ujunka ujunka komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha je krásná, skvěle napsaná, hned jsem se začetla. Obě sestry mi byly sympatické a těžko říct, kdo byl největší hrdina. Obě....Všichni... Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

16.07.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po knížce jsem sáhla ze zvědavosti, po všech pochvalách a vychvalování, tak trošku s averzí, že si to teda přečtu, ať vím, z čeho je to vlastně půl republiky paf!
Nebrečela jsem u čtení jako jiní, ale i tak musím říct, že je kniha hodně čtivá, styl psaní mi sedl hned. Je plná smutku i drobných radostí života, kterých je ovšem míň. Už chápu žloutkový věneček na přebalu knihy, nezapomenu na překvapení,když jsem zjistila, kdo je donesl. Opravdu Hana přežila, aby umírali jiní?
Shrnutí - na tuto knihu nezapomenu. Pět hvězd si zaslouží.

14.10.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Mně se moc nelíbil styl psaní. Autor používal dlouhá souvětí a kolikrát jsem ani nevěděla, co čtu... První polovinu knihy jsem četla strašně dlouho, nebavilo mě to. Ale říkala jsem si, že to vysoké hodnocení tu není jen tak a louskala dál. Když začala Sophie vyprávět svůj příběh, četlo se to samo. Po tom všem, čím prošla, co přežila a jakou musela udělat nejtěžší volbu svého života, její konečné řešení chápu. Smutné. Kolik takových Sophií asi bylo? Každopádně číst knihu znova nebudu.

20.10.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nezapomenutelná kniha. Vůbec mi nevadil ten pomalejší rozjezd o kterém tu bylo psáno. Bylo zajímavé číst a porovnávat zvyklosti lidí dříve a teď. Kniha se těžce odkládá, je napsaná stylem, který mě chytil a nepustil. Strašné je, že se toto vůbec kdy dělo. Paní Viola má za svou statečnost, vytrvalost, srdečnost, hrdost, čest a v neposlední řadě vztah k rodině i jiným, můj obdiv. A konec, no ten mě úplně dostal...
Pět hvězd - nejde jinak.

01.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Co říct? Nejdřív mi trvalo se začíst, ale potom se mi knížka četla moc dobře. Místy mi bylo smutno. Kniha je to opravdu krásná, skvěle napsaná, vypravěč Smrt je geniální nápad... Když jsem dočetla, zůstala jsem ležet a vstřebávala dojmy. Myslím, že stojí za to, si ji přečíst. Oblíbíte si všechny postavy. I ty, u kterých byste to na začátku neřekli. :-)

05.08.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nic moc... Příběh plný klišé. 3/4 děje bez nějaké výraznější akce. Stokrát jsem se dozvěděla, jak má Jamie zrzavé vlasy, chloupky, vousy a nevím co všechno... Pořád se tam někdo třásl nebo se smál tak, že až nemohl dýchat, mluvit, stát a to i v situacích, které vtipné nebyly. Spíš to začalo být trapně ohrané. A Claire mi taky nějak extra sympatická nebyla... Další díl ale stejně zkusím, protože jsem zvědavá :-D a za to dám o hvězdu navíc :-)

13.06.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Líbí se mi, že autorka zasadila příběh do starého, od světa odřízlého hotelu. Děj plyne rychle a sedí mi i styl autorčina psaní. Nejsem přední čtenář detektivek, vraha jsem neodhalila. Každopádně jsem se při čtení bavila.

22.01.2021 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kde jsme se tu vzali? A kam směřujeme? Za mě super, moderní, aktuální i futuristické téma. Počátek mě nezklamal.

11.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová umí velmi poutavě psát a její styl mi vyhovuje. Knížka se četla dobře a zvládla jsem ji celkem za krátkou dobu.

27.12.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Bože....
Strašně dobře se čte a ten konec.. slza ukápla a to nejsem žádná citlivka

26.09.2017 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Úplně jiný příběh, než ve filmu. Ale Forrest mě bavil. S chutí jsem se zasmála.

01.01.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Úžasně napsaná kniha, víc k tomu není třeba dodávat. Určitě doporučuji přečíst.

05.10.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Super čtení, bavilo mě. Konec překvapil.

15.05.2020 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Erskinova umí psát hezky, ale tato kniha byla skutečně zbytečně dlouhá. A čím déle jsem ji četla, tím více mi začala Jo lézt na nervy. Její myšlenkové pochody byly občas naivní a hloupé. Zároveň se tam hodně často opakovaly situace, kdy se někdo chvěl, zbělaly mu klouby na rukou a měl oblečení lemované kožešinou, na to už jsem byla po stopadesáté poměrně alergická :-D Jinak příběh jako takový byl zajímavý a bavil mě, jen potřeboval zkrátit :-)

03.03.2020 3 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Knížka se mi četla hezky, styl psaní mi vyhovoval. Ani mi nevadilo téma víry, přestože tímto směrem neinklinuji. Autor mě udržel v napětí a takové rozuzlení jsem tedy nečekala. Toto je zkrátka kniha, nad kterou budu ještě nějaký čas přemýšlet a neupadne v zapomnění...

06.12.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Knížka se mi moc líbila. Napínavá, čtivá, hlavní hrdinka sympatická, Clifton si mě získal a jeho osud mě dojímal. Přála jsem si, aby se stalo "něco" a dobře to s ním dopadlo. A "něco" se skutečně stalo, ovšem někomu jinému, někomu, kdo si trest zasloužil...
Plný počet hvězdiček :-)

22.11.2019 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Bože.. to bylo tak pěkný, milý, úsměvný.. a ten konec.. posledních pár stránek jsem si četla dvakrát... a hrozně moc jsem mu to přála, byl to přece hodný pes...
A já svému psovi ted taky pořád opakuju, že je hodný pes, kdyby náhodou... :-D

14.11.2017 5 z 5

To To Stephen King

Hyjé Stříbrňaku, do cvaluuu!
Právě jsem knihu dočetla, Smolaři mi chybí už teď... Bill, Ben, Eddie, Richie, Stan, Mike i Beverly, přesně jak napsal Obuvník, nostalgie a touha. Skvěle Mr.King.
Není co dodat. Ta želva nám nepomůže - ale že to trvalo, než jsem se k tý zatracený želvě propracovala a pochopila :)

09.06.2015 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Dočteno... V druhém díle mi byla Claire sympatičtější a jejich chvíle s Jamiem ke konci knihy byly silné. Do dalšího dílu se pustím bez přemlouvání :-)

02.09.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Jako vždy super napsáno. Sice jsem nejdřív chtěla dát 3 hvězdičky, protože se mi knížka líbila o něco míň, než ostatní, ale konec knížky se nedal odložit. Přestože jsem vraha poznala během čtení asi v pěti postavách, nakonec jsem ho stejně netrefila... Detektiv ze mě zřejmě nikdy nebude. :-) Za rozuzlení zvyšuji hodnocení na 4 hvězdičky :-)

27.07.2020 4 z 5