Čtyři a půl kamaráda

Čtyři a půl kamaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12195/bmid_ctyri-a-pul-kamarada-omr-12195.jpg 4 118 18

Čtyři a půl kamaráda série

Dejte se do řešení případu se čtveřicí kamarádů: Kalle, Ferda, Štefka a Ředkvičkaa jejich nezbytným „polovičním“ pomocníkem - psem Sedmikráskem.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

4 1/2 Freunde , 1992

maky.orel
13.02.2022 4 z 5

Skvělá dobrodružná série pro děti - v dětství mě hrozně bavila vtipem i pestrostí postav, jejich velmi dobře a pro mě tenkrát realisticky zobrazenými charaktery, aniž by to bylo přímo obyčejné vyprávění. Detektivní zápletky jsou samozřejmě hrozně jednoduché problémy, ale zveličené svými dětskými aktéry... bez obav bych doporučila rodičům dost všelijakých dětí jako snadné, zábavné a slušné čtení.

trudoš
25.04.2019 4 z 5

Jednoduché, zábavné, a přitom nesklouzávající k obhroublému humoru. Na německého autora docela nezvyk. Dokonce nedojde ani na čtyřprocentního vtipálka, a to už je co říct. Joachim Friedrich sází na kouzlo klasických dětských dobrodružek, zároveň se však drží se zápletkou při zemi a nedělá ze čtenáře hlupáka. Sympatická čtveřice kamarádů snadno přiroste k srdci, aniž by se podbízela osobními dramaty. Jsou to zkrátka děti, takže se věčně handrkují mezi sebou, ale zároveň umí táhnout za jeden provaz, když se někdo z nich dostane do trablů. Dospělí tu pak fungují jen jako křoví a do příběhu zasahují až v okamžiku, kdy už se o slovo začíná hlásit realita. Morální ponaučení díky tomu působí nenásilně, a třebaže neoplývá bůhvíjakou originalitou, je milé a trefné.
Tahle série prostě staví na situační komice, přičemž si umí vystřelit z kultovního postavení slavnějších konkurentů, stejně jako je uctít. A tak si na své si přijdou i dospělí, což ještě dokonale podtrhují ilustrace Bohumila Fencla.

mia.com
24.10.2018 5 z 5

Začátek báječné série. Jako dítě jsem milovala a ráda si přečtu i v dospělosti bez změny názoru. :)

Davidaxik
06.05.2018 4 z 5

Jo, super na čtení. Mě to fakt bavilo! Pro děcka fakt súúpr počteníčko.

blackhorse
11.11.2017

Ředkvička je chytrej!!!!!!!!!

vampiru
30.07.2017 2 z 5

Kresba na přední straně je pro mě hezčí než celá kniha. Podle obrázku jsem si myslel, že tato série vyhraje mé srdce, ale nakonec jsem byl jen zklamaný.

SnoopyMa
09.06.2017 5 z 5

Počátek série knih, které patří neodmyslitelně k mému dětství :)

EvaEma
10.04.2017 4 z 5

Hodnocení píši za sebe i syny (8 a 5 let). Celkově se nám moc líbila, měla spád, zajímavý děj, byla vtipná. Synové by dali jistě 5 hvězdiček :-) Mně trochu vadily ze začátku knihy rozhovory (hádky) rodičů a trochu na mě dýchla mírná neúcta vůči rodičům, což mi přišlo zbytečné, kniha by se bez toho obešla a i tak by byla skvělá. Proto tedy o hvězdičku méně. Těšíme se na další díly.

Richelle
11.03.2017 4 z 5

Četla jsem když jsem byla malá a později malému bratranci. Oba dva nás kniha zaujala a oblíbili jsme si ji. Zajímavý děj, který pochopí opravdu i děti například v druhé třídě na ZŠ.

whiolet
05.12.2016 5 z 5

četla jsem je na základní škole a milovala je

sarkapech
23.02.2015 5 z 5

hezké pro děti

Vendula39
04.02.2015 5 z 5

Zajímavý děj knížky líbila se mi...

Ls-Ludy
17.12.2013 4 z 5

Já jsem malej a "žeru" to :DD

M4Touch
05.08.2013 4 z 5

Tak tohle jsem jako malej dost "žral"!

Terezk-a
11.06.2013 5 z 5

Tato kniha je pro děti velmi poutavá a zábavná! Krásně rychle se čte a ke konci každé kapitoly se těšíte na další :)
Kniha je pro dědi určitě vhodná jelikož má i obrázky které potěší :)

sarekaslukova
29.01.2013 5 z 5

U tohohle dílu vážně nejde přestat číst. Děj byl docela i napínavě napsaný takže dobrá knížka.

prochajda14
14.05.2012 4 z 5

kniha má dobrodružný děj, takový že nebudete chtít přesta číst :)

netty.vanity
21.10.2011 3 z 5

Z nostalgie tři hvězdičky.. jako malá jsem to děsně žrala:)Sice už skoro vůbec nevím,čeho se příběh týká,ale přetrvává ve mně v jádru dobrý pocit.