uminaa uminaa komentáře u knih

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Už od prvej kapitoly som vedela, o čom príbeh asi bude a ako to dopadne, ale páčilo sa mi, ako autorka píše a mala som chuť prejsť cestou na honbe za pokladom s Mirandou. A som za to rada. Dôležitá je totiž cesta, a nie cieľ. Knihu som mala prečítanú za dva večery. Výborný oddych.

28.05.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Pre mňa jednoducho silný príbeh.

19.05.2020 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Priznám sa, že túto knihu som si vybrala podľa obálky do kvetinovej témy tohtoročnej ČV :) Kniha sa mi celkovo pozdávala, ale miestami som mala pocit, že sa jedná o dve knihy spojené v jednu. Pravdepodobne som už tak zvyknutá na "dnešné" stereotypy, že ma to mohlo zmiasť ;) Ale príbeh to bol pekný - trošku napätia, trošku romantiky, trošku tragédie... Čítalo sa to rýchlo a ľahko :) plus tá krásna obálka! Celkovo som spokojná a k autorke sa rozhodne vrátim :)

30.01.2020 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Kniha bola celkom zábavná, príjemná a dosť ma potešilo, že si ju môžem zaradiť do tohtoročnej tretej témy čitateľskej výzvy, ktorá sa týkala vysnívaného zamestnanie ;) Akurát mi tam ešte čosi chýbalo a záver sa mi zdal trošku nedotiahnutý, ale celkovo som veľmi potešená :)

28.01.2020 4 z 5

Pátek třináctého Pátek třináctého Sandra Chastain

Človek má až chuť škrtnúť zápalkou :( Neviem, či je to tým, že mi to príde ako... hrôza, alebo len nebol vhodný čas na prečítanie :( Možno v iný deň, v inom živote... ťažko povedať! Jedno však viem určite, druhýkrát to čítať nebudem! Aspoň si môžem vyškrtnúť druhú tému z čitateľskej výzvy.
Jedna hviezdička za snahu.

25.01.2020 1 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Ďalší skvelý príbeh od skvelej autorky :)

22.01.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Milujem túto autorku a jej knihy :) Vždy si pri jej knihách poriadne oddýchnem, až mi je ľúto, že nemajú 1000 strán, pretože takto ich prečítam vždy za pár hodín a je koniec. :(
Aj keď sa tu nájde dosť humoru, romantiky, erotiky, aj trošku toho napätia, dala by som knihe 4 a 9/10*. Bola naozaj iba o malilinkatý kúsoček horšia než Off-Campus - Fitzy mal pre mňa trošku menej šťavy než jeho bývalí spoluhráči. Ale aj napriek tomu túto knihu milujem a dúfam, že sa čoskoro dočkám aj ďalšej knihy (alebo ešte lepšie ďalších kníh) zo série. Knihu rozhodne odporúčam :)

02.06.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Kniha ma bavila, ale nie tak, ako iné od autoriek. Čítala sa ľahko a rýchlo, trošku predvídateľná, ale účel splnila :)

21.05.2019 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Ale tak dalo sa. Kniha ma až tak neohúrila, ale čítala sa rýchlo a ľahko. Aj dej bol zaujímavý, ale nemalo to pre mňa tú správnu šťavu. Možno sa s odstupom času ku knihe vrátim.

21.05.2019 3 z 5

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Vtip, vzrušenie, smútok, napätie, romantika... to všetko táto kniha mala. Príbeh bol pútavý, rýchlo a ľahko sa čítal, aj zápletky boli zaujímavé, aleeee... Niečo mi tu chýbalo a ja neviem čo. Asi som len nemala správnu náladu na knihu. Ťažko povedať, ale už len zo zvedavosti sa ku knihe vrátim.

11.05.2019 4 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Tak ďalší dobrý príbeh. Milujem tieto autorky a ich prácu. Celkovo som spokojná a musím uznať, že som pri tejto knihe išla na istotu - oddýchnuť si, prísť na iné myšlienky a zabaviť sa. Vždy keď vezmem do rúk ich knihu, môžem si byť istá, že pri čítaním prejdem bohatou škálou emócií. Hlavných hrdinov som si zamilovala už na prvých pár stránkach. Nie je tu núdza o zábavné situácie, vtipné hlášky, ale aj chvíle, kedy človek zvažuje kariéru nájomného vraha - Brad (a musím priznať, že som si na dvoch - troch reálnych Bradov spomenula a o to bola moja zlosť priživená viac) mi neskutočne pil krv, ale tak to aj malo byť. Nakoniec autorky pomohli karme, aby si vybrala svoju daň a všetko dobre dopadlo :) Za mňa veľká spokojnosť!!!

08.05.2019 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Keby som túto knihu mala rozoberať do hĺbky, tak by z toho bola ďalšia kniha :) Skúšala som spomenúť aspoň hlavné body, ktoré ma skutočne zaujali, ale nemala som dosť priestoru v komentároch, pretože sa to vždy zvrtlo k mojim úvahám. Takže toto je moja skrátená verzia.
Je to neobyčajné dielo. Rozhodne ma prinútilo rozmýšľať nad mnohým (aj z môjho vlastného života). Jedným z mojich kritérií hodnotenia knihy je rýchlosť, s akou knihu prečítam. Zväčša pokiaľ knihu prečítam do dvoch dní, tak sa jedná o dobrú knihu, pretože sa od nej neviem odtrhnúť. Ibaže pri tejto to bolo úplne inak. Čítala som ju osem dní! Dôvodom však nebolo, že sa mi zle čítala alebo ma nezaujala. Vychutnávala som si ju! Snažila som sa na ňu nahliadať zo všetkých možných (aj nemožných) pohľadov. A ešte aj niekoľko dní po dočítaní som podchvíľou nad ňou premýšľala (myslím, že ešte aj dlho budem ;) ). Knihu rozhodne odporúčam a taktiež sa k nej určite po čase vrátim a som už teraz zvedavá ako sa moje pocity a dojmy z knihy zmenia (alebo nezmenia?)

04.05.2019 5 z 5

Rozhodnutie Rozhodnutie Michaela Zamari (p)

Moje 4 hviezdičky vlastne znamenajú 3 a ¾ hviezdičky. Autorka sa mi postarala o príjemné chvíľe pri čítaní. Celkom som sa pobavila, našla som tam naozaj veľmi vtipné hlášky. Dej bol síce pre mňa trošku predvídateľný a očakávaný. Avšak... stretla som sa s knihami, ktoré boli tiež predvídateľné, ale pri nich mi to prišlo nudné a bola som dosť nespokojná :( Pri tejto knihe mi to ale vôbec nevadilo, skôr ma to povzbudilo k rýchlejšiemu čítaniu, pretože som bola zvedavá, či sú moje domienky správne.
Ale musím priznať, že ma dosť rozčarovalo Wyattovo tetovanie – bez urážky, ale prišlo mi to lacné. Tiež by som ocenila, keby sa kniha odvíjala z oboch pohľadov, teda keby bol príbeh písaný z Raveninho aj Wyattovho pohľadu, ktorý by príbehu podľa mňa mohol dodať viac šťavy.
Happyend bol samozrejme sladký s prísľubom peknej budúcnosti :)
Spočiatku som bola zmätená s Amandinho epilógu, ale tajne dúfam, že mi autorka ako čitateľovi chcela naznačiť, že bude pokračovať Amandiným príbehom, čo by mňa osobne potešilo. A tiež by som bola rada, keby autorka rozpovedala príbeh staršieho Troya. Ten chalan sa mi zapáčil ;)
A autorku chválim za super playlist – výborný výber hudby :)
Určite si prečítam aj ostatné knihy od autorky :)

04.05.2019 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Takže zas hodnotím ako celok, a nie knihy jednotlivo. Bolo to pekne zamotané. Miestami som si spomenula na „otcovho koňa brat“ a mala som chuť nakresliť si rodostrom postáv. Nakoniec som si zvykla. Príbeh to bol (hlavne zo začiatku) rozhodne zvláštny, ale postupne sa to začalo utriasať, na povrch začali vychádzať rôzne tajomstvá, komplikácie a pod. Občas som škrípala zubami a nevedela som si vybrať komu by som radšej nakopala zadok (a na výber bolo rozhodne – od hlavných postáv až po rodičov - najviac viedla Nan), ale nakoniec to všetko do seba zapadlo a ja som bola spokojná :)

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Musím sa priznať, že mi trošku chýbal pohľad Blake. Ale možno to bude tým, že teraz je podstatne viac kníh písaných tak, že sa pohľady prelínajú. Kniha ma zabavila, rýchlo sa čítala (v podstate sama) a musím sa priznať, že som dosť zvedavá na príbeh Lexa :)

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Veľmi rýchlo prečítaná kniha :) Veľmi pekne napísaná. Síce som párkrát takmer vrátila večeru, ale neskutočne ma bavila. Aj keď mi prišlo trošku zvláštne, že nájomný vrah mal problém s vystrelením zo zbrane :)

15.04.2019 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Nedovolím si hodnotiť počtom hviezdičiek, pretože rozhodne nepatrím do cieľovej skupiny kníh s dejom odohrávajúcim sa v dystopii. Knihu som si vybrala vrámci ČV, veľmi ma zaujal názov a priznám sa, že som nikdy nevidela ani len film (úprimne - ani ho vidieť nebudem). Kniha sa mi dosť ťažko čítala (nebolo to kvôli použitým výrazom). Vlastne ešte stále neverím, že som ju dokázala prečítať dokonca. Ale čo mi táto kniha dala? Rozhodne mi "pomohla" narušiť moju čitateľskú komfortnú zónu. A ďalšou vecou je, že mám niekedy pocit, že sa tento príbeh začína stávať skutočnosťou :(

15.04.2019

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

"Konec...
Prozatím..." ?!

Ako vážne??? Skoro som poslala čítačku na čítačkový druhý svet od nervov!!! Tak som sa začítala, že som ani nevedela, že sa blíži koniec knihy a trošku mi trvalo, kým som tie dve posledné holé vety s tromi bodkami pochopila. A potom prišla ta krutá pravda... Musím čakať do 29.05. Ja? S mojou "svätou" trpezlivosťou?

No v každom prípade sa autorkám podarilo vtiahnuť ma do deja. Našlo by sa síce pár nedostatkov, ale inak sa mi kniha veľmi páčila (až na tie posledné dve vety :( ), prečítala som ju za pár hodín a ani som nevedela ako :) No, a teraz hor sa, odškrtávať do kalendára...

01.04.2019 5 z 5