uminaa uminaa komentáře u knih

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Rozhodla som sa, že budem hodnotiť celú sériu, a nie jednotlivé knihy. Príbeh sa mi celkom páčil, bol plný zaujímavých zvratov a zápletiek. Miestami som sa aj poriadne nasmiala. Občas mi prišli niektoré časti zbytočne zdĺhavé a iné (ktoré by som možno ocenila viac) boli akoby len odbyté. Veľmi som si samozrejme obľúbila Daniela a rozhodne aj Patty. Aubrey mi zo začiatku až tak sympatická nebola, ale zvykla som si na ňu. Trošku mi tu nesedeli vulgarizmy. No, čo budem klamať, vadili mi tu. Vôbec sa k postavám nehodili. A veľmi ma zaujali antológie s drakmi :) Takže s knihami som bola spokojná.

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Knižka síce ma nijak nesklamala, ale ani neohúrila. Myslím, že som sa už s podobným príbehom stretla. Ale tak na oddych celkom fajn ;)

30.03.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Miestami dráma, ale vtipné. Príjemné čítanie :)

21.03.2019 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Čítané zo zvedavosti a prečítané. Čo k tomu dodať, bolo to zaujímavé, ale raz asi stačilo.

18.03.2019 3 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Samanthu jednoducho milujem :) Vôbec nie som sklamaná z tejto knihy. Vlastne trošku áno, ale iba kvôli tomu, že autorka dala malo priestoru zvyšku edinburghskej rodiny - za to dolu hviezdička. Bolo to veľmi milé stretnutie po rokoch. Tiež sa mi páčila téma manželskej krízy. Aj keď to riešenie mi prišlo až priveľmi jednoduché... síce príjemné ;), ale jednoduché.

18.03.2019 4 z 5

Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Cesta okolo sveta za osemdesiat dní Jules Verne

Kniha, ktorá v sebe nesie dobrodružstvo, napätie, vtedajší pohľad na svet...
Pri viacerých situáciach, keď si Mr. Fogg zachovával chladnú hlavu, som zatínala zubu a čítala rýchlejšie, aby som sa dostala k riešeniu. Takže mi kniha neskutočne rýchlo ubehla.

17.03.2019 4 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

No musím uznať, že táto kniha ma bavila trošíčku viac ako predchádzajúca. Bola som dosť zvedavá na Madoca, pretože mi v prvej knihe miestami dosť pil krv. A musím priznať, že ma dostal Jax. Príbeh bol zaujímavý, kniha rýchlo prečítaná. Som zvedavá na ďalšie časti série.

15.03.2019 4 z 5

Nádych Nádych Penelope Douglas

Veľmi zaujímavá kniha. Pre mňa trošku prekvapivý príbeh. A ak mám povedať pravdu, nie som si istá, či by som tak ako Tate dala šancu niekomu, kto by mi tak ubližoval. Hoci sa dá povedať, že Jared mal svoje dôvody byť nahnevaný na ... no možno na celý svet, ale nechápem celkom, prečo si to vylieval na Tate. V každom prípade bola kniha veľmi rýchlo prečítaná, zaujímavá a nezvyčajná :)

15.03.2019 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Ku šťastiu mi chýba už iba Ricard, slniečko a letenka :) Príjemná kniha.

15.03.2019 3 z 5

Remy Remy Katy Evans

POZOR, trošku SPOILEROV! Aj po tých dvoch predchádzajúcich knihách som chcela dať Brooke šancu. Myslela som si, že keď sa pozriem na príbeh Remyho očami, tak mi niečo docvakne a ja zistím, že asi nebol správny čas na tento príbeh a Brooke mi nelezie na nervy až tak veľmi. No pravdou je, že aj napriek tomu, že ostatné postavy mi boli sympatické (teda samozrejme okrem Škorpióna a Remyho rodičov, dokonca som vedela pochopiť aj Noru) a aj príbeh bol zaujímavý, sa ku knihám nevrátim. Momentálne sa bojím čítať aj ďalšie knihy od autorky. Čo ak sa mi sprotivia aj ostatné postavy?

A dovolím si jeden citát z knihy, ktorý tak nejako vystihuje môj postoj voči Brooke:
„Tak mi do prdele neříkej, že mě miluješ, když pak odejdeš. Nepros mě, ať s tebou zůstanu, když utečeš při první příležitosti, kdy se náhodou nedívám. Ani jsem za tebou nemohl jít. Bylo to od tebe fér? Tak bylo? Já se ani nemohl zvednout na nohy, abych tě zastavil.“

Vážne nemám postavu Brooke rada!

Šance Šance Katy Evans

POZOR, trošku SPOILEROV! Je to oficiálne – Brooke neznášam!!! Kniha sa mi zle a dlho čítala, pretože som vždy čakala, čím a ako veľmi to Brooke pokazí. Je naštvaná, keď zistí, ako sa Pete a Riley starali o Remyho v dobe, kedy mala byť pri ňom a pomáhať mu (už len z pracovného hľadiska) uzdraviť sa, a keď sa prepadol do temnoty práve kvôli jej sebectvu. A vyfarbila sa úžasne aj na finále. Je skvelé sa chovať ako hlupák – veľké odporúčanie – keď máte rizikové tehotenstvo, treba skákať o dušu a potom až premýšľať a revať, keď začnete rodiť predčasne. Potom sa treba upokojiť a sedieť, namiesto toho, aby ste bežali do nemocnice. Zbytočne riskovala, kde nemusela. Mrzí ma to, ale aj napriek tomu, že to bol pekný príbeh, táto postava mi to celé kazila!!!

04.03.2019 2 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

POZOR, trošku SPOILEROV! Kniha sa mi páčila TAKMER do konca. Brooke ma trošku naštvala už tým, že sa neotočila na päte, keď uvidela Škorpióna v reštaurácii, kde sa mala stretnúť s Norou, no predýchala som to. Ale to, ako sa zachovala voči Remymu po finále?! Je to podľa mňa sebecká mrcha. On pre ňu doslova všetko zahodil! A ona? Nebola ani natoľko lojálna, aby pri ňom stála v najťažších chvíľach, keď bol na tom naozaj zle. Príbeh bol naozaj skvelý, ale z hlavnej ženskej postavy som bola neskutočne sklamaná  Ale knihy sú aj o vyvolávaní pocitov – nie iba tých pozitívnych.

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Celkom príjemné oddychové čítanie, rýchlo prečítané, nenáročné. Som celkom spokojná :)

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Jemnejšie podaný príbeh o hrozných činoch, ktoré počas 2. svetovej vojny ľudia páchali na ľuďoch. Príbeh bol pútavý. Aj napriek téme, ktorej sa dej týka, som knihu doslova prečítala na jedno otvorenie.

27.02.2019 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Taká chuťovečka :) Prečítané veľmi rýchlo. Aj napriek tomu, že mi je humor autorky neskutočne blízky a sympatický, musím uznať, že (hormóny - nehormóny) Markéta mi trošku ku koncu vadila.
Zasmiala som sa, ale kniha "Pekáč buchet" sa mi páčila oveľa viac :)

15.02.2019 3 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Táto báseň Je tak smutná, až je krásna :(

14.02.2019 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Jednoducho láska na prvú kapitolu :)
Prečítané na jedno otvorenie knihy. Svieža, vtipná, s prekvapivým záverom... a recepty?! Rozhodne ich pár vyskúšam a myslím, že začnem tým posledným ;)
Postavy som si jednoducho zamilovala na prvé prečítanie.
Jediné mínus je, že sa nemôžem zbaviť istej piesne v mojej hlave :D, ale inak výborný príbeh!!!
Som zvedavá na ďalšie diela autorky.

14.02.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Rozhodla som sa ohodnotiť knihy ako jeden celok - ako príbeh.
Rozhodne bol pre mňa dosť nezvyčajný - žiadne okamžité "žili šťastne až naveky". Tessa s Hardinom sa museli ku šťastnému koncu poriadne prebojovať - niekedy aj cez seba samých.

Aj keď som miestami mala chuť knihu utopiť, roztrhať, protestne spáliť pred mestskou knižnicou atď., nemohla som sa od príbehu vôbec odtrhnúť.
Prebúdzal vo mne neskutočné emócie - dobré aj zlé. Dosť často som si hovorila "To nemyslíš vážne?!", "Ježiš, tak sa už na to vykašlite! Rozhodnite sa už konečne!!!" alebo "Panebože, to je zraz mojich bývalých a volajú sa Hardin, alebo čo?!".

Prvé tri knihy som nevedela, či ten príbeh milujem alebo nenávidím. Až na konci som si uvedomila, že je to oboje. Pri čítaní som sa cítila ako na emocionálnej horskej dráhe - raz som sa tešila, raz som sa do Hardina a Tessy zamilovala, raz som bola nahnevaná, nešťastná, sklamaná... ale rozhodne to stálo za to!!!

Autorka týmto príbehom rozhodne neprestrelila, aj keď som si to niekedy myslela. Toľko emócií a v takej intenzite som už dávno nezažila. Bravó!!!

13.02.2019 4 z 5