Rozhodnutie

Rozhodnutie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403400/bmid_rozhodnutie-BfT-403400.jpg 4 88 25

Napínavý román, v ktorom nechýba vášeň, dobrodružstvo, erotika a láska! Raven si už ani nepamätá, kedy si naposledy dopriala výdatný oddych. Odkedy mladšiemu bratovi Troyovi supluje rodičov, jej život sa obmedzil len na svadobný salón – zdroj jej príjmu, domáce práce a sem-tam spestrenie v miestnom bare. Je načase dožičiť si zaslúženú dovolenku, ktorú Troy dostane ako darček na svoje osemnáste narodeniny. Mestečko v americkom Utahu vymenia na pár dní za exotickú Malajziu, pričom netušia, ako veľmi im zdanlivo neškodný výlet zmení život. Z minúty na minútu sa dovolenka mení na väzenie pod prísnym dohľadom tajomného cudzinca. Vpadne im do života, je neoblomný, príliš mocný a vie o nich podozrivo veľa. Jeho príchod vyvolá v Raven smršť pocitov. Neznámy muž má iba jediný cieľ – ochrániť Raven. So svojimi dôvodmi sa jej nechce zveriť a ona sa tvrdohlavo odmieta podvoliť bez boja. Dokáže však príťažlivý cudzinec ovládať svoju túžbu po temperamentnej žene, ktorú by si nemal pripustiť k telu? Spoločný nepriateľ síce spojil ich cesty, ale čo ak je jediný, kto ich môže navždy rozdeliť? Zvládnu ochrániť jeden druhého aj pred toutou hrozbou?... celý text

Katy_vKnihách
16.08.2023 3 z 5

Začalo to celkem dobře, ale to se bohužel po čtvrt knize změnilo na knihu takřka bez děje. Představovala jsem si exotický příběh v exotických lokacích, ale toho se mi tedy dostalo velmi málo. To prostředí tomu ději dost pomáhalo, jakmile se ale hlavní hrdinové přesunuli jinam, už takřka nebylo o čem číst a všechno bylo stále stejné a bohužel bez akce. Nepomohl tomu ani konec knihy, který byl celkem chaotický a urychlený. Pro mě velice průměrná kniha, ke které se už určitě nevrátím.

Fidibus
02.06.2023 2 z 5

(SPOILER) No, byla to dřina a moc mne to nenadchlo. Dočetla jsem to rychločetbou, abych zjistila pointu, moc překvapení se nekonalo. Bohužel mi zápletka přišla dost naivní - nechápu, proč jí situaci s bratrem nevysvětlil od začátku a tvářil se jak únosce. Dali se dohromady a přitom ho nechtěla, pak se vrátili a čeká se, kdy přijde úder. Aspoň zpestřením děje byl nakonec její bratr a Amanda, do toho se oba trápí se vztahem, což vede až k jeho odchodu. A pak únos a otázka, zda pozná toho pravého... a happy end. A má ten bazén i se sponzorem.

miruska1
07.04.2023 2 z 5

Tak jsem to prokousala. Začátek zajímavý, ale pak se to vleklo, jednu třetinu knihy jsem přeskočila a dočetla závěr. Za mňa, už sa k autorke nevrátím.....

Kiwicatko
04.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Cetlam jsem ve slovenstine a rozhodne kinto nevadilo :)

Nejdrive jsem si myslela, ze je Waytt nejakej psycho magor, pak ze je to podivnej stalker z baru a ona si ho jen nepamatuje. A nakonec to byl skvelej chlapek, kterej si me ziskal, teda do doby nez to zas po… a zmizel.
Braden byl proste uplne nemocny a jestli jsem to teda pochopila dobre, tak nemel uplne posledni slovo a me by zajimalo jak se tam dostal, kdyz mel byt na uplne jinem miste.
Raven - souhlasim, ze jmeno ma super :) po dlouhe dobe zenska osoba, ktera me neiritovala. Snazila se, nepanikarila zbytecne, celkove se chovala “dospele” a ne jako nektere v jinych knizkach.

ivetapl
21.12.2021 4 z 5

Nejdřív sem nechápala, jak Raven mohla nechat Wyatta, aby ji takhle otočil život naruby a vlastně ani nevěděla proč. Já bych ho asi poslala slušně do háje. ( I když by to bylo k ničemu. )
Když jsem zjistila, o co tam jde, tak mě napadlo, jakto, že jo nepoznala? Odpověď jsem dostala o několik stran dál. ️
Kdyby se ubralo několik stran po příjezdu z dovolené a daly se do hlavní zápletky, vůbec bych se nezkobila. Ale i takhle to bylo fakt super! Absolutně jsem nečekala, co se tam stalo. Braden byl fakt magor. Ale skvělá záporná postava.
Nevím proč, měla sjem strach z ,, lechtivých scén" Ale i tady to bylo super napsané!!

Mám hroznou radost, že kniha je psána v ICH formě.
Hodně holek mi psalo, že tato kniha je jedna z nejlepších od autorky. A mě teď mrzí, že mám problém s čtením knih ve slovenštině, protože bych si hrozně ráda nějakou další přečetla. Budu doufat, že nějakou další necháš přeložit. ️️

Co vy? Obětovali by jste svobodu za bezpečí?
Já bych musela vědět důvod nebezpečí, pak věřím, že bych tu svobodu obětovala....

JessieEx
21.12.2021 4 z 5

Konečně jsem si mohla přečíst knihu od této oblíbené slovenské spisovatelky, protože vyšla v českém překladu! A dostala jsem přesně to, co jsem od ní očekávala!
Příběh kombinuje romatickou/erotickou zápletku s napětím. Bavilo mě to víc, než známější knihy podobného žánru. Jen musíte přistoupit na hru, že vše, co se vám zdá nereálné a přitažené za vlasy, zde bude myšleno naprosto vážně :) Sníte o tom, že vás bude držet "v zajetí" krásný svalnatý muž, který propadne vašemu kouzlu? Já si myslím, že každá žena může snít i o mnohdy naprosto nereálných věcech. Svědčí o tom třeba i úspěch Padesáti odstínů. Mně ale Rozhodnutí bavilo o mnoho víc.

Kniha mi totiž přesně sedla do nálady, potřebovala jsem něco extrémně nenáročného a Rozhodnutí jsem prostě hltala. Co na tom, že ta thrillerová zápletka byla prostě předvídatelná, klišoidní a celkově nic moc? Já si i tak užila to napětí :)
Opravdu moc doporučuji!

P.S. Co si pochvalu nezaslouží je ten překlad. Milion a půl chyb...a dokonce zapomenutá věta ve slovenštině?! Ne, že bych nerozuměla, ale něco to vypovídá o kvalitě českého zpracování. Nedokážu si představit, že by se něco takového stalo třeba v překladu od Colleen Hoover nebo Jojo Moyes - a všichni autoři si zaslouží stejně důkladný překlad, i když je to "jen" ze slovenštiny!

MonaR0se
18.11.2021 4 z 5

Knižky od Michaely Zamari mám veľmi rada, pretože má krásny až poetický štýl písania a mne veľmi sedí. Vďaka tomu sa mi každá jej knižka číta s neuveriteľnou ľahkosťou a pekne si pri čítaní odpočiniem. Podobné pocity som zažívala aj pri Rozhodnutí. Je to príbeh, ktorý v sebe nesie prvky typické pre autorku - lásku, vášeň, erotiku a cestovanie, no zároveň je to príbeh, v ktorom autorka vystúpila zo svojej komfortnej zóny, pretože mu dodala nádych trileru. A urobila dobre.

Našli sa tam však dve veci, ktoré mi trochu nesadli. Tými sú samotný hlavný hrdina, ktorý mi prišiel zo začiatku extrémne nepríjemný (našťastie si to u mňa neskôr krásne vyžehlil) a jeho prvý sex s hlavnou hrdinkou, o ktorom doteraz netuším, či bol dobrovoľný. Kvôli tomu som sa bála, či to nebude prvý príbeh z autorkinho pera, ktorý mi až tak nesadne.

Keď sa však mierne toxická situácia zo začiatku trochu upokojila a hlavní hrdinovia si začali k sebe nachádzať cestu, príbeh ma úplne pohltil. Celý čas som sa usmievala a užívala som si všetko, čo mi autorka naservírovala. Koniec príbehu bol už len príjemná bodka na záver a ja som veľmi zvedavá, čo si pre nás autorka pripravila vo voľnom pokračovaní.

-Sinéad-
30.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje. Těším se, až si přečtu další díl.

Vknihách
08.04.2021 5 z 5

Kniha sa číta ľahko, rýchlo a dej je svižný. Toto je moja tretia prečítaná kniha od autorky a určite najlepšia. V predošlých knihách som čo-to vytkla,ale tu naozaj nemám ani jedinú poznámku. Opisov bolo tak akurát, postavy a dialógy boli skvelé,zvraty perfektne načasované a aj keď som niektoré odhadla,nevadilo mi to. Erotika nie je nejaká príliš detailná,nemusela som sa červenať, skôr je zameraná na pocity. Trilerová linka príbehu musela autorku riadne potrápiť ????Aby všetko do seba zapadlo,nebolo prvoplánové a do detailu premyslené-to muselo dať zabrať! Podľa mňa sa to podarilo a nemám námietky. A záverom by som rada vyzdvihla obálky a predsádky. Ako pri knihe Krízový plán,tak aj pri knihe Rozhodnutie si Michaela neskutočne dáva záležať na dizajne a ja to veľmi oceňujem...

Anna195
21.03.2021 4 z 5

Rozhodnutie vás vtiahne do čarovnej Malajzie a neskôr do mesta v Utahu. Tento romantický príbeh je spojený s krimi zápletkou.

Príbeh rozpráva hlavná hrdinka Raven, ktorá si chce, len užiť dovolenku v Malajzi so svojím bratom Troyom, až kým nestretne neznámeho muža. Raven mi sadla, bola zdravo drzá a svojho brata chcela chrániť. No Troy, tiež pôsobil počas celého príbehu ako jej ochranca. Hneď začiatok ma vtiahol do deja. Nečakala som, že ma hneď prvé kapitoly tak zaujmú. Medzi hlavnými hrdinami to iskrilo od prvého stretnutia. V príbehoch obľubujem záhadné postavy, takže som bola milo prekvapená, keďže havný hrdina Wyatt bol pre mňa úplná záhada. Na začiatku som ho nevedela zaradiť či je dobrý, zlý, čo vlastne chce a prečo určité veci robí. Wyatt sa odhaľuje veľmi postupne, čo bolo podľa mňa len dobré, pretože tak podporil celú záhadnosť okolo seba.

Autorka dokázala vyvážiť romantickú aj akčnú stránku príbehu. Veľmi na mňa zapôsobil nápad s bozkom. V tomto príbehu si uvedomíte, aký dôležitý je bozk. Aj keď musím uznať problém som mala s prvou intímnou scénou, asi som z nej bola zmätená rovnako ako hlavná hrdinka. Celá zápletka v príbehu si ma získala a s napätím som čakala, čo všetko sa stane. No keď sa príbeh presunul do mestečka v Utahu, tak ma 2-3 kapitoly nudili, ale potom sa opäť príbeh ubral tým správnym smerom. Ku koncu knihy som si doslova užila akciu aj napätie a dúfala som, že všetko dobre dopadne. Záverečné kapitoly, plné napätia a obáv som čítala jedným dychom. Ako čitateľku ma veľmi zaujala záporná postava v tomto príbehu, a tiež niektoré informácie o postave. Epilóg ma potešil a najmä pohľad Wyatta.

Knihu odporúčam a už sa teším na príbeh Amandy.

Gabriela143
18.03.2021 5 z 5

Kniha sa číta veľmi dobre. Zaujímavá zápletka. A hlavný hrdina veľký sympaťák.

_karcaa_
31.01.2021 5 z 5

Neskutečný zážitek pri čtení této knihy. Byla jsem napjatá od začátku až do konce. Erotický thriller, který vás vtáhne do příběhu a už nepustí. I teď s odstupem času mám příběh Raven přímo před očima a nemůžu na něj jen tak zapomenout. Doporučuji všema deseti.

ElaMi
19.05.2020 4 z 5

Na túto knihu som sa tešila od kedy ju Zamari vydala. Páčila sa mi, postavy boli super, zápletka tiež prekvapila a koniec ešte viac, dobre sa čítala, ale predsa len strhávam jednu hviezdičku, pretože mi tam niečo chýbalo

Tweety0207
15.04.2020 4 z 5

Neviem. Kniha bola zaujímavá. Velmi dobre sa čítala a nevedela som ju pustiť z ruky. Ale. Pripadalo mi to akokeby sa autorka nevedela rozhodnúť ci necha zaporneho hrdinu zomriet alebo ho zachráni.

petusska01
13.02.2020 2 z 5

Bohuzial som to nevedela docitat. Nevedela som sa statoznit ani s postavami ani celkovo s pribehom, prisiel mi taky nezmyselny. Cakala som ze uz uz sa to rozbehne alebo nieco sa stane a stale nic.
Je to asi aj moja chyba, ale celkovo mam radsej zahranicnych autorov a slovenskych takmer vobec necitam...

Jejunka
05.02.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Líbila se mi. Ale není to top. Něco ji tam k tomu chybělo. Příběh dobrý, postavy taky ale nemělo to něco. Možná to bylo tou slovenštinou, netuším.

JančaP.
05.10.2019 5 z 5

I přes celkem negativní komentáře tady na DK, musím říct, že se mi kniha moc líbila. Je to nenáročná kniha, u které si odpočinete. Můžu jen doporučit !

lusitta05
01.07.2019 2 z 5

No žiadny zázrak, slabé ako čaj, štýl žiadny, aspoň Wyatt sa mi páčil a pekná obálka. Taká jednorázovka bez nejakej iskry. Ja tie slovenské autorky fakt nemusím.

AliceTief
10.06.2019 4 z 5

Tu jednu hvězdičku jsem ubrala za ten příběh o bratrovi, nejdřív ho vykreslí jako psychopata a nakonec to dělal někdo jiný? Hlavní myšlenka zajímavá, hodně dobře se četlo i když se dalo předvídat konec, ale jinak velice pěkné =)

uminaa
04.05.2019 4 z 5

Moje 4 hviezdičky vlastne znamenajú 3 a ¾ hviezdičky. Autorka sa mi postarala o príjemné chvíľe pri čítaní. Celkom som sa pobavila, našla som tam naozaj veľmi vtipné hlášky. Dej bol síce pre mňa trošku predvídateľný a očakávaný. Avšak... stretla som sa s knihami, ktoré boli tiež predvídateľné, ale pri nich mi to prišlo nudné a bola som dosť nespokojná :( Pri tejto knihe mi to ale vôbec nevadilo, skôr ma to povzbudilo k rýchlejšiemu čítaniu, pretože som bola zvedavá, či sú moje domienky správne.
Ale musím priznať, že ma dosť rozčarovalo Wyattovo tetovanie – bez urážky, ale prišlo mi to lacné. Tiež by som ocenila, keby sa kniha odvíjala z oboch pohľadov, teda keby bol príbeh písaný z Raveninho aj Wyattovho pohľadu, ktorý by príbehu podľa mňa mohol dodať viac šťavy.
Happyend bol samozrejme sladký s prísľubom peknej budúcnosti :)
Spočiatku som bola zmätená s Amandinho epilógu, ale tajne dúfam, že mi autorka ako čitateľovi chcela naznačiť, že bude pokračovať Amandiným príbehom, čo by mňa osobne potešilo. A tiež by som bola rada, keby autorka rozpovedala príbeh staršieho Troya. Ten chalan sa mi zapáčil ;)
A autorku chválim za super playlist – výborný výber hudby :)
Určite si prečítam aj ostatné knihy od autorky :)