Stručná historie téměř všeho

Bill Bryson je jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších spisovatelů na světě. Ve Stručné historii téměř všeho se vydává na vrcholnou cestu k nejzajímavějším a nejdůležitějším otázkám, na něž věda hledá odpovědi. Je to úžasná cesta, celoživotní intelektuální odysea, protože tento nenasytně zvědavý spisovatel se pokouší pochopit všechno, co se událo od velkého třesku po zrození civilizace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/6277/strucna-historie-temer-vseho-nRU-6277.jpg 4.738

A Short History of Nearly Everything (2003)

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Pragma

Kniha Stručná historie téměř všeho

lushi

Skvělá kniha, která mi vysvětlila mnoho věcí. Kromě toho jsem se dozvěděla hodně nového a zajímavého a do četby jsem se vůbec nemusela nutit. Kniha je napsaná svižně a někdy i dost vtipně. Ve výsledku si sice nepamatuji nic moc konkrétního, ale to je můj problém, ne problém knihy :)

roso.mak
31.01.2018

Vážně pěkné a zajímavé počtení. Kniha je tlustá, moc se mi do ní nechtělo, ale když jsem se začetla, přečetla jsem ji s potěšením. Předloží spoustu zajímavých faktů o dějinách přírodních objevů i o přírodních jevech samotných.

raffi
16.05.2016

Túto knihu musím pochváliť, veľmi rada si ju zaradím do knihovničky a budem sa k nej vracať. Autorove vysvetľovanie faktov je naozaj hodne zjednodušené a pre človeka, nie vedca, je príjemne vedieť si všetko predstaviť v jeho jednoduchých príkladoch. Naviac jeho zmysel pre humor bol milým osviežením, s ktorým sa často u náučnej lietratúry nestretávame.

bamba
24.02.2016

nádherná história objavov a objaviteľov, boj o prvenstvo a k tomu spústa zaujímavých informácií.

xxtom
30.09.2015

Jednoduše vysvětlené základní principy přírody od atomů až po vývoj člověka. Autor vše popisuje tak, že i neodborník dokáže pochopit o čem je řeč. Vše je navíc hezky logicky uspořádáno.

Koza3
16.11.2014

Ufff, tak ta mi dala zabrat. Četl jsem ji několik měsíců, ale vydržel jsem až do zdárného konce. Nejde o to, že by kniha byla nudná nebo špatně čitelná, ale jedná se o hodně informací, které jsem nebyl schopen v kratším časovém úseku vstřebat. I tak si bohužel spoustu zajímavostí nepamatuji. Každopádně kniha je opravdu historie téměř všeho a pokud nejste náboženští fanatici, tak doporučuji tuto populárně vědeckou knížku přelouskat. SPOOOOUSTA zajímavých informací o naší planetě a nastínění toho, jak jsme se sem mohli dostat. Zaškrtnul jsem si spoustu pasáží, které si čas od času přelouskám znovu, abych žasnul nad kouzlem lidstva. Za mě 75%

rabor
07.10.2014

Kniha vás seznámý se základními vědeckými poznatky a jejich vývojem (v oblasti fyziky, chemie, geologie, meteorologie, biologie, atd.) a to zcela srozumitelnou zábavnou a laicky přístupnou formou. Dozvíte se tak například, že počet lidí aktivně se zabývajících vyhledáváním asteroidú je jen nepatrně větší než počet zaměstnancú v prúměrném mekáči. A spousty vědeckých fakt, která jsou nám předkládána, jsou spíše pravděpodobné teorie od lidí, kteří byli často trošku "výstřední". Líbil se mi Brysonúv smysl pro humor, ale vadila mi občasná přílišná snaha ohromovat fakty a čísly a některá místa zvláště v druhé polovině knihy mi přišla trochu hluchá, možná je to ale jen tím, že geologie nebo meteorologie u mě nevzbuzují tolik zájmu jako jiné oblasti vědy.

marrra
24.01.2012

Moc zajímavé čtení. Doporučuji především těm, kteří se zajímají o vědu a vesmír a hltají fakta a čísla stejně jako já.

civilizace přírodní vědy věda

Bill Bryson

Bill Bryson
americká, 1951

všechny knihy autora

Kniha Stručná historie téměř všeho je: