v.july v.july komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha je skvela, takova jednohubka na vecer, krasne prostredi, nedokazu si uplne predstavit jak vypada, na jednu stranu maji kasty a pohadkoveho prince, na stranu druhou se sem tam najde televize, pocitac, mobil. Je to zajimave nakombinovane. Popis satu je uchvatny, hodne se mi libi postavy komornych. Co se mi uz libilo mene je typicka YA nerozhodnost hlavni hrdinky, mluvi o moralnich hodnotach, ale zaroven naivne strida vlastni nazor jak Bata cvicky. Mysleni ma spis jako 13ti leta, nez 16ti,ale co, ten zbytek to hrave vynahradi, ikdyz se trochu obavam kam az se to vyvine v dalsich dilech

01.01.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Zacatek byl klasicky pomalejsi nez konec, rekla bych, ze vetsina aktivniho deje se odehrava na poslednich 100 strankach. V mnozstvi postav jsem se chvili ztracela a vlastne ne v priserkach, ale spis v lidskych postavach. Rekla bych ze vlasntosti mrazika nebyly tajemne, ale spis lehce zmatene popsane. Kniha se mi celkove libila, konec byl napinavy a uspokojivy co se tyce osudu nekterych postav, ktere me stvaly.

27.11.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Velmi propracovany pribeh, od zacatku do konce jsem byla napjata jak to vse dopadne ♥

22.11.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha je velmi ctiva, oproti jiny YA neni tak preslazena, takze mi prisla vice vyspela, ucelena, mene podobna cervene knihovne pro dospivajici. Moc pekne ctivo, tesim se na precteni druhe casti.

22.10.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vyborna kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Ikdyz jde o smutne tema, autorka to dokazala popsat velmi zazivnym a vkusnym zpusobem.

15.10.2019 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Trochu plytky dej, ale ve finale se mi kniha libila. Napinava druha pulka, ze zacatku se dej spis vlece. Osobne moc nemusim zdlouhave vnitrni monology, ktere se casto opakuji, ale chapu, ze to k YA patri.

14.10.2019 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Nenarocna jednohubka na vecer, styl psani velmi prijemny, dej ponekud nezazivny.

14.10.2019 3 z 5

Dar Dar Clara Benedict

Myslela jsem si,ze jde o samostatnou knihu s zacatkem a koncem, ale evidetne to bude dalsi serie. Hlavni hrdinka mi prisla ponekud mdla, konec knihy se trochu rozpochodoval, ale celou dobu, co jsem to cetla, me vytacelo jak malo se autorka venuje popisu daru a jak moc rozvadi naivni myslenky Hanky. Kluk ji skoro znasilni a ipresto je taaak krasny, prece i teenageri nejsou tak moc naivni, obzvlast kdyz ma byt postava tak sectela, jak autorka tvrdi. A styl vyjadrovani mi vubec nesedl k postavam, takhle se pubertaci nevyjadruji.

12.10.2019 3 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Nic moc teda. Predchozi dily se cetly lehce a nenucene, dej me bavil. Tento dil me spis namichnul, ma otevreny konec, je uplne jasne, ze bude pokracovani, pritom se na nej vubec netesim. Prislo by mi vhodnejsi tento dil uz vubec nepsat. Autor se pokousi vytezit z tematu maximum a mam dojem, ze je to spis na skodu predchozim dilum. Ja tak nejak doufala, ze zustane u trilogie :(

12.09.2019 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Musim rict, ze ac jsem nechtela cist knihu, ktera je o Chaolovi, tak jsem asi mela, chybelo mi vysvetleni k dost postavam a po precteni teto knihy si ji precijen pujdu koupit. Tento dil byl skvely, dej ma spad, ale nejvic se mi libil konec, velmi dobre promysleny, neocekavany a krasne napsany. Autorka se na konci s kazdou postavou louci a nechava dej krasne plynout, nenecha to pouze jako dozvuk valecne sceny, ale lehce nakousne lepsi zitrky. Po docteni mam chut si celou serii precist znova.

20.08.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Me tento dil neprisel nijak nudny, ano je zdlouhavy a nektere postavy me vylozene iritovaly, ale jinak jsem si cteni uzila. Jeden destivy den a mela jsem ji prectenou. Neurazi a nenadchne

22.07.2019 3 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Knihu jako takovy maly pokus prihodila k objednavce a vubec nelituju. Neni to vylozene jazykovy skvost, ale cetla se svizne a lehce, postavy jsou ucelene, je tam naznak dramatu i veci k zamysleni. Na jednu stranu by technologie mohla ulehcit zivot mnoha lidem, ale na stranu druhou je zde i nazorne ukazany stadovy syndrom, kdy lide nejsou vic nez liny ovce, odkazany na technologii, misto pouzivani vlastni hlavy. Rekla bych, ze celkove kniha je velmi povedena.

05.07.2019 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nezazivny pribeh, ktery by mohl byt o polovinu kratsi. Autor se neustale vraci k tem samym myslenkam, pribeh je ucourany a mela jsem pocot ze jsem s hlavnim hrdinou vsechny ty roky prozila jak se to cele vleklo.

16.06.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ze zacatku me kniha hodne bavila. Nareci je skvele zakomponvane, hlavni hrdinka je spravne ironicka, az jsem si rikala, ze to bude konecne nedepresivni kniha. Tak to se uplne nestalo, zmena deje v druhe pulce mi trochu sebrala vitr z plachet a naklonnost k hrdince nabrala sestupnou tendenci. Mozna kdyby nevlezla na vsechny co meli odpovidajici pohlavni organ a nadseni, tak by to bylo o neco snesitelnejsi. Celkove mam z knihy dobry pocit, cetla se rychle, ma dost vtipnych momentu a taky konec, narozdil od Babovek. Treba se jednou dockam i skrze pozitivni knihy od Trestikove, styl jejiho psani me proste bavi.

12.06.2019 4 z 5

Mam z knihy rozporuplne pocity, na jednu stranu se mi libi styl psani autora, na stranu druhou mi prislo ze humor ma sestupnou tendenci v porovnani s prvni knihou. Politicka satira drivejsich dob me asi bavi mnohem vice nez soucasnost, ta je spis k placi. Proto bych rekla ze to je takove nemastne, neslane. Za me zustava nejlepsi knihou analfabetka.

06.06.2019 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Kniha me predevsim zaujala obalkou, pribeh je trochu dlouhavy, hezky se cetl, v druhepulce se pribeh vice rozjede a chyti lepsi tempo. Takovy slabsi prumer

31.05.2019 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Podle me nejlepsi dil, energicky, zajimavy, bohuzel mi nedoslo ze neni posledni a tim padem si budu muset pockat nejmin na cervenec 19 na zaver :(

11.03.2019 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Trochu zdlouhave, ale dobre, v druhe pulce knihy se dej rozjede a konecne se zacne neco dit. Rekla bych, ze je kniha zbytecne tlusta a dlouha. A na to jak malo se odkazuji k bozstvu, se az moc casto opakuje ''o bohove'', ke konci knihy me to zacalo vylozene iritovat.

08.03.2019 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kdyby clovek necetl predchozi dil, tak diky opakovanym odkazum k predeslym udalostem se velmi rychle zorientuje v tomto dilu. Me tyto odkazy spise iritovaly. Prijde mi zbytecne se vracet k tomu jak se postava citila te noci, kdyz se neco udalo opakovane a temer se stejnou intenzitou, jako v predesle knize. Dej nabira na obratkach, je zajimavejsi. Carodejky jsou skvelym zpestrenim, jejich kapitoly me vylozene bavily. Ale to, ze kazda postava je krasna a dalsi je jeste krasnejsi mi prijde absurdni. Vsechny hlavni postavy jsou vykreslene jako nejkrasnejsi bytosti na svete a prijde mi to otravny.

08.03.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ikdyz je kniha tlusta a ma pro me pomerne tezce zkousnutelne tema valky, cetla se velmi rychle a lehce. Detailne zpracovane postavy, skoky do ruznych casovych linii udrzuji ctenare v bdelosti. Ocekavala jsem ponekud veselejsi pribeh, uprimne receno jsem ji koupila na zaklade pozitivnich, ikdyz ne moc popisnych ohlasu a krasne obalky. Ale stejne se mi kniha moc libila.

09.02.2019 4 z 5