vaclav5335 vaclav5335 komentáře u knih

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Krásná kniha. Velmi dlouhá, určitě není pro každého. Ale Waltariho styl psaní je nádherný. Musel by mě posednout kamenovaný ďábel, abych nedal plné hodnocení.

09.07.2022 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dost pěkná povídka. Celkově ale na Kinga podprůměr.

19.03.2022 4 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Určitě nadprůměrná sci-fi/fantasy. Bohužel autorovi ve srovnání s předchozími díly trochu dochází dech. Už to není taková paráda jak první 2 knihy. Do posledního dílu se mi po přečtení této knihy moc nechce. Možná jsem měl jen přehnaně očekávání.

07.03.2022 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jedna z prvních Kingových knížek, jde vidět, že to ještě není ono. Četl jsem od něj mnoho knih, ale tahle mi přišla nejslabší. Naštěstí se časem rozepsal do geniálních věcí jako je To, Dallas 63 atd. Vůbec to není špatná kniha, dobře se čte, zápletka je zajímavá, ale téměř nejde do hloubky postav. Víc se toho prostě na 175 stran nevejde. Škoda, že Carrie nenapsal o 20 let později, to by z toho byl parádní román na 800 stran.

21.01.2022 4 z 5

Fenomén Lysá hora Fenomén Lysá hora Pavla Zemaníková

Tato kniha nesmí chybět v knihovně žádného beskydského nadšence. Dozvíte se něco o historii, o fauně a flóře, prohlédnete si krásné fotky. Takže můžu doporučit.

17.01.2022 5 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Hezky ucelený soupis historie lidských objevů. Překvapivě dobře se to četlo. Ideální kniha pro rozšíření vašeho všeobecného přehledu. Jde ale cítit, že už je téměř 20 let stará, takže poslední objevy v ní budete hledat marně.

08.01.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Úžasná, velmi čtivá kniha. Bude se líbit i těm, kteří žánr sci-fi nevyhledávají. Divil bych se, kdyby do pár let nebyla zfilmována. Kniha je nabitá napínavými momenty, velmi zajímavými technickými fakty a zábavnými hláškami hlavních hrdinů. Celý děj působí uvěřitelně, možná až na samotný závěr, který je sci-fi až trochu moc. Celkový dojem z knihy je skvělý, určitě doporučuji.

12.12.2021 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Kvalitou ještě překonává první díl. Skvělá kniha.

05.12.2021 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Zpočátku, mi to přišlo jako dost nepřehledné a nezajímavé čtení. Postupně ale kniha nabídka obrátky a skoro se od ní nedalo odtrhnout. Jedná se i špičkově napsané scifi, jehož formát připomíná Dekameron. Kniha vás donutí si okamžitě koupit druhý díl, protože končí uprostřed dějte, podobně jako Pán prstenů. Určitě doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po minulých 2 knihách jsem měl opravdu vysoké očekávání. Předchozí knihy byly opravdu skvělé. Škoda, že se autorce tentokrát úroveň udržet tak úplně nepodařilo. Děj mi přišel docela zmatený. Trvalo dlouho než jsem se v knize zorientoval. Hlavní hrdinka byla dost otravná. Jsem zvědavý, jestli se v dalším díle dostaneme na původní úroveň, nebo bude sešup pokračovat.

02.11.2021 4 z 5

Opravdu nadprůměrný historický román. Pro ty, kteří se chtějí přiučit něco o České historii je to ideální čtení. Bohužel knihy od Vondrušky jsou si obecně dosti podobné, takže nečekejte nic nového. Já ho mám ale rád a knihu jsem si užil.

02.11.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Krásné čtení, které určitě nenechá nikoho chladným. Přirovnal bych ji k Tulákovi po hvězdách, který jde ještě o něco hlouběji. Říká se, že si Charriere značnou část dobrodružství vymyslel, to ale podle mě není důležité. Hlavní je, že se mu povedlo napsat klasiku, která se skvěle čte a i po skoro 60 letech je pořád populární.

31.10.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na pobavení je to docela dobré, mě tato kniha ale moc neoslovila. Poměrně málo skutečně vtipných momentů, které jsou obaleny nudnou vatou textu, který když přeskočíte, tak o nic moc nepřijdete. Doporučil bych jako knihu na dovolenou, pokud chcete číst něco jednoduchého, nad čím není potřeba moc přemýšlet.

31.10.2021 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásná, smutná, poetická klasika o pohledu na život od člověka, kterému už moc času nezbývá. Po jejím přečtení ve vás zůstane melancholický pocit a pravděpodobně si ji budete dlouho pamatovat, to se o většině knih říct nedá.

31.10.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Klasický King. Jedna z jeho nejlepších knížek. Určitě doporučuji přečíst.

28.09.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King