Ulala Ulala komentáře u knih

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Trochu jiné, ale velká fantazie autorky se nedá popřít. V knize je snad vše co by tam být nemělo a také vše co by měla detektivka obsahovat. Že je to bláznivě uspořádané a zcela přehnané - no a co ? Proč si jednou nepřečíst "červenou knihovnu" v detektivním žánru. Když se slečna naučila od mistrů prát se, tančit, řídit závodní auto a v dalším díle i letadlo a ještě k tomu má peníze, tak proč by nemohla řešit bláznivé případy. Další díl si určitě přečtu.

04.08.2019 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Nezbývá mi než dát pět hvězdiček za skvělé letní čtení. Napínavé, lehké, Oldřich z Chlumu a jeho panoš Ota jsou sympatičtí a výkonní. Pražský hrad, vztahy v něm a intriky zemských úředníků jsou vykresleny velmi barvitě. Konstatuji po několikáté: Autorovy knihy se čtou velmi dobře.

29.07.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Trochu klidnější průběh a myslím, že to prospělo příběhu. Robert Bryndza psát umí, jeho příběhy v dřívějších knihách mi připadaly hodně překombinované. Tento díl se mi líbil, protože byl takový „normální“ -čtivé, zajímavá zápletka. Jsem ráda, že jsem si ho pořídila, protože po druhém jsem byla přesvědčená, že další bude poslední a pak se k této řadě už nevrátím. Náznaky vývoje dalšího příběhu mně však vedou tomu, že změním názor a budu pokračovat.

27.07.2019 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Tolik smutku, zla a naděje se asi žádnému autorovi nepodařilo vměstnat do jednoho románu. Začátek jsem, jako řada ostatních čtenářů, nemohla uchopit – bylo to trochu rozmazané, tajuplné, ale bez většího náboje. Postupem času se vše změnilo, vypadalo to jako boj mezi realitou a fikcí, ale předložený autorem velmi realisticky. V pozadí příběhu se objevují charakteristické prvky občanské války – lidská podlost, zneužívání moci…Tyto v kombinaci s láskou a nenávistí tvoří příběh, který nejen, že obsahuje pár zajímavých moudrostí. ale určitě stojí za přečtení.

20.07.2019 4 z 5

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Seriál jsem neviděla a tak knihu jsem četla bez emocí. Příběh by mohl být zajímavým kdyby měl trochu větší hloubku. Tajemství paláce Versailles je sice úchvatné, ale něco mi zde chybělo. Asi to bude tím, že jsem se historii Francie v 17 století nikdy nezabývala. Budu to muset napravit.

05.07.2019 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Dexter v ženské podobě? Jeff Lindsay měl svůj styl, který je diametrálně odlišný od Bernharda Aichnera, podobnost příběhu se však nabízí a také se o Dextrovi zmiňuje Blumová ve vzpomínkách na svého manžela. Z knihy vybírám zkráceně pouze to, co mně zaujalo a co od nejrůznějších příběhů očekávám – v této knize je to osobnost člověka, který je poznamenán dětstvím stráveným v pohřebním ústavu a toužící po něze a lidském citu. Když to Blumová nalezla, tak ji to opět někdo krutým způsobem vzal. Ve světle zjištění jejího manžela se rozhodla reagovat způsobem, který je pro řadu z nás neadekvátní, ale je to její volba a Bernard Aichner tu volbu popsal velmi zajímavě a čtivě. Zneužívání, brutalita činů, kterých jsou schopni „obyčejní“ lidé pouze proto, že mohou, na druhé straně brutalita činů, které spáchala Blumová v konfrontaci s láskou, pohodou a něhou, které prožívala v manželství, je při nejmenším motivem k zamyšlení. A krátké věty? …ty pouze dodávají příběhu spád.

09.05.2019 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Brilantně popsaný týden pohledem tří lidí, kteří jsou sobě blízcí. Vše na pozadí zmizení několika malých chlapců….. Abych řekla pravdu, tak nevím, jak vyjádřit obdiv nad pojetím příběhu. Na jedné straně válečný konflikt na Falklandských ostrovech, pak smrtelná nehoda dvou malých chlapců, ekologická katastrofa na pobřeží a již zmíněné zmizení malých chlapců, ke kterým docházelo v posledních tří letech. Osud všech zúčastněných je velmi úzce propojen a knihu bych asi pojala jako psychologický rozbor povah tří lidí, kteří mají svá tajemství a pocit viny za své chování v určitých obdobích svého života. Kromě toho relativně malá skupina usedlíků na ostrově se svými zvláštnostmi, zvyklostmi a přístupem k jednotlivým situacím. Zmatené ? asi ano, ale proto kniha stojí za přečtení a zjištění jak skvěle se autorce podařilo skloubit příběh.

01.05.2019 5 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Celá kulisa německého divadla v Praze nahrazuje absenci "pořádné"zápletky v detektivním příběhu. Nejdřív jsem se nemohla chytit, ale pak mně uchvátil popis života v divadle, divadla samotného, politického zákulisí a prostě doby samotné. Stálo to za přečtení.

21.04.2019 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Nějak se mi nechce věřit, že je to poslední díl. Bohužel autorka již další nenapíše. Ráda bych viděla další osudy celé "rodiny", ale co se dá dělat. Na druhé straně nám autorka ( i když velmi skromně) alespoň poodhalila život v Sicílií v době rostoucí moci katolické církve. Ráda celou sérií doporučují budoucím čtenářům.

10.04.2019 4 z 5

Hrad mrtvých Hrad mrtvých Jan Bauer

Jednoduchá, čtivá, ale vážně tomu chybí konec. Autor sice ukončil všechny dějové linky, ale jakoby narychlo bez patřičné tečky. Jinak ale jsou autorovy knihy super oddechovky. Určitě si přečtu pár dalších.

31.03.2019 3 z 5

Mnich, který zmizel Mnich, který zmizel Peter Tremayne (p)

Další díl, který doplňuje životopis sestry Fidelmy. Trochu mně štve ten "přeskáčkový systém", ale jsem ráda, že mezery jsou doplňovány. Tento díl mi připadal mnohem čtivější, než některé z předchozích. Doufám, že si jednou přečtu postupně všechny díly a připomenu si Irské právo této doby, které bylo brilantně propracováno.

05.03.2019 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Mám sérií o komisaři Dupinovi ráda. Vždy se těším na další pokračování a ani tato část mně nezklamala i když na začátku jsem byla trochu zmatená. Dovolená, nějaké nezajímavé letovisko a "tajná" sdělení obyvatel o porušeních zákona. Byla jsem zvědavá co se z toho vyklube. Vyklubal se z toho docela zajímavý příběh utajovaného vyšetřování, do kterého se zapojila řada zajímavých lidí. Autor nezklamal popisy jídel, které navozují "pavlovův reflex" , popisy přírody, které vzbuzují chuť okamžitě odplout do Bretaně a popisy místních zvláštností, které rozšiřují čtenářovo povědomí o historii tohoto zajímavého kousku Země.

23.02.2019 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Neumím dobře vyjádřit obdiv nad neustále se zlepšující kvalitou dalších dílů Akt Enzo. Pátý díl je skvělý. Popisy přímo vtahují do atmosféry hotelu a jeho okolí (a to jídlo....). Náhled do života Michelinské hvězdy je základem příběhu. Samozřejmě ho doplňuje i "sága rodů Macleodů", kterou nově doplnil syn Enza. Další pokračování mně určitě nemine.

02.02.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Moderní technologie, kombinační schopnosti, v pozadí veteráni tajných služeb a vlády a to vše s dobrým koncem. Zlo bylo potrestáno. Krásná pohádka pro dospělé. Kromě toho se kniha čte velmi dobře, akce mají spád, jsou okořeněny špetkou humoru a v pozadí se neobjevují žádné komplikované vztahy. Pro odvedení myšlenek od problémů skvělá kniha.

27.01.2019 3 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Viktoriánská doba nepřála ženám samostatně myslícím a projevujícím se veřejně. Proto je tento námět tak neotřelý. Autorka skvěle uchopila své hlavní postavy, dvě, respektive tři ženy, které se vyskytují blízko geniálního detektiva a jeho přítele a jejich snahu pomoct těm, které Holmes odmítl. Popis situací, osob, vztahů tvoří skvělý náhled do viktoriánské ho Londýna a také trochu jiný pohled na "domácnost" Sherloka Holmese. Skvělá oddechovka a určitě jsem ji zařadila do knih u kterých pečlivě sleduji vydání dalšího dílu.

20.01.2019 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Knihy pana V.V. mně baví. Jsou čtivé, mají spád a svérázný humor. Zavedou nás do historie naši země z pohledu člověka znalého této historie. Ráda se k nim vracím.

12.01.2019 4 z 5

Vraždy na Žluté řece Vraždy na Žluté řece Frédéric Lenormand

Nechci soudit, případy soudce Ti Frédérica Lenormanda mají něco do sebe. Mně však nesedly i když se nutím nesrovnávat s van Gulikem. Vraždy na Žluté řece se mi zdají jako nejslabší z příběhů, které jsem četla. Slova, které se mi tlačí do myšlenek jsou rutina, výplň, vata. Napsane bez jiskry. No nic napříště to bude možná lepší. Ale nenechávejte se odradit tímto komentářem, je to přece jen pouze můj subjektivní názor.

05.01.2019 2 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Kniha mně "neurazila" ani nenadchla. Dobré oddechové čtení. Když se mi dostane do ruky pokračování, tak si ráda přečtu osudy rodiny Mitfordových, jejich guvernantky Louisy a jejího vztahu k novopečené posile Metropolitní policejní služby Guyovi.

05.01.2019 3 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

Souhlasím plně s Azmodanem. Autor zraje, každý další příběh je lepší. Dějové linky se proplétají celým příběhem a všechno má svoji návaznost a soudržnost, ani zapojení vnuků Jákoba Kuisla do části pátrání není "násilné". Pouze se odmotává jedno klubko záhad, které je výplní pro ostatní. Z mého pohledu je to nelepší díl. Vřele doporučuji celou ságu Kuislovy rodiny. Trochu mně překvapilo naznačené rozdělení rodiny a jsem zvědavá, jak vše bude pokračovat.

27.12.2018 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Jiné prostředí, stejní vyšetřovatelé a stále trvající problém inspektora Gamache. Three Pines mi jako celé řadě čtenářů chybí, ale příběh "ztracených" mnichů gilbertýnů je taky silným příběhem. Než inspektor rozlouskne Krásné tajemství, proběhne, za těch pár dnů pobytu v klášteře, celá řada vyhrocených situací, které naznačují další vývoj jak vztahů v Sûreté du Québec , tak i v soukromém životě jejich členů a na ten se moc těším.

08.12.2018 5 z 5