uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Asi budu za hlupáka, ale mě to moc nebere. Poslouchala jsem audioknihu a nemůžu si pomoct, pan Maxián mi pořád připomíná Spongeboba, má moc mladý hlas. Kniha se mi líbila, ale poslední třetina, v podstatě to nejdůležitější mě nenadchlo, ty české mafiánské čachry mi opravdu přijdou pouze nechutné. Navíc je kniha nějak moc povrchní. Nevím, jestli půjdu do dalšího dílu.

22.12.2022 3 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Moc jsem to nepochopila. Proč jenom povídka? Očekávala jsem, jak to s nimi dopadne a oni fakt zůstali v Pekingu? Co mě potěšilo, že se Margaret konečně učí čínsky! Hurá! Mej-Chuan mi tam chyběla, stejně jako její hádanky a jejich neustálé problémy. Vyšetřování proběhlo superrychle. Asi toho už měl pan May plné zuby. Já ne.

22.12.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Poslouchala jsem jako audioknihu, přednes skvělý. Začátek mě bavil a hned chytl, něco jako Agáty uzavřený kruh podezřelých a pár mrtvolek. Postupem času se ale děj neskutečně komplikuje, mám pocit, že se tam objevily i nějaké nesrovnalosti, pořád se to táhlo a nakonec … šup … vrah a konec. Lapeny knihy nejsou špatné, ale ty konce jí moc nejdou. Papírovou knihu bych nedočetla.

22.12.2022 3 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Já prostě Petera Maye miluju! Jeho styl mě moc vyhovuje, jen možná ten konec byl nějak useknutý. Audiokniha je perfektně načtená, znovuobjevující se rozparovač je stejně děsivý jako před 140 lety, vyšetřování i všechny překážky jsou napínavé a hlavně děj se mi nezdá tak překombinovaný jako u současných thrillerů. Život v Číně je opět skvěle vykreslený, totalita, chudoba, beznaděj a na druhou stranu korytáři. Opravdu skvělý díl skvělé série! Tleskám panu Mayovi!

22.12.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Teda dámy, to byla pecka! Zase další knížka, kterou prostě nemůžete odložit. Příběh je podle historických událostí Viktoriánské Anglie. Hodně podobné stylu Jane Austen, ale samozřejmě moderní, čtivé, spousta lásky, ale navíc i trocha erotiky. Bavila mě i tehdejší politika, Victoria, Londýn atd. Vrhněte se na ní, nebudete litovat!

22.12.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Výborné! Tleskám! Detektivka je opravdu drsná, ale je tu všechno, co tam nesmí chybět! Jsem nadšena z autorčina stylu psaní, je to napínavé, díky Amišům zajímavé a navíc se tu rozvíjejí charaktery a vztahy z minulého dílu. Těším se na další a vy se proberte a jděte do ní taky! Přeji hezké počteníčko.

09.12.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Já si nemůžu pomoct, ale knihy od B. A. Paris se mi opravdu líbí. Nejedná se o nijak náročnou literaturu, ale i tu člověk někdy potřebuje. Moc se mi u této autorky líbí postupné odkrývání děje, a už se nemůžu dočkat další kapitoly. Člověk při čtení/poslouchání pořád spekuluje, co bude dál a jak to vlastně je, a to mě prostě baví. Skvělé je i střídání vypravěčů a konec, i přesto, že ho člověk typuje je prostě překvápko. Kdo si chce odpočinout a pobavit se, jděte do ní, určitě splní to, co potřebujete. Já se těším na další. ;)

04.12.2022 5 z 5

Florentyna Florentyna Jeffrey Archer

Jeffrey Archer je skvělý vypravěč, zatáhne vás do děje, ani nevíte jak. Každopádně, první díl trilogie je mnohem záživnější, dobrodružnější a skutečnější. V první polovině Florentýny posloucháte/čtete v podstatě to samé jako v předešlém díle jen s pár zážitky z dívčina života. V druhé polovině to ovšem dostane opět grády a člověk zjistí spoustu podrobností, úskoků, podvodů a fíglů z politiky a voleb prezidenta. Politika je opravdu nechutná, respektive podvodníci, kteří se potřebují někam dostat. Protože kniha je fikce, možná vás náhle zaskočí nepřesnost v amerických dějinách konce 20. století, ale jinak by to s příběhem nešlo. Finále je pecka. Těším se na další díl a vůbec knihy od tohoto pana vypravěče. Doporučuji!

04.12.2022 4 z 5

Kain a Ábel (1. a 2. časť) Kain a Ábel (1. a 2. časť) Jeffrey Archer

Lidi, nádhera! Můj první Archer a jsem naprosto nadšena! Skvěle popsaný životní boj dvou geniálních podnikatelů, jejichž osudy jsou si tak podobné. Nenudila jsem se ani chvilku, kniha přesně dle mého gusta, spousta informací z různých zemí Evropy, Asie a hlavně USA větší části 20. století, ale převážně dopady obou světových válek a finanční krize na celý svět. Láska, dobrodružství, politika, vtip, sarkasmus, přátelství, nenávist a nepochopení…., no prostě snad vše se objevuje v této jedinečné knize. A ke všemu, nakonec i slza ukápla! Takže se laskavě zastavte a přečtěte si nebo poslechněte audioknihu! Pan Šťastný, jako vždy nemá chybu! Dobrou chuť!

28.11.2022 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Já mám knížky od Delaneyho ráda a ani tato me nezklamala, přestože se nejedná o vyloženě náročnou literaturu. Autor dokáže vždy opravdu překvapit a jeho postavy vás nenechají chladnými, což je přesně to pravé. Zatím jsem byla vždy rozhořčená a pořádně vytočená. U Dokonalé manželky jsem zpočátku nevěděla, co to má znamenat, ale příběh se postupně krásně rozuzloval. Skoky v čase jsou příjemné a vysvětlující. Do konce v podstatě hádáte, jak to dopadne. Mně se to nepovedlo. Překvapení nakonec je opravdu třešnička! Nenechte si ujít!

27.11.2022 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor mě vážně nadchla. Tak zvláštní, komplikovaný člověk, s tolika nelogickými přesvědčeními… Velice smutná a zatrpklá povaha, která najednou získává důvod na sobě zapracovat, žít a zbavit se svých návyků a nedokonalostí. Moc mě zaujaly Eleanořiny myšlenky, chování a přístup k lidem, přátelství, a navíc hluboké city, se kterými se člověk někdy ztotožňuje, nebo je alespoň chápe. Opravdu silná kniha, u které se zasmějete, ale i zamáčknete slzu. Jen do ní!

27.11.2022 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jedna z mých nej! Tentokrát posloucháno jako audiokniha načtená úžasným Oldřichem Kaiserem, který už tak geniální dílo posunuje ještě výš. Četla jsem před pár lety, několikrát viděla film a tentokrát poslechla, a vždy to považuji za skvěle ztrávený čas. Kniha je nezapomenutelná a jak jména, tak příběhy se vryjí do paměti. Tolik informací, o kterých by normální, tedy nemafiánský člověk, neměl ani potuchy. Na jednu stranu člověk fandí, vždyť v tom je kus spravedlnosti, která mnohdy není podle práva řádně potrestána, na druhou stranu ta hrůza, že člověk neví co a kdy se mu může udát za katastrofu. Chlapi jsou chlapi, bojující za svá přesvědčení, ženy jsou tu jen pro rození dětí a udržování rodiny. Když srovnám toto dílo se současnou celosvětovou situací, nevím, co je horší. Jděte do toho! Vzkazuje Michael ;)

27.11.2022 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Velice povedená detektivka v moderním stylu, odehrávající se v Praze v devadesátých letech. Ráda jsem si připomněla tehdejší diskotéku, hudbu, módu, ale také neexistenci moderních technologií. Velmi dobře a napínavě napsáno, člověk přímo všechny popsané scény vidí. Spokojenost, půjdu do dalších.

27.11.2022 4 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Před lety jsem knihu četla, a protože mě velice zaujala, poslechla jsem si nyní audioknihu. Přednes paní Strykové byl skvělý a paní Cibulková je naprostá hvězda, v jejímž podání Marlene přímo vidíte. Jde o životopis s neskutečným množstvím informací o světě filmu, kdy ještě slovo umělec něco znamenalo. Jediné, co mi na audioverzi vadilo, bylo vynechání spousty faktů, které dle mého názoru ještě dokreslují Dietrichové komplikovanou, namyšlenou a despotickou povahu.

14.11.2022 4 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Lidičky, NÁDHERA! Moje kniha roku! Tak nádherný příběh, který vás tímto způsobem chytí za srdce, se hned tak nenajde. Čtu díky Databázi spoustu krásných knih, ale tohle je můj letošní top. Dobrodružství na každém kroku, přátelství, láska, humor, smutek, spousta nových poznatků o Indii, popis postav je dokonalý, ale nejsilnější jsou ty myšlenky o životě, lásce, spravedlnosti, pokoře, skromnosti, víře a všem možném. Knížka má velikou hloubku, a pokud jste trochu naladěni na stejnou vlnu jako autor, budete to celé prožívat s ním. Smála jsem se, byla jsem naštvaná, zamáčkla jsem slzu, a to je přesně to, co má správná kniha udělat. Poslouchala jsem v podání Jana Vondráčka, který to ještě povýšil na další úroveň. Hodlám si knihu koupit, přečíst znovu a zaškrtat si všechny ty úžasné myšlenky. Prosím vás, jděte do toho, nebudete litovat!

09.11.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jak to jen říct a nepřehánět? No asi: super, pecka, bomba!!! Teď jsem dočetla a asi nebudu celý den myslet na nic jiného. Začátek je trochu pomalejší, ale brzy se to rozjede. Napětí snad v každém odstavci, kombinace Amišů a “obyčejných” Američanů a jejich rozdílné postoje, pořád nějaká akce, skvělé rozhovory, sarkasmus, vtípky, city, vztahy a prostě všechno, co nesmí ve skvělé detektivce/thrilleru chybět. Moc se mi líbilo střídání vyprávění v první osobě a pak ve třetí, nějak to člověka vtáhne ještě víc do děje. Jsem moc ráda, že jsem našla další sérii, která má tak skvělá hodnocení. Tak šup šup, kafe, deku, gauč a pusťte se do ní!

05.11.2022 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

V rámci výzvy jsem se vrátila do svého dětství, tentokrát v angličtině, ať je to pořádná výzva, a opět mě Sherlock nezklamal! Ať se nikdo nezlobí, ale klasika je prostě klasika! Originalita, inteligentní suchý anglický humor, spousta informací a pokud jste ještě nečetli, tak i pořádný kus napětí, popis viktoriánského Londýna nevyjímaje. A navíc, ten, kdo čte anglicky, určitě ocení nádherný a barvitý jazyk. Ještě jednou: Hurá anglická klasika! Jděte do toho!

04.11.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Pěkná detektivka, ale už ne tak jako ten naprosto geniální první díl. Mám moc ráda, když už znám osoby příběhů a jejich minulost a vztahy, které pokračují v dalších dílech. Stejně tomu bylo tady. Detektivka výborně napsaná, napínavá, plná zvratů, ale něco mi tam chybělo, možná ta hloubka vztahů, která byla v prvním díle, tady je vše dosti povrchní, i když konec to dosti zachraňuje. Co se týče vyšetřování, překážky, vyprávění o minulosti, popisy zločinů, tak ty jsou ovšem stále skvělé. Doporučuji.

28.10.2022 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Začátek jsem si nemohla vynachválit, prostě pecka! Od půlky se to nějak moc zaplétá, chování hlavní hrdinky my přijde bezcitné a nelogické, láska ze stránek přímo teče, oba mladí lidé mají za sebou tolik zkušeností a v sobě tolik moudra, inteligence a vždy ví, jak se zachovat, a co říct, že i padesátník by mohl závidět. Přestože hrdinka je "velmi citlivá" a neustále pláče, tak s ní v podstatě neotřese ani ta nejhrůznější událost, která se v knize uděje. Konec je velmi dlouhý. Začátek mě nadchl, ale pak jsem jen četla a čekala nakonec. Nevím proč mě na konci napadl Vichr z hor, od našeho národního génia Járy Cimrmana. Nevím.

28.10.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Několikrát jsem se pokoušela knihu číst, ale vůbec mi to nešlo, zabalila jsem to hned na začátku. Protože jsem ale pořád četla samé nadšené komentáře, řekla jsem si, že alespoň zkusím audioverzi, a nemohla jsem se odtrhnout. Jsou tam sem tam velmi popisné pasáže, které mi nepřijdou až tak záživné, ale celkový příběh mě opravdu nadchl. Díky přednesu paní Čtvrtecké jsme musela v podstatě pořád poslouchat. Příběh Kyi je velmi silný, mnohdy překvapivý. Popis osob je skvělý, u každého je vcelku hned jasné, jaký je. Jsou zde hlupáci, smetánka, předpojatost, povrchnost, rasismus (ještě v 70. letech 20. století), a na druhou stranu dobrota, klid, přátelství, hloubka citů a lidské osobnosti, stejně jako spravedlnost, ale hlavně čistá příroda v každém momentu. Tolik informací o přírodě, hmyzu a ptácích, jsem opravdu nečekala. Příběh je originální, citlivý a krásný. Moc doporučuji, obzvláště milovníkům americké literatury a přírody.

28.10.2022 5 z 5