v.july v.july komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Z cele serie mi zatim prisla tato kniha nejzajimavejsi. Krasne zpracovany pribeh a konecne se doresilo otevrene tema, ktere se prolinalo dvema predeslyma knihama.

09.02.2019 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Ze zacatku mi prisel pribeh zajimavy, hlucha holcicka, energicka matka, nicmene zadna velka gradace neprisla a pribeh mi prisel ponekud ucourany. Konec nezaujal, ale i nepohorsil. Takovy slaby prumer. Nezaujme, ale i neurazi

09.02.2019 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Ze zacatku me kniha moc nechytla, nemam v oblibe namachrovane postavy, ktere jsou presvedcene o svem idealnim egu, ale pak me to docela chytlo. Dej se rychle meni, pridavaji se dalsi a dalsi postavy, ale i tak se v tom docela dobre da orientovat. Zaver prekvapujici. Celkove se mi kniha libila, stalo za to preckat zacatek.

06.03.2018 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Mnohem zajimavější než první díl. Děj je rozvětvený a rychle utíká.

13.02.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Taková prazvláštní slátanina. Moc nechápu, proč to má tak dobré hodnocení. Některé pasáže byly zajímavé, více se mi asi líbily pasáže z dětství a dospívání. Komentáře ala "sponzor letu" připomínali jemnou recesi dnešní společnosti, vše je zaplacené a společenské. Kniha nenadchne ani neurazí.

13.02.2018 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Zajímavý příběh, čtivý, skvělý konec.

01.02.2017 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Některé povídky lepší, některé zase horší. Několik vyloženě depresivních. Takový slabý průměr.

26.01.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Intenzivní. Čekala jsem lehký dívčí románek, ale kniha je velmi propracovaná, téma a celkově umělecké prostředí je intrikující. Postavy do detailů rozpracované a i když se ve vyprávění střídají, stihnou říct velký kus příběhu, než se vystřídají, takže se člověk nemůže odtrhnout od začátku do konce aby zjistil jak to dopadne.

18.01.2017 5 z 5

Ze tři co jsem od autora četla asi nejslabší, s náboženskou tématikou jsem se úplně nesžila, ale čte se rychle a je relativně poutavá. Vadilo mi opakování a vracení se k tématům okolo hlavních postav a velké množství kapitol. Působilo to jako umělé prodlužování knihy na úkor kvality. Celkový dojem nemastný, neslaný a budu doufat, že další kniha bude stejně dobrá, jako byla analfabetka.

05.01.2017 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Slabší průměr, ze začátku to vypadalo na zajimavou zápletku, ale ve finále na ni nebylo vůbec nic zajimavého a konec byl plitký, slabý a neuspokojivý.

28.12.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha, každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, příběhy jsou zajimavě propletené. Vyprávění Minky je dechberoucí, nečekala jsem že bude až tak dlouhéa nejsem si jistá jaké emoce to ve mě vyvolalo, od úzkosti, přes vztek až k znechucení a lístosti. Téma se může zdát těžkým, ale je popsané velmi dobře a čtivě.

16.11.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Autor v téměř každém odstavci přeskakuje z jedné postavy k druhé, což je na jednu stranu napínavé, ale na stranu druhou se v tom ze začátku člověk špatně orientuje než si na to zvykne. Celkově je ale kniha velmi poutavá, zajímavá, líbí se mi styl psaní, bez zbytečných zkrašlování. Je to první kniha od Nesba kterou čtu a určitě nebude poslední.

09.11.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha je dobrá, tajně doufám že poračování by mohlo být o něco lepší, hlavní postava je výrazná ale není tolik propracovaná, lehce naivní, spolehá se až moc na cizí pomoc a často se vzdává, z tohoto důvodů se mi líbily Hungergames víc. Jasně, nedá se to uplně srovnávát, ale táhne mě to k tomu, námět je podobný divergenci, selekci aspol., doufám že autorka se rozepíše a další pokračování bude propracovanější.

17.10.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Roztomilý příběh s vtipnými frázemi, prokládaná pohádkami. Čte se neskutečně rychle. Určitě si přečtu i další dvě knihy od tohoto autora. Milá oddechovka. Krásně propletené pohádky se skutečným světem malé hrdinky.

27.09.2016 5 z 5

Vířící bludiště Vířící bludiště Adam Foulds

Děj je barvitý, konec trochu nedotažený a zdlouhavý. Styl psaní se mi velice líbil, klasika ale v lehce moderním podání. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na skákání z vyprávění jedné osoby k druhé.

27.09.2016 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Ilustrace úchvatné, krátký ale silný příběh, ráda se k ní zase někdy vrátím.

31.08.2016 5 z 5

Extra vtipné mi to nepřišlo, ale kniha je skvělá. Skvělý nápad, rozmanitý děj, knižní zpracování je mnohém lepší než film.

31.08.2016 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Poprvé jsem ji četla na vysoké v rámci studia psychologie a od té doby se k ní ráda vracím. Možná je to tím,. že mám ráda knihy s psychologickou tématikou, nebo tím že se zajímám o všemožné duševní poruchy, ale přijde mi neskutečně poutavá a přečetla jsem jí jedním dechem. Škoda, že autorka nemá více podobných titulu.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krátký, vtipný, milý příběh, když jsem jí četla na střední tak mě nebavila, teď se k ní budu rada vracet.

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Kniha má krásnou obálku, na to že se mi dostalo do rukou vydání od levných knih, tak bylo poměrně kvalitně zpracované. Njelepší se mi zdála povídka Psí srdce. V dnešní době se roztrhl pytel s fantasy a scifi,ale v době ve které žil autor mi přijde že toho tolik nebylo, ot o více mi psí srdce přijde pozoruhodnější. Povídky se ztrefují do sovětských poměrů, ale některé pasáže by se dali přirovnat i k dnešn společnosti.