Vraždy na Žluté řece přehled

Vraždy na Žluté řece https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397976/bmid_pripady-soudce-ti-vrazdy-na-zlute-r-kOh-397976.jpg 3 12 12

Nové případy soudce Ti série

Náš oblíbený soudce je povolán do hlavního města Tchangů, aby vypovídal o svém posledním případu. Sotva se vydá na plavbu po Žluté řece, dostává nový služební příkaz: zajistit bezpečnost svědka netrpělivě očekávaného v Zakázaném městě. Je tu ale háček, soudce Ti vůbec neví, kdo z cestujících je ten Laj, kterého má chránit. Zatímco mu před očima ubíhá překrásná krajina severní Číny, množí se kolem mandarína vraždy a pokusy o zabití. Je to pro něj ta nejnebezpečnější plavba jeho kariéry v temné atmosféře, v níž se podezíravost mísí s legendární čínskou elegancí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Garamond

Les nouvelles enquêtes du juge Ti - Meurtes sur le fleuve Jaune , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vraždy na Žluté řece. Přihlašte se a napište ho.

Marian27
17.07.2019 5 z 5

Tento príbeh bola taká neuveriteľná ptákovina, že až bol super! S klasickým sudcom Ti má spoločné iba meno hlavného hrdinu. A nie je to ani klasická detektívka, skôr vyvražďovačka. Veľmi sa podobá na knihy Leslie L Lawrenca. Aj v jeho príbehoch je toľko mŕtvol, že na konci už čitateľ ani presne nevie kto koho zabil a prečo. Ale Lenormand je s každou ďalšou knihou lepší, opisy starej Číny sú vierohodné a dej má spád a je akčný. Na konci na čitateľa čaká vierohodné rozlúštenie. Radím neporovnávať s Gulikovými knihami a Vraždy na Žluté řece si jednoducho užiť.

konicekbily
03.06.2019 3 z 5

Popis prostředí starověké Číny je velice dobrý, ovšem hlavní hrdina souce Ti a jeho okolí mi nepřináší tolik potěšení, jaké mi přinášelo dílo původního autora o mém oblíbeném soudci. Průměr.

Kyri
15.04.2019 3 z 5

Myslím, že od knížky nelze čekat, že to bude Gulik. A uznávám, že on to není a možná si spíš uškodil tím, že na něj chtěl navázat a využít tak jeho pověst.
Nicméně má výborně nastudované reálie a je to svižná detektivka plná mrtvol :) Není to žádný skvost, ale knihy téhle úrovně běžně čtu, ani se nečervenám. Na rozdíl od jiných detektivek, tam nejsou zas takové logické chyby v motivech padouchů. Fakt je, že tam jde hlavně o to vraždit, co to dá a tam se o motivech moc nemluví. Nicméně metody vražd jsou vskutku různorodé od jedu, šípu, nože po škrcení a topení...
Prostě: oddechová detektivka, nekomplikovaná, čtivá a ozvláštněná orientálními kulisami

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vraždy na Žluté řece v seznamech