Kruh nenávisti

Plamenná legie byla poražena a o východ Kalimdoru se dělí dva národy: orkové v Durotaru, vedeni náčelníkem Thrallem, a lidé v Theramoru, vedeni mocnou čarodějakou - lady Jaine Proudmoore. Avšak křehký mír mezi lidmi a orky se hroutí: náhodné útoky proti durotaru dávají tušit, že lidé se rozpomínají na svou nenávist vůči orkům. Jaina s Thrallem musí odvrátit katastrofu než nenávist vzplane na obou stranách - a Kalimdor se bude zmítat ve strašlivé válce......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26457/kruh-nenavisti-WBZ-26457.jpg 3.1228

World of WarCraft 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Cycle of Hatred, 2006

Kniha Kruh nenávisti

Vjeerus

Kniha Kruh nenávisti je prvním dílem ze série World of WarCraft. Psát první díl ze série je rozhodně náročné, protože musíte navnadit čtenáře nejen si knihu přečíst, ale vyvolat v nich nutkání pustit se do dalšího dílu. A po přečtení tohoto díla nemůžu za sebe říct, že by mě to navnadilo.
Příběh mi přišel upřímně docela vleklý a myslím, že nebyl dostatečně využitý potenciál tajné zlé sekty (tím se dostávám k názoru jako dost lidí přede mnou, že by si kniha zasloužila víc stránek). Ani závěr knihy ve mě nezanechal nějaký wau efekt.
Rozhodně nemůžu říct, že lituji, že jsem si knihu přečetla, protože k zahození rozhodně není a člověk se trošku zasvětí do vývoje vztahů mezi rasami. Ale myslím si, že se autor zaměřil jen na fanoušky WoW a pro ty ostatní to může být jen tahanice mezi dvěma znepřátelenými skupinami s jakýmsi zárodkem diplomacie.

Luigi1

Další kniha Warcraft velice povedená,moc se dobře četla.Jsem potěšen,že se mi podařilo další World of WarCraft sehnat.Doporučuji

Laryssa
21.07.2020

Určitě souhlasím s názorem, že kniha by si zasloužila o takových 100 až 200 stránek navíc. Možná bych trošku propracovala celkově závěr i s bitvou. Jinak se mi kniha velmi dobře četla, příběh pěkně odsýpal. Za mě super, určitě doporučuji :-)

DK_Ronie
02.01.2020

Rozhodne jedna z nejslabsich knih z Warcraft univerza. Precist ano, ale nic to ve mne nezanechalo.

vandalindakova
30.12.2019

A jsem spokojená, žádné zklamání se nekonalo. Příběh je napsaný velmi poutavě a zábavně. Vždycky když jsem se do knihy ponořila, tak mě hrozně zajímalo, co se bude dít dál. Jediné co, tak mi to čtení trvalo delší dobu, ale vůbec to neberu jako nějaké minus. Za prvé nevím, jestli to nebylo únavou, protože jsem zrovna měla unavený týden. Nebo bych to přičítala tomu, že to byla složitější fantasy, a ne jen další young adult.

Musím říct, že jsem teď napjatá jak kšandy, protože tam teď ty rasy jsou uskupené úplně jinak, než jak je to momentálně ve hře. Takže jsem brutálně zvědavá, co se tam sakra stane, že to všechno změní.

Jediná věc, co mě trochu odváděla od děje, jsou hvězdičky pod čarou. V Nikdynoci mi vůbec nevadily, ba naopak mě hrozně bavily, ale tady byly vlastně celkem nepodstatné, protože se za nimi ukrývaly překlady míst. Já ty místa znám v aj a úplně nepotřebuji vědět, že to znamená Divoká skála a podobně. :D

Co musím říct, je to, že díky této knížce mám zase o fous větší averzi k lidem. Protože přesně šlo vidět, kdo vyvolává rozepře, kdo není schopný tolerovat jiné ostatní rasy, i přesto, že jim nic extra nedělají. Ale prostě je to ork, tak je to agresivní podřadné zvíře a tečka. Takže prostě: FOR THE HORDE! :D

Palorizek85
06.12.2019

Zajímavý námět, který by si ale zasloužil tak o 100 - 200 stránek více. I tak ale stálo za přečtení.

Sylvanas
03.09.2019

Příběh o všem a přitom o ničem. Ani autorův styl psaní mi nesednul.

adam5955
29.08.2019

Kniha je docela ctiva a da se precist za jeden vecer. Jenze autor si nedal moc snahu ctenare zasvetit do deje, do postav ani do krajiny kolem. Když je to první ze serie, cekal jsem vic vysvetleni proc a kdo. Autor pocita s velkou hracskou zakladnou. Ale pokud nejste druid 120lvl 10k achiev points tak je pro vas tato kniha mrhanim casu. A pokud jste, tak o mrhani casu vite svoje :D