Stručná historie téměř všeho

Bill Bryson je jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších spisovatelů na světě. Ve Stručné historii téměř všeho se vydává na vrcholnou cestu k nejzajímavějším a nejdůležitějším otázkám, na něž věda hledá odpovědi. Je to úžasná cesta, celoživotní intelektuální odysea, protože tento nenasytně zvědavý spisovatel se pokouší pochopit všechno, co se událo od velkého třesku po zrození civilizace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6277/strucna-historie-temer-vseho-nRU-6277.jpg 4.581
Literatura naučná, Historie, Věda

Vydáno: , Pragma

A Short History of Nearly Everything, 2003

Kniha Stručná historie téměř všeho

maxicos

Škoda toho nepovedeného překladu a editorské práce.

vaclav5335

Hezky ucelený soupis historie lidských objevů. Překvapivě dobře se to četlo. Ideální kniha pro rozšíření vašeho všeobecného přehledu. Jde ale cítit, že už je téměř 20 let stará, takže poslední objevy v ní budete hledat marně.

Finn69
18.11.2021

Ohromně zajímavá a přitom zábavná kronika kostrbatých cest lidského poznání. Čekal jsem něco na způsob Jareda Diamonda nebo Harariho, ale tohle mi jak stylem, tak širokým rozsahem informací víc připomnělo několik dílů Vědy na Zeměploše Terryho Pratchetta, Iana Stewarta a Jacka Cohena.
Vzhledem k tomu "téměř vše obsahujícímu" rozpětí se samozřejmě většinou jen kloužeme po povrchu, na nějaký hluboký ponor do problému už si musíte najít nějakého specialistu. Ale jak jsem už psal na začátku, je to ohromně zábavné a dozvíte se spoustu zajímavých informací od principů "života, vesmíru a vůbec" až po historky ze života nejrůznějších vynálezců a objevitelů.

Trochu mě naštvala nulová práce, kterou si nakladatelství dalo s ebookem. Doprčič, to je takový problém udělat aktivní odkazy na poznámky pod čarou? Nebo víte, co znamená 1030? No, je to deset na třicátou v podání nakladatelství Pragma. Myslíte. že někdy slyšeli o horním indexu? A tak dál. Svého času jsem se motal kolem domácí tvorby ebooků a něco takového bych se styděl někomu ukázat. Natož abych to prodával za víc než 300 Kč.

BookLover69
16.05.2021

Hledání odpovědí na věci, na které neexistuje odpověď. Jedna z nejtežších knih, kterou asi nikdy nepřestanu číst a stává se součástí mého nočního stolku.

SputnikV
10.05.2021

ten chlap se zajímá fakt o všechno

Venda32
07.03.2021

Z mého pohledu je kniha napsaná čtivě, s velkým množstvím informací. Najdou se v ní především milovníci přírodovědných oborů.

Per-quiee
12.12.2020

Knihu jsem četla hodně dlouho. Je důležité poznamenat, že se nejedná o historii, jakou jsem si za tím představovala já (tedy průlet významnými událostmi), ale historii vzniku planety a člověka. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem nevěděla, ale opravdu je to stručná historie - dodatečné informace si musíte dohledat.

lazarus
26.07.2020

Knížka s velmi zavádějícím názvem. Správně by se měla jmenovat VELMI stručná historie hledání. Čekal jsem i vzhledem k místním komentářům hodně odlišný zážitek.
Pan autor vám nic neobjasní, nového se nic nedozvíte. Jen a "pouze" velice čtivě popisuje osudy objevů a jejich autorů. Předposlední kapitola o dosavadních objevech předků člověka je pak slušně zmatená a nepřehledná. Ostatně jako momentálně stav vědomostí o našich předchůdcích. Závěrečná pak alarmující tečkou, popisující naše devastující chování vůči světu života jež na svém vzestupu míjíme a likvidujeme.
Pokud chcete něco více vysvětlujícího a přehlednějšího, sáhněte po mnohem zajímavějším Příběhu Země od Hazena