Usignolo Usignolo komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Někde jsem si přečetla, že knihy Louise Penny hodně připomínají Vraždy v Midsomeru, což mě zaujalo, líbí se mi dědina, kde už dávno nemohla zůstat živá duše :-D Three Pines se mi zdálo sympatické. Koupila jsem si v akci šestý až osmý díl a teď doplňuji. Zátiší je první a myslím, že se autorce povedlo hezky čtenáře seznámit s chodem dědinky, vykreslit, jak to tam vypadá, jak se tam žije a připravit je tak na několikadílnou jízdu. S postavami jsem se rychle sžila, vrchní inspektor je samozřejmě charakterní sympaťák s kvalitním týmem v zádech. Když to skončilo, byla jsem smutná. A pak jsem vytáhla z knihovny Vražedný chlad a jedu v tom znovu :-)

25.04.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednohubka plná emocí všeho druhu. Cítila jsem radost, vztek, něhu, smutek, naději.. tenhle psík vám prostě během chvilky napumpuje do žil úplně všechno :-)

02.04.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

(SPOILER) Ve kterém dílu jste se stali na Three Pines závislí? Já asi teď. Jak si s těmi postavami autorka hraje. U jedné osoby jsem pevně doufala (a vy beztak taky), že zmizí a už se tam neobjeví, ale obávám se, že mám smůlu.. 'Pohřběte své mrtvé'... Kéž by se tam prodával nějaký domeček. Jak bych si dala café au lait u Gabriho s Olivierem.. jdu pro třetí díl :-)

30.04.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Věřím, že někomu to zvedlo cukr na patnáct a přišlo mu to zdlouhavé a naivní. Ale já jsem tak nadšená! Tento příběh mi udělal hrozně dobře, nejspíš jsem po knize sáhla v pravou chvíli, kdy jsem něco takového čistého a laskavého a zároveň i romanticky sladkého potřebovala. Chtěla bych být jako hlavní hrdinka, pusu mám nevymáchanou dost, jen tu knihovnu, málo let a odvahu nemám k dispozici :-D Nejraději bych utíkala do obchodu koupit Pár stránek navíc, viděla jsem je tento týden ve výloze přes ulici :-) Komu neleze romantika vyloženě na nervy, určitě si to užije. Přeslazené to podle mě není.

11.12.2020 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Pro mě velmi silný příběh, dlouho jsem se ostýchala knihu otevřít už jen proto, že je o válce a že určitě budu mít "depku". Omyl, válka sice v knize "proběhla", ale především je v ní napsáno, co se dělo před a po. Zároveň poutavě popisuje, jak dlouho po svém skončení zanechává stopy a co vše ovlivnila. Pan Myrer uměl každou postavu dokonale popsat a když chtěl člověk na některou už už zanevřít, nějak ji obhájil a držel tak partu Pistolníků pořád pohromadě. U této knihy jsem se bavila i učila.

27.06.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Opravdu je to úplně něco jiného než Aristokratka. Ale já se bavila i tak. Vikův sarkasmus mě bavil, i když obsahově to úplná legrace nebyla. A i když to nějak dopadlo, myslím si, že je to pro chlapce to pravé zaměstnání :-)

30.10.2021 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tak jsem se bála, že už to nebude ono, když se to odehrává někde jinde, ale madame Penny to "zaonačila" báječně. Pořád mi vrtalo hlavou, jak je to možné s tím šutrem, a i když už to vím, tak si nejsem jistá, jestli si to dokážu představit. Co mě ale konsternovalo nejvíc, bylo příbuzenstvo Petera. To vám je teda rodinka, to si počtete :-D

20.06.2021 5 z 5

Paráda! Člověk musí mít asi velký nadhled a rozhled, aby dokázal napsat takovou knihu a dělat si srandu z Óóóó samotných velkých. Baví mě ta forma vyjadřování pana Jonassona. Je to tak jednoduché, výstižné, absurdní, děsivé a já nevím, co ještě a stejně jsem se u toho nasmála. To mě mrzelo, když jsem otočila stránku a konec :-)

22.03.2019 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Některým vadilo, že je to červená knihovna, mně to naopak odlehčilo atmosféru té doby, bylo by mi z toho ještě víc úzko. Zároveň získávat přehled o historii takovým příjemným čtením se mi líbí. Překvapil mě "první konec", z ničeho nic. O to víc pak i ten druhý. Rozhodně to byl zážitek.

01.10.2021 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tak v Three Pines zase někoho picli..na seanci. A kromě toho Gamache musí vyřešit démona jménem Arnot..to budete koukat, jak se vám některé postavy vykreslí! Vždycky když otevřu nový díl a uvidím tam napsáno Gamache, Clara, Three Pines, Sureté apod., rozlije se dobro. A i když mám třeba zrovna vztek nebo se necítím dobře, v bistru u Oliviera a Gabriho jsem zase šťastná a klidná.. a před sebou mám ještě devět dílů, to je tak boží!! Jsem zvědavá, jaké to bude ve čtverce, když to bude jinde..jestli jsem to správně pochopila.

29.05.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Krásné! Prostředí staré Barcelony, přátelství, tajemno, láska, darebáci a hlavně se vše motá kolem knih.. věřím, že se vám to bude líbit :-)

15.06.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pan Boček mě dostal, co věta, to perla!! Už dlouho jsem se tak nenasmála. Charaktery postav si člověk zamiluje okamžitě, byť to nejsou zrovna kladné role (viz. Josef, Deniska apod.) a s hlavní hrdinkou (pisatelkou deníku) se prostě sžijete. Tento stručný a jasný způsob psaní a smysl pro humor..obojí mi sedlo jako "zadnice" na hrnec :-) Těší mě představa, že nemusím čekat na druhý díl :-) PS: Jsem zvědavá, jak to dopadne s Maxem.

11.07.2017 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)

15.06.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec :-)

10.01.2018 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Tak já nevím, jestli je to sranda nebo ne, každopádně mě to bavilo. A teď mě neukamenujte, ale občas mi byl strýček Rolf snad skoro sympatický (přitom taková blbost)..ovšem jak je napsáno na knize, úsměv mi často mizel ze rtů. Ale už asi dokážu pochopit, čím lidi "ukecal" a spoustu věcí si obhájil. Skvělý nápad autora, výborně zpracované.

02.12.2017 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Chtěla jsem sáhnout po nějaké české klasice, abych si trochu rozšířila obzory a jsem překvapená. Bylo to pěkné, kultivované čtení, čekala jsem nějakou 'depku'. Líbí se mi jazyk i to, jak je na povídce vidět, že časy se, co se týče povah lidí, moc nemění. Jak je něco trochu odlišné, je to divné.

30.10.2021

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak jsem o celém příběhu básnila, až mi můj drahý druhý den přinesl Pár stránek navíc. Ze začátku jsem čekala něco trošku jiného a toho jsem se nakonec i dočkala. Vše osvětleno, vysvětleno, přiblíženo a krásně zakončeno. Nemůžu je dostat z hlavy :-)

17.12.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Výborné počteníčko! Když jsem četla, musela jsem jít buď do kavárny, vinárny nebo počkat, až přijde manžel domů.. místy to bylo popsáno až moc obrazně, fujtajbl pro citlivky :-) Ale jinak to paní Coates umí tak krásně podat, že jsem měla pocit, že ten dům a všechno v něm je moje. Bála jsem se a těším se na Craven Manor!

14.07.2020 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Nádherná kniha! Vybrala jsem si ji zcela povrchně podle obálky. Ale moc se mi líbilo nahlédnout do života největší módní ikony. Vůbec jsem netušila, s kým se Coco stýkala, jak vznikl nejslavnější parfém světa a spoustu dalších věcí. Paní Marly je talentovaná vypravěčka a inspirovala mě k tomu, abych se po Coco pídila víc a víc, i když se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mi neleze na nervy :-) Film jsem viděla, teď je na řadě kniha Coco Chanel, pohled zblízka Lisy Chaneyové. A nemůžu se zbavit pocitu, že ten parfém musím mít :-)

11.03.2020 5 z 5

Jako vždy veliká legrace! Tak jsem si to šetřila skoro celý rok a pak to přečetla za dvě hodiny :-) Doporučuju i film :-)

02.12.2019 5 z 5