Posledný džentlmen

Posledný džentlmen https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388387/posledny-dzentlmen-MvP-388387.jpg 3 32 7

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci? Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou jej dvadsiatych šiestych narodenín v nej naplno prepukne vášeň pre písanie a snaží sa dostať svoj debut na pulty kníhkupectiev za každú cenu. Nemá však ani poňatia, čo ju to bude stáť. Počas tejto životnej etapy sa jej cesta pretne so starším kolegom, s ktorým na prvý pohľad nemá nič spoločné. Sú ako oheň a voda. Majú protichodné názory, odlišné záujmy a iné priority. Napriek tomu nedokážu prejsť okolo seba bez povšimnutia. Začnú sa nezáväzne stretávať. Veď, čo sa môže stať? Jareda to však jednostaj ťahá domov, preč z hlavného mesta, kde sa Jennifer cíti ako ryba vo vode. Má vôbec ich vzťah šancu stať sa niečím viac? Alebo sa už dávno stal?... celý text

dooky
08.07.2022 3 z 5

Zajímavá kniha. Pochopila jsem, že to bude z autorčina života. Její vlastní zkušenost s vydáním prvotiny a vlastně i celý děj okolo - vztah se starším kolegou atd.... Čekala jsem vlastně něco úplně jiného, ale nelituji přečtení. Byly chvíle, kdy jsem se nudila a občas na mě byly popisy až příliš zdlouhavé a zbytečné. Když jsem si ale uvědomila, že vlastně čtu o vzniku té knihy, kterou čtu :-) a dala si věci do souvislostí, dojem se vylepšil a zapadlo to.

Jurajovamaka
03.03.2021 4 z 5

Musím uznať, že toto je prvá kniha od Mišky, do ktorej som sa pustila. Dva večeri a kniha bola dočítaná. Naozaj sa čudujem, prečo som o nej nevedela skôr. Má krásny čistý štýl, čo sa ľahko číta. Čítalo sa to samo, má skvelú slovnú zásobu, vie pracovať s gradaciou deja. Než som sa dostala do polovice, trochu som sa nudila asi jednu, dve strany, no znovu to nabralo pútavosť a nemohla som ju pustiť z rúk.
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

stacy7
14.06.2020 5 z 5

Vysoko oceňujem, že môžme nahliadnut do autorkynho sveta. Pretože ak som to dobre pochopila, všetko je to podla skutocnych udalosti a to konkretne jej sveta. Akými trampotami musela prejst aby vydala prvu knihu,pracovala a popritom pisala dalsie knihy. Kto ju inšpiroval a podobne. Hoci som sa miestami stracala s jej myslienkovymi pochodmi, kniha je vynimocna. :)

AliceTief
26.09.2019 2 z 5

Moc nechápu proč je kniha nazvaná tak jak je nazvaná, o partnerském vztahu tam bylo tak 20 procent a džentlmena jsem nenašla ani jednoho...docela zklamání, předchozí knihy se mi opravdu líbily, ale tohle teda nee

Damienronnie
20.03.2019 3 z 5

Nebolo to zle

LilliBell
18.11.2018 5 z 5

Vyborne napisane, citalo sa to samo :-)
Pre mna to bolo fascinujuce dozvediet sa ako veci funguju v oblasti tvorby knih. Nedalo sa mi pochopit jednanie hlavnej hrdinky vo vztahoch ale zaujinave to bolo vdaka prirodzenemu rozpravacskemu talentu autorky.

Jajibloguje
31.10.2018 5 z 5

Posledného džentlmena by som vedela rozdeliť na dve časti. Milostný život Jennifer a jej snahu vydať knihu. Obe tieto časti sa navzájom dopĺňali, ale boli by zaujímavé aj ako osobitné príbehy. Autorka sa dotkla problematiky vydania knihy a s čím všetkým sa debutujúci autor môže stretnúť. Ako už niektoré reakcie prezrádzajú, príbeh bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Preto v mnohých prípadoch som nebola prekvapená, ale miestami som doslova zostala šokovaná. Páčilo sa mi, ako Zamari venovala Jenny trpezlivosť, odhodlanosť a cieľavedomosť. Tieto vlastnosti veľmi ovplyvnili to, kam sa kniha uberala a aký koniec na čitateľa čakal. Myslím si, že táto kniha by bola zaujímavá pre každého, kto chce alebo v ďalekej budúcnosti plánuje vydať knihu na našom trhu. Mohla by byť pre neho istým návodom ako na to a prípravou pred komplikáciami, ktoré ho čakajú.

Michaela Zamari (p)
slovenská, 1990