Usire Usire komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Hermionina kniha pohádek, kterou si chtěl přečíst snad každý. Jen mě mrzí, že jich jen 5! Nicméně příběhy samotné jsou velmi čtivé.

26.01.2021

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělé zakončení celé série, mě vždy uvrhne do pocitu zmaru a deprese. Už je opravdu konec? To přeci nejde. Jediné východisko je začít zase pěkně od první knihy a užít si příběh opakovaně.

26.01.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl série o HP. Děje se tu tolik věcí najednou, že mi ten svět už přijde opravdový. Kdo neuronil slzu nad koncem knihy?

26.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Hodně temné a dospělácké. Tohle už není moc pro děti, tak jako první díly, což je dobře. Mnoho z nás na HP vyrostlo a kdyby se děj neposouval, tak by to nebylo ono. Dolores Umbridgeová je podle mě ještě horší záporák než samotný Pán zla.

26.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Příběh se posouvá od dětského k dospělejšímu, což je nejvíce vidět na líčení různých událostí. Tolik těžkostí a HP si musí často poradit úplně sám.

26.01.2021 5 z 5

Další skvělé vyprávění o čaroději, který začíná být už jako člen naší rodiny. Objevují se mé oblíbené postavy a děj má opravdový spád a dobrou zápletku.

26.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přijde mi to jako nejslabší kniha celé série o HP. Pořád je to takové pohádkové, ale s nádechem už něčeho jiného. Kniha je rozhodně lepší než film.

26.01.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Krásný až pohádkový úvod do čarodějnického světa. Četl jsem mnohokrát a pokaždé si to velmi užil.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak jako mnozí jiní jsem se s touto knihou seznámil na ZŠ, ale docenil ji až na VŠ. Je to nenucené a dobře napsané. Tempo příběhu mi sedí, stejně tak i literární forma ve které je dílo čtenáři předloženo.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Poprvé jsem četl na SLŠ a zprvu mě odrazoval počet stran. Po začtení byl problém vyřešen a já litoval proč je to tak krátké. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Perfektní kniha ze série Zelená míle, musím se dokopat přečíst si jí konečně celou.

Carrie Carrie Stephen King

Není to horor, spíše psychologické drama. V USA je obrovský hype kolem tohoto díla, ale já to tak necítím. Myslím, že King má mnohem lepší knihy než Carrie.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Opět pomalý nájezd na příběh mnohé čtenáře může odradit, ale to je chyba. Pokud tomu dáte šanci, tak kniha je vážně skvělá.

Temná půle Temná půle Stephen King

Zajímavý námět, vhodné tempo vyprávění a dobře zapamatovatelné postavy. Začátek je mírně slabší, ale po jeho překonání si už jen užíváte příběh.

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Moje prvotina od Asimova a hned taková pecka. Jedná se o klasické rozvláčné sci-fi, tak jak ho měli čtenáři za starých časů rádi (já i dnes). Dnešní sci-fi mi moc nesedí, ale Asimovovy knihy jsou pro mě lépe přijatelnější.

26.01.2021 5 z 5

Fantastická cesta II – Místo určení: Mozek Fantastická cesta II – Místo určení: Mozek Isaac Asimov

Trošku těžkopádnější vyprávění s množstvím takových detailů, že mi to místy možná i vadilo. Nicméně kniha je vlastně skvělá s řadou vyjímečných myšlenek.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Čapek mě vůbec nebavil, ale Asimov hraje na mou strunu. Další kniha, která nelze hodnotit jinak, než plným maximem.

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Skvělá kniha. Je zde opravdu jednoduchá složitost, což mám na sci-fi moc rád. Příběh je originální a velmi dobře zpracovaný s řadou úchvatných detailů.

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Vnímám to spíše jako doplněk k Draculovi. Některé povídky přesahují ostatní, ale vcelku kniha nenudí.

To To Stephen King

Kniha, která není rozhodně pro každého. Prolíná se několik rovin a místy je to dost rozvleklé. Pro mnoho lidí to bude velmi těžké čtení, ale pokud to překousnou, budou nakonec odměněni velmi dobrým zážitkem.