Dvě věže

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý, ilustrovaný díl populárního Tolkienova románu vypráví o tom, jak se vedlo každému z členů někdejšího Společenstva Prstenu od chvíle, kdy došlo k rozbití družiny Společenstva, až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Milovníkům Tolkienova díla je celý příběh důvěrně znám, takže je třeba pouze zdůraznit, že toto vydání je navíc obohaceno o překrásné barevné ilustrace, jejichž autorem je Alan Lee....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29870/dve-veze-FG3-29870.jpg 4.75032
Série:

Pán prstenů (2.)

Orig. název:

The Two Towers (1954)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (208)

Přidat komentář
terezaki
15. ledna

Můžete se při čtení ztrácet, ale věřím že se vždy zase najdete. Skvělá kniha o velmi těžkém období nejen historie Středozemě.

lukas9608
06. ledna

Naprostá fantasy klasika, četl jsem jako malý ještě před natočením filmů.

GIF242
04. ledna

Osobně mě kniha bavila méně než Společenstvo

rutto45
28.12.2018

Pri Tolkienových príbehoch sa mám problém vyjadriť. Neviem či to tak má ešte niekto, ale ja jednoducho nenachádzam slová hodné Majstra. Od začiatku si drží úroveň, ktorú nastavil pri prvej časti a to je 5*.

Maria95
19.12.2018

No musím říct, že mě to fakt baví,a to jsem se do takovéhle fantasy vůbec nechtěla dávat.. Stále se něco děje, není chvilka, kdy by člověk vydechl.. Spokojenost

Haloon
09.12.2018

Dvě věže je velmi zdařilé pokračování. Společenstvo se rozpadlo a kniha je tak rozdělena na dvě poloviny. Ta první sleduje osudy Aragorna, Legolase, Gimliho a Smíška s Pipinem, zatímco druhá se věnuje putování Froda se Samem.
Příběh nabírá rychlost počátkem války, které se věnuje první kniha. Samotného mě však překvapilo, že se mi více líbily kapitoly sledující osudy toho jenž nese prsten. Ty byly správně temné a napínavé, přesně jak jsem si to představoval.
Dvě věže mi přišly zhruba srovnatelné s prvním dílem. Zkrátka velkolepá záležitost.

gretl74
13.11.2018

Není co psát, co dodávat - neskutečné veledílo, promyšlené co do charakterů postav, celkového děje, atmosféry. V určitém věku by s Frodem měl, alespoň na stránkách knihy, putovat každý.

jan14s
01.11.2018

Stejně jako předchozí díl, mě i tento plně pohltil. Je pravda, že jsem hodně ovlivněn filmy a neubránil jsem se neustálému srovnávání rozdílů. Možná mě to bavilo více než kniha samotná. Tento díl mi přišel nejvíce odlišný od filmu (když nepočítám Hobita), ale to je dle mě jenom dobře. Jak kniha tak film nabízí trošku něco jiného, nejvíce mě překvapila jednoduchost popisu bitev. Čekal jsem něco trošku akčnějšího. To však nebilo na škodu, od té akčnější stránky tu jsou právě filmy.

Tesinka_Laufey
22.10.2018

O maličký kousíček lepší než Společenstvo...Nejvíc oceňuju, že se nestřídá děj Froda a Sama s událostmi zbytku společenstva. Dost mi to pomohlo se konečně pořádně zorientovat ve všech postavách.

Ajrad1981
18.10.2018

Líbilo se mi to víc než první díl.

dancadragneel
09.08.2018

Na začátku jsem se do knihy nemohla nějak dostat takže první tři kapitoly pro mě byli trochu těžší, ale poté mě kniha zase zaujala a já se od ní nedokázala odtrhnout. Je skvělé jak je kniha rozdělena na příběh Sama a Froda a poté Aragorna a ostatních. Je to mnohem lepší když je celá část věnovaná jedné dějové lince než aby se v tom člověk motal. Za mě rozhodně kniha opět sklidila úspěch. Snad se brzy dostanu k poslednímu dílu.

Devil-Ivet
02.08.2018

Po Společenstvu prstenu jsem neotálela a otevřela dvojku. Další skvělý díl, nabitý akcí, napětím a odvahou. A tu všechny postavy bezesporu mají. Líbí se mi, že je děj rozdělen na dvě části, kdy se prvně podíváme za Aragornem, Legolasem a Gimlim, kteří stíhají skřety a následně bojují. Neustálé pošťuchování mezi Legolasem a Gimlim mě vždy rozesměje a když se k nim přidají Smíšek s Pipinem, je to o hodně veselejší. Druhá půlka zase vypráví o putování Froda a Sama. Jejich cesta je smutná, trýznivá a hodně nebezpečná. Gluma mi bylo trochu líto, ale přesto je v něm patrná zlomyslnost. Když to shrnu, opět skvěle napsané a opět jsem se dokázala vžít do postav a více to prožívala. Těším se na poslední díl.

B-artX
30.07.2018

Dvě věže jsou o poznání lepší, než první díl. Děj je svižnější, zábavnější a temnější. První půlka knihy je skvělá. Enti, Rohan, Gandalf, hobiti v zajetí, Theodén... a další a další úžasné věci, které dělají ze "Knihy třetí"", to proč je tak úžasná. Jako negativní určitě vidím Bitvu u Helmova Žlebu, která je ve filmu mnohem lepší, než v knize. Ve filmu jde o naprosto epickou, špičkovou akci s dokonalou atmosférou. Je tam cítit strach žen v jeskyních, mužů na hradbách, v knize to není tak cítit. Pořád jen popisují a říkají, jak moc špatný to je, ale mě jako čtenáře to vůbec nezasáhlo. Ale jinak je první půlka Dvou vězí skvělá četba. Příběh má atmosféru a je zábavný.

Z druhé půlky knihy jsem měl trošku obavy, ve filmu mám Frodovu linku rád o dost méně, než tu Aragornovu a spol. Ale v knize je linka Toho, jež nese Prsten skvělá. Atmosféra je mnohem temnější, což se mi velmi líbilo, ale bylo to možná pořád stejný, na jedno brdo. Naši hobití dobrodruhové byli pořád ve větší a větší kaši a krom části s Faragornem si pořád jen stěžovali. Ono se jim ale nejde divit. Tolkien to ale určitě takto zamýšlel a popsal Mordor a jeho okolí vskutku perfektně. Nejvíce jsem si oblíbil za celou knihu Gluma, největší sympaťák. Pro mě možná i nejlepší postava celkové literatury. O jeho vztahu k Prstenu nebo jeho osobnosti by šly bez větších potíží psát slohovky.

Dvě věže hodnotím určitě kladněji, než Společenstvo prstenu, jehož první polovina byla doopravdy nezáživná. Dvě věže jsou nezapomenutelné originální dílo, které by si jistě měl přečíst každý. Tolkien byl pan Spisovatel a jeho přínos pro fantasy literaturu je ohromný. Skvělá knížka, doporučuji. 93%, tedy plný počet.

špulo
22.07.2018

Veľkolepé a dramatické. Toto nie je oddychovka, toto je epika v čírom stave...

slawa.cap
04.07.2018

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle mě nejslabší kniha trilogie. Jediné co mě opravdu bavilo byla linie Pipina a Smíška. Ne, že by ostatní bylo o moc slabší, ale tahle je taková jediná ze které cítím nadšení a autorovu chuť psát. Neříkám, že tam není, ale necítil jsem ji tam.

Rawen616
23.06.2018

Dvě věže mají stejný problém jako první díl. Jakoby obě poloviny psali různí autoři. Zatímco u jedničky byla k nepřežití první polovina a druhá už bylo to správné fantasy, tady je tomu naopak. První polovina, která sleduje partu okolo Aragorna a vše pomalu graduje k bitvě v Helmově žlebu je skvělá. Děj má spád, sympatické postavy atd. Ale druhá polovina popisující putování Froda, Sama a Gluma je čiré utrpení a nuda. Vyloženě jsem se modlil abych už to měl za sebou(podobně jako oni, takže to možná byl záměr autora jak čtenáři přiblížit nehostinost Mordoru)

D_yabel
16.06.2018

Ve všem větší než jednička. Epičtější, akčnější a podle mě propracovanější.

MrPlankton
31.05.2018

Kniha krásně popisuje záměrně filmově nerozpracované pasáže jako je samotné setkání se Stromovousem ve Fargornu, souboj s Odulou nebo spjatý osud Hobitů s Glumem. Bitva u Helmova žlebu je naopak lépe vyobrazená ve filmech. Druhý díl má určitě lepší spád a akčnost a stejně jako první díl je rozdělen do dvou knih. Na druhou stranu únavnost zbytečného a neustálého popisování terénu brání delšímu čtení v kuse. = Pro mě opět 4 z 5 =

Alvari
18.05.2018

Jak bylo Společenstvo prstenu dějově pozvolné a rozvážné v pozitivním slova smyslu, u Dvou věží jsem měl pocit svižnějšího a akčnějšího děje, hlavně tedy v první části knihy. Druhá část byla sice úplně jiná, ale bavila také. Jen ten Frodo... Jak to jen říct. On je to prostě takový moula a i když nese prsten on, tím kdo zajišťuje, aby byl stále nesen a nespatřen je Sam. Opravdu si nedokážu představit, co by Frodo dělal sám bez svého zahradníka, protože Sam je prostě ten, kdo drží naději pro celou Středozemi na živu.

Predator3313
10.05.2018

Po prvním, vleklém díle jsem čekal, jak bude vypadat díl druhý. Musím říct, že první část s Aragornem a spol. měla celkem tempo. Bohužel jinak to nebyl žádný zázrak. Dost mi chyběla gradace děje… všechno mi přišlo tak nějak moc lineární. Nebyl jsme napjatý, co se bude dít ( i když děj pochopitelně jako velký fanoušek filmů dobře znám, dost věcí ve filmu není ). Nebýt entů, bylo to ještě horší. Ti se opravdu povedli.
Druhá část byla dle očekávání pomalejší, ale musím říct, že jsem ji čekal daleko horší a rozhodně to bylo značně zábavnější, než putování Froda v prvním díle.
Tak či onak, kniha se dá přečíst, ale rozhodně po jejím dočtení neprahnu po tom, přečíst si ji v příštích 10ti letech znovu. Dal bych ***1/2, na 4* to není. Uvidíme co poslední díl.

RyonMathrin
28.04.2018

Co se týče celé trilogie, rozepsal jsem se u Společenstva prstenu. A teď k Dvěma věžím:

Pokračování legendy. Je to dlouhé, protože se dějové linie musí někde zaplétat a někde jen volně plynout vedle sebe, aby pak vyvrcholily v Návratu krále. Ale toto zaplétání a plynutí je napínavé. Stále žasnu, jak se Tolkienovi povedlo poměrně jednoduchý námět (donést kouzelný předmět na určité místo) tak rozvinout a mnoha barvitými epizodami z něj udělat toto ohromné dobrodružství.

Pozor, dále jsou spoilery!

Tento díl je můj oblíbený - jsou tady enti! Enti!!! A Rohan, neohrožení koňáci! Napětí se stupňuje a dílčí vítězství jsou nádherná (bitva o Helmův žleb, pád Železného pasu). Dále kupříkladu Faramirova moudrost a Frodovo uvědomování nesmírnosti jeho poslání.

"Kam jinam mě však pošleš?" řekl Frodo. "Nemůžeš mě sám, jak říkáš, dovést k horám ani přes ně. Přes hory ovšem musím, vázán slibem Radě: buď najdu cestu, nebo při hledání zahynu. A obrátím-li se nazpět, odmítnu-li cestu na jejím hořkém konci, kam se poděju mezi elfy a lidmi? Chtěl bys, abych s tou věcí přišel do Gondoru, s věcí, která tvého bratra dohnala k šílenství? Jaká kouzla by provedla s Minas Tirith? Mají tu být dvě Minas Morgul a šklebit se na sebe přes mrtvou zemi plnou hniloby?"

Nelze také zapomenout na Samovu statečnost před Odulou.
Celkově prostě klasika.

PanKlobouk
13.04.2018

První část knihy je úžasná a čte se sama. Ovšem putování Froda a Sama mě strašně nebavilo a několikrát jsem kvůli této části knihu odložil.

EleanorJane
08.04.2018

Krásně navazující děj. Co víc dodat ke klasice fantasy?

Roselunda 1928
01.04.2018

Čtyři hvězdičky, protože musím udělat nějaký rozdíl mezi prvním dílem a tímto. Některé pasáže se mi četly obzvlášť těžce, nicméně poslední kapitola mě nechala s otevřenou pusou a těším se na Návrat krále.
Zajímavé, že nejvíce z všech postav jsem se vžila do Gluma...

Set123
10.03.2018

Jako jsem ve své recenzi u prvního dílu Společenstvo obhajoval, Dvě věže nyní budu naopak lehce kritizovat.
Nejdříve však ke kladům, kterých je podstatně více.
Rozdíl oproti prvnímu dílu bylo hlavně to, že zde byly hlavní postavy naplno uvedeny do světa, který byl čtenářům vysvětlen a odhalen. Dílo začalo být akčnější a dějově rychlejší, já však tvrdím, že kvalita byla stejná jako u prvního dílu, akorát vzata z druhého konce.
Kniha je rozdělena, stejně jako první díl, na dvě poloviny, s tím rozdílem, že zde je každá z knih o úplně jiném prostředí a vypravěčích příběhu.
První knihu Dvou věží, nemohu nijak kritizovat, jelikož se mi zdála de facto dokonalá, co se však týká knihy druhé…
Druhá kniha se mi nelíbila tolik. Ne protože by byla špatně napsaná, nebo dějově slabá, to rozhodně ne. Tato kniha se mi tolik nelíbí z podstatně prozaičtějšího důvodu. Ptáte se jaký to je? No, nemám rád Froda.
Již od filmů tuto postavu bytostně nesnáším, působí na mne nesympaticky, bez špetky intelektu a silné vůle. Ani Dvěma věžím se nepodařilo mou čistě osobní zaujatost vůči tomuto charakteru změnit a ani Sam Křepelka a Glum to nikterak nezachraňují.
Mám-li však být objektivní musím uznat, že druhá kniha ze Dvou věží, je minimálně stejně dobrá, jako celé Společenstvo prstenu.
Můj konečný názor je tedy takovýto: 5 hvězd a je to málo za takto objektivně téměř dokonalé dílo.

Miro.slav
08.03.2018

Tak, začína rúbačka. Druhý diel je o poznanie akčnejší a rozvetvenejší. Osobne mi učaroval Rohan a ent Stromobrad. Pán Tolkien tu majstrovsky pretavuje staré vikingské a keltské mýty do novej formy (sčasti sa však nevyhol ani istým náznakom toho, že čerpal aj zo slovanskej studnice). Excelentné.

geimz
06.03.2018

V druhom dieli Pána Prsteňov je cítiť znateľný posun smerom od popisnejšieho štýlu Spoločenstva k dynamickejšiemu a dejovejšiemu štýlu Dvoch Veží. Tretia a štvrtá kniha sú vo svojej podstate veľmi rozličné; kým tretia je udalosťami bohatšia a epickejšia, štvrtá je minimalistickejšia, sledujúc len osudy a putovanie dvoch odvážnych hobitov. Aj vďaka tomuto kontrastu a rozdelení knihy na dve časti sa Dve Veže tak dobre čítajú; dej sa totiž neustále hýbe vpred, postavy sú fantasticky napísané a mytológia sveta sa odhaľuje zase o kúsok viac. Čistá radosť z čítania.

radusak9806
01.03.2018

Na jednu stranu, už trochu chybí ten wau efekt, který museli zažívat první čtenáři. Celý ten nový svět, musel být neskutečně okouzlující. Je stále, jen už má člověk přece jen za sebou mnoho filmů a knih, tak už z něj není tak poblázněný.
Určitě jde o neskutečně čtivou záležitost, konec knihy je napínavější než u první a všechny postavy a příběhy jsou zajímavé a nechávají člověka v napětí co se stane. (Neviděla jsem ani jedno filmové zpracování, takže je to pro mně stále novinka). Jen jeden dotaz, jako moc velký rozdíl a kvalita je mezi knihou a filmem??

CharlesWard
28.02.2018

Oproti sterilnímu prvnímu dílu, pokračuje Tolkien po vzoru druhé poloviny dvěma větvenými příběhy. Bravo, ihned se vrhám na Návrat krále.

Koza3
20.02.2018

Jsou to nejsilnější tři hvězdy, které jsem mohl dát, protože lepší tři megasilné než čtyři ubohé. Opět se opakuje lehké spoilerování, naštěstí už ne formou textu, ale stále v podobě ilustrací. To není výtka na autora, ale vydavatele. Proč dáváte ilustraci o deset stránek dříve? Vždyť to přece vyvolá spoiler a ochudí mě to o překvapení. No měl jsem si koupit nějaký starší výtisk bez obrázků. Samotná kniha je hodně dobrá. První půlka je plná akce a napětí, výborná řežba a střet se Sarumanem je k popukání. Druhá půlka je o Frodově a Samově putování pustou zemí. Ze začátku jsem se bavil, ale když se po stovce stránek stále omíjí to samé, přišlo mi to trošku nudné a ztratilo to ten drive z prví půlky. Možná to měl autor prohodit, první takovou tu nudnější neakční omáčku a pak čtenáře zasypat akcí. Ale to se mi to kecá, tohle dílo je bezesporu klenotem a jestli doporučují na základní škole číst Nerudovy povídky, raději bych je nahradil touto perlou. Vždyť to mladé čtenáře mnohem víc dokope ke čtení dalších knih. Těším se na vyvrcholení v Návratu krále.