překlep. Určitě bych byl ale raději, kdyby se do knihy ony humorné poznámky pod čarou s emotikony vůbec nedostaly.

Hlavi
08.05.2016

Kniha je skvělá. V některých momentech méně čtivá ale skvělá. Doporučuji

Ropušák
08.03.2015

Z knih ze světa Warcraft, které jsem už přečetl je tahle opravdu méně čtivá. Dozvěděl jsem se zde mnoho nových věcí, ale svým dějem mě až tak moc nezaujala. Fanouškům doporučuji, ale těm, co hledají nějaké nové fantasy bych doporučil spíše jiné díly.

karel3856
13.01.2015

Kniha obsahuje pár jmen a pár místních názvů, ze světa Warcraftu, ale pro celkový příběh je naprosto nepodstatná. Jde o epizodku, která nijak neovlivní samotný svět a ani žádnou z důležitých postav. Stejně jako u televizního seriálu nám vše končí ve stavu v jakém i začalo a čtenář (divák) se přesouvá dál a co se stalo, brzy vybledne. Styl autora mě také jinak neoslovil.

ales7216
02.12.2014

Tohle se mi absolutně nelíbilo.

Dep8
07.08.2014

Další díl ze série Warcraft, tentokrát s Thrallem a Jainou se velice povedl a vysvětluje mnohé události s Aegwynn. Knížka se mi četla velice dobře a doporučuji všem fanouškům Warcraftu.

Kubino
17.03.2014

Jak píšou ostatní, když tuhle přeskočíte, vůbec se nic neděje.

Ardein
11.02.2014

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Tahle kniha vůbec neměla spatřit světlo světa. Jedná se pouze o smutnou ukázku toho, že se nedá najmout sotva průměrný spisovatel, výsledek osadit značkou WoW a úspěch samozřejmě dorazí. Přijde mi to celé jako zlý vtip, podraz na fanoušky nebo prostě zpackaný hokus pokus. Autor se v příběhu plácá, snaží se něčím zaujmout, ale přitom mi přijde, jako kdyby ani on sám pořádně nevěděl čím. Výsledkem je příběh, který Vás provede od nikud, přes nic až uplně do pr... nikam. Během toho na Vás vychrlí stará známá jména (aby dílo vypadalo autenticky) a spoustu nových postav se zvláštními jmény, ke kterým si cestu přes veškerou snahu nenajdete a navíc stejně brzo umřou. Vůbec se to nedá srovnávat s příběhy z Azerothu od Christie Golden, Richarda A. Knaaka nebo třeba Jeffa Grubba. Přirovnání k práci průměrného žáka základní školy, které tady zaznělo v komentářích, je naprosto trefné.

Nekupovat a nečíst! Jedná se o naprostou ztrátu času. Na internetu jsou kvalitnější fan povídky, než je tato kniha.

Iverson
06.12.2013odpad!

Žáci posledního ročníků základní školy dostaly za úkol vymyslet a sepsat během víkendu primitivní fantasy příběh se spoustou nudných a nezajímavých dialogů a roztáhnout jej na 192 stran. Učitel vybral druhou nejhorší práci ze všech a nechal ji natisknout jako knihu. Takový mám totiž z díla celkový dojem. Lituji vyhozených peněz. Toto je hrubě neprofesionální znásilnění kvalitně zavedené značky.

petrt80
25.11.2013

Ze série Warcraft asi ta nejméně čtivá knížka

Brutius
07.04.2012

Z celé série Warcraftovských knížek, co jsem prozatím četl mne tahleta oslovila nejméně :(