Valentine Valentine komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Skvostná jednohubka která chytne a nepustí. Půlhodinová srdeční záležitost která se vryje pod kůži a vyloudí na tváři nejeden úsměv. Doporučuji jako zpříjemnění pošmourného, podzimně zimního odpoledne číhajícího za okny vlaku.

02.12.2015 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Propracovat se až k poslednímu dílu trilogie se v tomto případě vskutku vyplatilo. Závěr ságy je naprosto epický, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě doporučuji dočíst až sem i přes pracné začátky. Návrat krále je opravdu dokonalý.

02.12.2015 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kouzelné a snad ještě lepší než první díl. Kniha čtvrtá, věnovaná putování Froda a Sama nemá chybu.

26.10.2015 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Knížka mě docela bavila, byla čtivá a příjemně napsaná, ale další díly už k životu nepotřebuju. V podstatě nic mi to nedalo :)

05.10.2015 3 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Za mě povinná literatura naprosto pro všechny. Zvláště pak pro ty, kteří by uvítali návrat Hitlera, sympatizanty s jeho názory a všechny jim podobné. Ať už je kniha více či méně autentická, oběťmi prožité hrůzy si stejně nedovedeme ani představit. Ani tomu, kdo vyvázl, není rozhodně co závidět...

05.10.2015 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Výborná a neuvěřitelně napínavá sci-fi záležitost, ze které mrazí až do morku kostí a přitom se od ní nedá odtrhnout. King ve své nejlepší formě, řekla bych. S touhle knížkou v ruce rozhodně nebude PPDD ;)

21.09.2015 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Miluju ten jazyk. Ty obraty, slovní hříčky, to kouzlení se slovy. Jen za to bych dala 5 hvězd. Taktéž za příběh a charaktery. Jednu hvězdu však uberu kvůli začátku a závěru. Postavy námořníka, jehož jméno jsem již úspěšně zapomněla, tam vůbec nebylo potřeba.

07.09.2015 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha tajemná i vtipná, drsná i láskyplná. Asi stejně jako samotné hlavní protagonistky... Pohnutí zaručeno!

22.07.2015 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Co dodat? Vše asi již bylo řečeno. Já se pouze uctivě zařadím k tomu hloučku, kterému se to velice líbilo a nedovolí si ani slůvkem stěžovat.

01.07.2015 4 z 5

A hroši se uvařili ve svých nádržích A hroši se uvařili ve svých nádržích William Seward Burroughs

Základní dílo beatniků. Kniha vypráví o zločinu, lidech a době které stojí u vzniku samotné beat generation. Spojení Burroughse a Kerouaca, problémů života ve stylu Verlain - Rimbaud a Ameriky na sklonku 2. světové války se velice lehce čte a jistě by se mělo zařadit do povinné četby. Všech.

01.07.2015 5 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Krásná, přehledná a velice užitečná kniha napsaná na míru všem milovníkům kávy. Ideální pro kávové začátečníky - zákazníky i obsluhu; povedená bez zbytečného okecávání či bludů a navíc plná fotek, receptů a praktických konkrétních tipů. Takhle má populárně-naučná literatura vypadat!

01.07.2015 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Christina mi dala těžce zabrat. Stejně tak jako všem ostatním, kdo s ní kdy měli tu čest. Atmosféra děje byla neuvěřitelná a po počáteční nechuti nasednout do toho zatraceného auta nyní nelituji, že jsem četla dál. A že jsme spolu s Christinou dojely až do hořkého konce...

24.05.2015 3 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Uchvacující, excelentní, strhující a dechberoucí dílo. Mrazivě, šíleně děsivé od samého počátku až do hořkého konce. Knížku řadím do svých TOP 5 Kingovek a vím, že odteď se už nikdy nebudu na západy slunce koukat jako dřív.

24.04.2015 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

První polovina mě nadchla. Ale jelikož se neplánuji stát spisovatelkou, duhou půli vidím jako slabší. Líbila se mi Kingova motivace, myšlenky, názory, zkušnosti a začátky, ale popis jazyka, tvoření příběhů jako takových a systém samotného psaní bych spíš doporučila tvořivějším povahám. Hodně štěstí všem začínajícím spisovatelům! Po přečtení téhle knížky už to musí jít samo! :)

31.03.2015 3 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Zábavné a poučné. Týkající se angličtiny. Bravurně ilustrované. Darované i s věnováním. Co víc si ještě přát? :)

19.03.2015 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Předlouhé čekání na to, až se něco konečně začne dít, se nakonec naštěstí vyplatilo. Po poutavém začátku a roztahaném prostředku mě uchvátil strhující závěr, kdy jsem se od knihy zkrátka nemohla odtrhnout. King zas a opět nezklamal.

16.03.2015 4 z 5

Moudrosti zvířat Moudrosti zvířat Zdeňka Jordánová

Kouzelná knížečka s další kupou souvislostí pro události každého dne pro ty, kteří je hledají a jsou ochotní je vidět.

12.02.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Hořkosladké zimní zahřátí u srdce. Kouzelná kniha, velmi silná a velmi smutná. Čte se lehce jako když se z nebe snášejí sněhové vločky.

18.12.2014 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Ač již nespadám do teen-kategorie, tahle kniha se mi líbila víc než jsem po první kraťoučké kapitolce očekávala. Velice originální nápad a čtivé zpracování mě nenechalo vydechnout. Jen jsem se občas trošičku ztrácela v ne vždy zcela přehledném ději...

18.11.2014 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Napínavé čtení které vás nenechá chvíli si oddechnout, zakončené neskutečně velkolepým závěrem. Opět smekám před příběhem a pointou, ale bohužel některé drobnosti mi místy až kazily chuť. Například "nezničitelnost" hlavního hrdiny na konci příběhu se mi bohužel jevila až jako příliš přehnaná.

05.11.2014 4 z 5