Vakalik Vakalik komentáře u knih

Deník kanadské manželky Deník kanadské manželky Vladimíra Mach Johnston

Za mě tedy 1*. Kniha se mi nelíbila, nebavila mě. Čekala jsem vyprávění o životě v cizině, ale tohle se tomu hodně vzdálilo.

06.09.2019 1 z 5

Knihu jsem tedy nečetla fyzicky, ale poslouchala jako audioknihu. A od té doby to tak dělám se všemi Ziburovými knihami. Líbí se mi jeho vtip a je to lehké čtení, kde nejde o žádný složitý děj, kde by musel člověk vnímat každý detail. Je to inspirativní člověk, který ukazuje lidem, že na cestování nemusí mít člověk miliony na kontě a kufr zaparkovaný v luxusním hotelu. Pravou tvář každé země člověk pozná právě Ziburovým způsobem cestování, a to chozením mezi lidi.

06.09.2019 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Že jde o poezii jsem zjistila, až když jsem knihu otevřela. Moderní poezie se mi líbí. Je otevřená, kousavá, občas lehce erotická, vtipná. Za mě velké plus.

06.09.2019 5 z 5

Dopisy Milady Horákové Dopisy Milady Horákové Milada Horáková

Smutné čtení, u kterého jsem se neubránila slzám. Je to krásné a mrazí z toho, že tyto dopisy opravdu viděly světlo světa a byly mířeny konkrétním osobám.

06.09.2019 5 z 5

První knihu jsem milovala. Druhá se mi líbila. Třetí už mě hodně nebavila a tohle je podle mě odpad. Mám ráda autorův smysl pro humor, ale tady už opravdu vymýšlí nereálné scénáře za každou cenu. Za mě odpad, který měl zůstat navždy jen v poznámkovém bloku v počítači.

06.09.2019 odpad!

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Čekala jsem typické moriartovské rozuzlení. Kniha hezky plynula, příjemně se četla. Odpočinkové čtení na léto.

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Dobrá kniha. Pohled další oběti druhé světové války na tehdejší dění, zážitky. Tyto knihy by neměly zůstat zapomenuty.

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Opět se mi potvrdilo, že knihy se slabým hodnocením na databázi nemám hned odhazovat, ale dát jim šanci. Na databázi měla kniha 48%, ale protože mám Bereniku i Mariku ráda, dílu jsem dala šanci. A mně se to líbilo! Mám ráda jejcih kousavý humor a přemýšlení nad nedůležitýma věcma. Mně se kniha líbila.

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Dobrý námět, zpracování hrozné. Je to tedy můj názor. A věřím, že knize nemůže porozumět jen tak někdo, kdo se neocitl hodně blízko smrti. První část knihy, kde autorka vypráví svůj životní příběh se mi líbí. Zbytek knihy, kde filosofuje mě už nebavila a nemohla jsem v tom najít nějaký smysl (asi právě proto, že naštěstí žiju šťastný život bez vážné nemoci).

06.09.2019 2 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Na knihu jsem narazila díky doporučení jedné známé instagramové hvězdy, která se věnuje knihám. Doporučovala knihu dlouho dopředu, než vůbec v ČR vyšla a říkala, že to je jedna z nejlepších knih, co četla... Upřímně? Teď už její hodnocení beru s rezervou. Pro mě celkem utrpení a byla jsem ráda, když jsem knihu konečně dolouskala. Hodně nesympatické všechny postavy až na Greye. Takhle smíchat dohromady současnost a historii? Aby princ ze středověku mluvil jako současný teenager? Ženská hlavní postava se chovala jako rozmazlený fracek a všichni si z ní sedali na zadek? Uf... Trochu by mě zajímalo, jak bude děj pokračovat. Možná, až zapomenu na to špatné, k pokračování se vrátím, až vyjde.

06.09.2019 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Za mě třetí nejlepší dílo (ze čtyř) od autorky. Nebylo to špatné, četlo se to hezky, ale chyběl mi tam trochu náboj, jiskra, nějaká pointa. Klidné čtení na podzimní večery.

06.09.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Trochu jsem se zděsila, když jsem knihu chtěla začít číst a viděla jsem hodnocení na databázi. Kniha mě ale mile překvapila. Děj měl spád, bylo to čtivé, postavy mi byly sympatické a konečný stav překvapením. Měla jsem přečteno za dva dny.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Za mě tedy nejslabší kniha autorky. Žádná postava mi nebyla sympatická, nemohla jsem se do postav nějak vcítit. Četlo se to hezky, ale už tak od půlky knihy bylo jasné, jak kniha dopadne a kde je zakopaný pes. Chybělo mi takové to překvapení na konci, jako bylo u Hany.

06.09.2019 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha byla čtivá, něco mě nutilo ji srovnávat s M. Körnerovou a Heřmánkovým údolím. Autorka popisuje krutý život žen od války až do dneška. Silné čtení.

06.09.2019 4 z 5

Nádherná kniha. Když jsem si knihu půjčovala, upřímě jsem úplně netušila, o čem je. Po přečtení popisu na zadní straně knihy jsem se začala těšit a ihned knihu otevřela. Přečetla jsem jí jedním dechem. Miluju Šumavu a život, jaký vedou hlavní hrdinové této knihy mě podvědomě láká. Proto jsem si moc ráda přečetla zkušenosti z tohoto života . Pár jedinců mi přišlo trochu jako blázni, ale vypadají, že jsou se svým životem spokojeni. Byla jsem hlavně zvědavá na ženy, jak zvládají život na samotě bez pomocné mužské ruky. Knihu prokládají nádherné fotky a ať se může díky nim zdát, že jde o život v ráji, po přečtení knihy nepochybuji, že samotáři mají sice mnohem šťasnější život bez konzumu, ale také mnohem těžší. Výborný nápad autora takovou knihu sepsat.

06.04.2019 5 z 5

Vzpomínky na Eriel Vzpomínky na Eriel Petra Stehlíková

Byla jsem v knihovně a vyloženě chtěla něco od této autorky. Znám pár jejích knih, které jsem sice ještě nečetla, ale mají výborné hodnocení. V knihovně byla k dispozici jen tato kniha. Prvních pár kapitol jsem si myslela, jestli nečtu knihu od nějaké jiné Petry Stehlíkové, jelikož jsem si neuměla dát dohromady to vysoké hodnocení a jaké si vyprávění o puberťácích. Ne že by mě kniha nebavila, ale očekávala jsem od ní něco jiného. Třičtvrtě knihy jsem četla jen proto, že zásadně knihy neodkládám a dávám jim šanci až do samého konce. Zde se to vyplatilo, protože na konci se děj konečně rozjel. Ač jsem byla většinu knih přesvědčena, že druhý díl už číst nebudu, po přečtení až do konce jsem si musela druhý díl jít půjčit.

06.04.2019 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Já asi nejsem cílovka této knihy. První díl mě moc nenadchnul, ale jeho konec mě donutil si další díl přečíst. Ovšem na této knize mi vadilo mnoho věcí. Děj je velice dobře pro myšlený , Ale není to tak čtivé a jaksi jsem se nemohla s hlavní hrdinkou ztotožnit. V prvním díle mi byla nesympatická, v tomto díle mě vyloženě iritovala. Přijde mi spíš jako muž. Muž bez citů. 3. díl už bych určitě nečetla, pokud by nějaký existoval.

06.04.2019 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Nedávno jsem si dala předsevzetí přečíst všechny Nesbovy detektivky. První díl jsem četla již pár měsíců zpátky a teď přišla řada na díl druhý – Švábi. Děj odsýpá, zápletka je zajímavá a líbí se mi vyprávění o Thajsku. Něco mi tu ale oproti jiným detektivkám chybí. Možnost vcítit se do hlavní postavy, nějaká atmosféra, která by člověka pohltila a nutila číst dál a dál. Detektivka to není špatná, ale pro mě to bylo takové syrové čtení bez možnosti se do děje vžít. Další díly mají lepší hodnocení, tak uvidíme.

06.04.2019 3 z 5

Příběhy Ježíškových vnoučat Příběhy Ježíškových vnoučat Martin Ondráček

Kniha na takové téma, jako jsou Ježíškova vnoučata se těžko píše a těžko kritizuje. Kniha podle mě byla sepsána z důvodu seznámit a předat dál poselství, jaké Ježíškova vnoučata přinášejí. Sama jsem se projektu účastnila jako dárce a tak kniha v mé sbírce nesměla chybět. Nicméně z několika důvodů jí posílám dál… Líbí se mi motiv a celý projekt. Ale kniha je dle mého názoru napsána trochu nešťastně. Líbí se mi líčení zakladatelů projektu. Líbí se mi i příběhy několika Ježíškových vnoučat. Co mě zklamalo, byla poslední část knihy, která se věnuje printscreenům komentářů na Facebooku a na internetu. Myslím, že šlo tyto příspěvky značně omezit – mimoto se i opakují – a zpracovat graficky trochu lépe. Kniha své poselství jistě splnila, i když jsem od toho očekávala trochu víc. Jinak všechny zakladatele neskutečně obdivuji, protože nebylo snadné začít, ale výsledky jsou obrovské. A myslím, že radost dárců převyšuje Veškeré starosti se zařizováním.

12.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Sérii Harryho Pottera jsem četla několikrát. Po letech jsem se ke knihám chtěla vrátit a zkusit, jestli mě budou bavit stejně, jako v dětství. Baví. Sice už znám konec a vím jak která kniha i celá série dopadne, ale spoustu detailů, menší příběhu a dějových linii jsem si nepamatovala. Nemám sice úplně nejoblíbenější díl, ale čtyřka určitě patří k mým favoritům. Pro mě osobně je to ještě takový poslední trochu pohádkový a pozitivní díl.

12.03.2019 5 z 5