Ulala

Přečtené 365Letní bouřka
? - září 2021
Letní bouřka 2009, Pelham Grenville Wodehouse

Rovněž i já jsem se setkala s tímto autorem poprvé a také musím říct, že určitě ne naposledy. Humor a laskavost jsou podstatou celého příběhu a to je to, co člověk občas potřebuje.


Nebezpečné známosti
? - září 2021
Nebezpečné známosti 2020, J. D. Robb (pseudonym)

J.D.Robb asi nezklame, čtu jednotlivé díly tak jak se mi dostanou do ruky a tak se dozvídám příběhy hlavních hrdinů trochu chaoticky, ale to vůbec nevadí a zatím si příběhy z budoucnosti docela užívám.


Zmrazené zlato
? - září 2021
Zmrazené zlato 2021, Rolf Börjlind


Varšavský protokol
? - září 2021
Varšavský protokol 2021, Steve Berry

Moje první kniha tohoto autora. Byla jsem docela mile překvapená. Kombinace faktů a skutečnosti, skoro bezchybně používaná polština v názvech a jménech a zejména téma, které zvolil americký autor. Neříkám brilantní, ale určitě povzbuzující pořídit si další knihy této série.


Ruka ruku myje
? - září 2021
Ruka ruku myje 2017, J. D. Robb (pseudonym)

Myslím, že bych si chtěla přečíst všechny díly. Rok 2060 není až tak neuvěřitelný a autorka citlivě naznačuje změny, které velmi pravděpodobně budou na dosah. Zápletka tohoto dílu je dobrá a příběh se jako obvykle čte jedním dechem.


Ztracená vládkyně
srpen - září 2021
Ztracená vládkyně 2017, Steve Robinson


Podivná svatba na Lichnici
? - srpen 2021
Podivná svatba na Lichnici 2012, Vlastimil Vondruška


Kejklíř
červenec - srpen 2021
Kejklíř 2020, Oliver Pötzsch

Nebylo to nezajímavé, sice trochu natažené a občas se opakující. Musím říct, že Katová dcera se mi líbila víc, ale nemám nic proti historickým románům a takový pohled na Fausta jsem ještě neslyšela ani nečetla, takže se cítím určitým způsobem obohacena. Druhý díl si však nechám na zimní večery.


Noc světlonoše
31. červenec 2021
Noc světlonoše 2021, P. Tremayne (pseudonym)

Fidelma dořešila svůj další komplikovaný případ a já jsem si užila dva dny v roce 671. Dozvěděla jsem se další fakta z raného křesťanství a opět obdivovala právní řád starého Irska, ale i provázanost se "starou vírou" a zvyklostmi. Teď mi však nezbývá, než se těšit na další pokračování.


Zmizelá apatykářka
? - červenec 2021
Zmizelá apatykářka 2021, Sarah Penner

Knihu jsem vybírala podle názvu, ani jsem nečetla názory čtenářů a vůbec jsem nebyla zklamaná. Zajímavé historické pojetí řešení problémů žen. Propojení současnosti a minulosti bylo fajn a docela se autorce povedlo nevybočovat. Zajímavé, čtivé, vřele doporučuji všem, kdo máte rádi historii.


Záhada panství Mogdon
? - červenec 2021
Záhada panství Mogdon 2021, Matthew John Costello


Mrtvá v Temži
? - červenec 2021
Mrtvá v Temži 2020, Matthew John Costello

Připadá mi to spíše jako scénář k filmu a divila bych se pokud podle tohoto příběhu film nebyl natočen. Přesto se mi to líbilo a myslím, že je to slibný začátek série, která se mi bude zamlouvat. Krátké, pohotové, bez tryskající krve a létajících kulek. Prostě fajn.


Spříznění
? - červenec 2021
Spříznění 2018, Steve Robinson

První knihou autora, která mně velmi zaujala, byly Dopisy od mrtvého. Připadala mi neuvěřitelná, ale velmi "přitažlivá". Spříznění je pro mně uvěřitelným příběhem (asi to bude bližší historií) a velmi velmi zajímavě napsaným. Nemohla jsem se odtrhnou a stačilo mi 24 hodina na přečtení. Skvělé čtení, skvělé propojení historie se skutečností. Už se těším na autorovy další knihy.


Nebezpečná místa
červenec 2021 (11.-27.)
Nebezpečná místa 2021, Patricia Gibney


Se mnou si nezačínej
červenec 2021 (10.-11.)
Se mnou si nezačínej 2018, J. D. Robb (pseudonym)

Docela dobré, docela čtivé. Nemám žádné výhrady proti takovému letnímu čtení. Je to moje třetí kniha z této série a docela se mi líbí.


Dopisy od mrtvého
? - červenec 2021
Dopisy od mrtvého 2020, Steve Robinson

Moje první kniha tohoto autora a vážně mně překvapila. Myslím tím příjemně překvapila. Opět něco jiného, pátrání v minulosti a zároveň v současnosti, hledání kořenů rodiny a při tom i tajemného rubínu, historie Džajpuru.....to je pro mně předzvěst dalšího dobrého čtení.


Cizinec na pláži
? - červenec 2021
Cizinec na pláži 2019, Michele Campbell

Nějak mně to nechytlo. Nemohla jsem se do děje dostat a proto mi čtení trvalo strašně dlouho, dokonce jsem měla sto chutí toho nechat. Nakonec jsem dočetla a pro sebe zhodnotila, že další knihy autorky nechám zatím být.


Riskovat se musí
? - červenec 2021
Riskovat se musí 2014, J. D. Robb (pseudonym)

Další odpočinková literatura. První kniha mně moc nechytla, druhá, i když nemá hodnocení super plus, se mi docela líbila a jelikož mně zaujala, určitě sáhnu po další a možná po všech 49.


Tajemství abatyše z Assisi
? - červenec 2021
Tajemství abatyše z Assisi 2015, Vlastimil Vondruška

Těším se až si jednou přečtu sérií Hříšných lidí Království českého celou od začátku. V současnosti je to tak na přeskáčku a proto nevím, zda je Oldřich z Chlumu už ženatý nebo ještě ne. Musím však říct, že je to velmi příjemné a odpočinkové čtení a chtěla bych se "propracovat" do konce.


Údolí
? - červen 2021
Údolí 2021, Bernard Minier

Má to švih, je to čtivé a jako obvykle dobrá zápletka. Ty, kteří patří mezi fandy Martina Servaze, kniha určitě nezklamala.


Apage Satanas!
? - červen 2021
Apage Satanas! 2010, Vlastimil Vondruška


Román o růži
? - červen 2021
Román o růži 2008, Vlastimil Vondruška


Adventní kletba
? - červen 2021
Adventní kletba 2004, Vlastimil Vondruška


Pečeť smrti
? - červen 2021
Pečeť smrti 2009, Vlastimil Vondruška

Neměla bych knihu komentovat, protože Hříšné lidí Království českého čtu jako oddechovku, nebo jako pohádky před spaním, zejména v dobách pro mně velmi vypjatých. Čtu je ráda a myslím, že jak dočtu všechny díly, začnu znova od začátku ale tentokrát postupně. Možná pak budu mít nadhled a budu moct hodnotit, který díl je lepší nebo věrohodnější.


Vraždy v tiebreaku
? - červen 2021
Vraždy v tiebreaku 2019, Jaroslav Malina

Smekám před znalostmi pana profesora, ale na detektivní žánr by raději měl zapomenout.


Smrt z milosti
květen 2021 (22.-29.)
Smrt z milosti 2020, P. Tremayne (pseudonym)

Dle mého názoru je to jeden z velmi dobrých dílů. Nepřestane mně překvapovat právní systém tehdejší společnosti a její vyspělost. Názor, že v právu nejde o odplatu ale o spravedlnost, by měli zvážit současní "mocipáni". Fidelma a její společnost mně určitě nepřestane bavit.


Saturnin se vrací
květen 2021 (20.-22.)
Saturnin se vrací 2017, Miroslav Macek

Začátku chybí "jiskra". Nezoufám však, vypadá to že se autor rozepisuje. Uvidím co druhý díl.


Vzkaz v láhvi
listopad 2012 - květen 2021
Vzkaz v láhvi 2012, Jussi Adler-Olsen


Nesmírný
květen 2015 - květen 2021
Nesmírný 2015, Jussi Adler-Olsen


Splátka růží
říjen 2010 - květen 2021
Splátka růží 2000, E. Peters (pseudonym)

Krásně poetické popisy přírody, života, lidí. Skoro se mi tam první vražda nehodila, ale je to detektivka. Autorčin styl psaní je velmi uklidňující, alespoň mně vyhovuje, zejména v období, kdy kolem mně všechno vybuchuje a blázní. Tuto sérií jsem si oblíbila a budu vyhledávat nová vydání.


Tohle je Gomora
červen 2020 - květen 2021
Tohle je Gomora 2020, Tom Chatfield

Knihu Já poutník jsem ještě nečetla a thrillery z oblasti darknetu nejsou moje parketa, ale tento jsem si přečetla se zájmem. Propojení reality s fantasii se autorovi docela povedlo. Varování před online světem z tohoto románu číší a o skutečnosti, že na druhé straně obline diskuse je někdo jiný, kdo má za lubem úplně něco jiného, než popovídání si o životě, by mělo vznikat více literatury a to zejména pro mladé, kteří často v tomto světě žijí.


Město plné oken
květen 2021 (03.-09.)
Město plné oken 2021, Robert Pobi

Svižné, napínavé, jestli věrohodné to nevím, a trochu moc mrtvol na můj vkus. Přesto se mi kniha moc líbila. Autorův styl "mi sedl" a budu se těšit na další díl.


Tichá smrt
leden - květen 2021
Tichá smrt 2021, Peter May


Temná zákoutí
duben - květen 2021
Temná zákoutí 2021, Arnaldur Indriðason


Zločin na stříbrném plátně
duben 2021 (04.-05.)
Zločin na stříbrném plátně 2020, Vilém Křížek

Tentokrát se autor zaměřil na film a bylo to čtení velmi poutavé a zajímavé. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o Praze konce dvacátých let minulého století a filmovém průmyslu.


Vysoký účet
březen - duben 2021
Vysoký účet 2020, Louise Penny

Tato kniha mi dlouho ležela mezi nachystanými ke čtení a i když jsem se na ní moc těšila, pořád jsem ji odkládala s vědomím, že jak ji jednou chytím do ruky, vznikne obvyklý problém, který mám s knihami paní Pennyové. Začtu se a nemohu se od nich odpoutat. Přenesu se do světa vrchního inspektora Gamasche a vyhledávám každou volnou chvilku, abych se mohla alespoň na chvíli znovu začíst. I tentokrát příběh nezklamal. Nádherné popisy, mistrné přechody ze strohých lavic akademie do "teplého" domova ve Three Pines, "staří" přátelé i nepřátelé a zejména tvárnost a ovlivnitelnost mladých lidí doplňovaly zápletku, která stojí na doposud nedořešeném problému očisty policie.


Nedokončená vražda
březen 2021 (22.-27.)
Nedokončená vražda 2021, Ann Granger

Moje první kniha od této autorky. Docela se mi líbila. Začátek mi připadal trochu zdlouhavý, ale nic proti. Konec byl naopak napínavý. Klasická anglická detektivka nikdy neomrzí. Asi sáhnu po některých dalších knihách z této série.


Dračí náhrdelník
? - březen 2021
Dračí náhrdelník 2018, Vlastimil Vondruška


Černé zlato
březen 2021 (06.-12.)
Černé zlato 2021, Dana Stabenow

Aljaška - ropná stanice a s ní spojen zmar přírody, ale i obživa a ropa jako prostředek k přežití. Na druhé straně boj domorodců s tíživou situaci a snaha o zachování té Aljašky, která ukrývá "poklady" minulosti a svou drsnou krásu. Autorka v tomto díle ukázala nejen život na plošině, ale i město s jeho drsnými stránkami. Mohu říct, že tato série mně nepřestane bavit a tento díl jsem přečetla na jeden, no na dva zátahy. Smekám klobouk před popisy nejen přírody. Je to však detektivka a i když tady není vrah je napínavá, dobře se čte a souhlasím se vším co o ní napsal trudoš.


Spiknutí oběšenců
? - březen 2021
Spiknutí oběšenců 2021, Vlastimil Vondruška


1 ...