TynaBehuncikova TynaBehuncikova komentáře u knih

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pocitově asi o maličko slabší než jiné detektivky co jsem od Klevisové četla. Většina postav mi byla nesympatická, což ale asi souvisí s volbou prostředí, ve vedení úspěšného seriálu asi pravda nenajdete moc empatie a hezkého chování, takže to dávalo smysl. Jinak příběh skvělý, musím vypíchnout fakt dobře rozjetý začátek knihy, která rozvíjí hned několik témat a dějových linek, které postupně spějí k rozřešení.

17.08.2023 4 z 5

Některé holky ano Některé holky ano Jennifer Dugan

Knížka se mi líbila, místy byla trošku hloupoučká, ale jelikož jsou hlavní hrdinky na střední, tak to dává smysl. Morgan mi bylo hodně sympatická, líbila se mi reálnost jejich vztahu, že to nebyla typická pohádkovka ale mělo to docela realistický vývoj. Celé to bylo příjemné čtení, které jsem si vzala na dovču a chybu jsem rozhodně neudělala. Co jsem ale postrádala bylo nějaké hlubší vtáhnutí do děje, chybělo mi nadšení pro to čtení. Jinak ale za mě super, i témata co se tam rozebírají jsou mi blízká a připadají mi důležitá.

11.08.2023 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

První polovina mě fakt strašně nebavila, pak se to rozjelo a konečně jsem se chytla, konec mě už bavil hodně. Moc se mi líbil jazyk, jakým je kniha psaná, nádherně dokresloval atmosféru doby. Pan Bennet byl od začátku nejsympatičtější postavou a tou také zůstal.

01.08.2023 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jelikož jsem knihu doteď nečetla a v létě se chystám do Verony, rozhodla jsem se to napravit. A říkám si, že jediné štěstí je, že je tak krátká. Onen úžasný 'Shakespearovský jazyk' buď ztratil kouzlo překladem, nebo jsem jej v knize nenašla. Já sice samozřejmě věděla o čem kniha je, ale celý ten děj mi přijde jak na hlavu postavený, o šílené "lásce" snad ani mluvit nebudu. Bohužel tohle mi opravdu nesedlo.

05.07.2023 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tak tohle bylo skvostné. Většina knih ve mně vyvolá pocit, že si s nimi chci zalézt do teplíčka a pít horkou kávu, čaj nebo čokoládu. Tato kniha ve mně však vzbudila větší chuť žít a k jejímu čtení jsem prostě potřebovala pít prosecco :D tak asi tolik k atmosféře nablýskaného života slavné hvězdy.

Musím souhlasit s komentářem pode mnou- kniha byla tak realistická a popis Evelin tak důvěryhodný, že jsem měla chuť googlit si ji a po skončení knihy si pustit nějaký z jejích filmů. Můžeme jen doufat, že se kniha dočká filmového zpracování, protože za to určitě stojí.

Doporučuji každému. Co ještě můžu vypíchnout je to, že i když kniha není veselé čtení, jelikož popisuje řadu problémů a ztrát, tak i přesto to vlastně stále je příjemné číst. Což je obdivuhodné. Rozhodně mám v plánu si přečíst od autorky i něco dalšího.

28.06.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla! Fakt to miluju. Užila jsem si to od začátku až do konce. Představovala jsem si to podle anotace dost jiné ale výsledek předčí moje očekávání. Je to opravdu extrémně příjemné čtení, vtipné, oddechové, ale není tam taková ta předvídatelná jednoduchost/hloupost, která mi u většiny romantických oddechových knih vadí. Opravdu mě to moc bavilo, Henry si získal i mé srdce :D

21.06.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Proti prvnímu dílu mě tohle bavilo celou dobu. Skvělý vývoj postav, za mě bylo velké + i zakomponování posttraumatického syndromu. Feyre je skvělá hrdinka pro young adult literaturu, tato kniha velmi pěkné ukazuje rozdíl mezi láskou a majetnictvím, klade důraz na svobodu ve vztazích. Fakt povedené fantasy, chování postav ve většině případů pochopitelné a uvěřitelné, no a ta chemie postav? U prvního dílu jsem komentovala, že vztah Feyre a Tamlina moc nechápu, že mi připadá jako by vznikl z ničeho, no tak druhý díl mi to vynahradil:D Za mě opravdu fantastický, myslím že s třetím dílem moc dlouho otálet nebudu.

19.06.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Já od toho teda asi očekávala něco trochu jiného, nápad mě nadchnul tak jsem se na knihu těšila, ale bylo to velmi průměrné čtení, jednoduše předvídatelné a upřímně dost hloupoučké. Vtipy mi přišly ohrané a takové na jedno brdo, zkrátka humorem mě kniha opravdu neoslovila. Na druhou stranu to bylo fakt čtivé a moc se mi líbila obálka.

10.06.2023 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Taková feel-good romantika. Upřímně mi asi moc nesedl styl psaní, ale zvykla jsem si poměrně rychle. Bylo to příjemné čtení, moc pěkný příběh, Arthur byl prostě totální sympaťák. Klidně bych si to někdy dala znovu :)

04.06.2023 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Ach, tohle mě tak potrápilo. Já jsem upřímně hlavně ráda, že to mám za sebou a můžu se pustit do něčeho jiného. Měsíc a půl jsem se s tím mořila a nutila se do toho, protože mě to prostě nebavilo. Hlavní motiv je přitom velmi zajímavý, ale přijde mi že 80% knihy je jakási podivná omáčka okolo, vlastně se nic neděje a tak. Na začátku jsem pořád čekala až se to rozjede... pak se rozjelo a já zase čekala až to konečně skončí. King asi opravdu nebude nic pro mě.

01.06.2023 2 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Miluju, miluju, miluju! Tato série mě úplně pohltila, autorka opravdu umí. Sice mě už místy otravovalo opakování a používání stále stejných frází, ale těžko říct, zda to není jen překladem. První díl jsem byla team Roth, druhý díl jsem team Zayn, tak se trochu cítím jako když jsem jako teenagerka hltala Stmívání a nikdy se nemohla rozhodnout mezi Edwardem a Jacobem :D No jsem zvědavá na pokračování, už aby si pospíšili s českým vydáním!

30.05.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Těšila jsem se, ale bylo to na mě moc filozofické a upřímně místy prostě nechutné. Nebyl to můj šálek kávy. Třetí hvězda jen z nostalgie.

26.05.2023 3 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Překvapivé, jak moc se mi to líbilo. Snad se brzy vrhnu na další díl, musím vědět jak to je dál! Jinak ale čtivé, plné akce, docela fajn postavy. Občas trochu dětinské, ale vzhledem k cílovce je to pochopitelné. Moc fajn oddechové čtení.

20.05.2023 5 z 5

Psychická odolnost předškoláků Psychická odolnost předškoláků Maike Rönnau-Böse

Bylo to jako číst učebnici. 100 důvodů proč je důležité psychickou odolnost dětí podporovat, ale téměř žádné praktické tipy, co teda s dětmi hrát, dělat, jak s nimi pracovat.

12.05.2023 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Po Půlměsíčním městu jsem chtěla zkusit i všemi vychvalované Dvory a upřímně mě Půlměsíční město baví víc. Příběh mi přišel dost neoriginální, jednoduchý, pohádkový a poměrně předvídatelný. Mezi Feyre a Tamlinem mi chyběla nějaká chemie, přišlo mi to jako že nic nic a naráz nehynoucí láska až za hrob, ale odkud se vzala? Ale abych jen nebyla kritická, postavy byly docela fajn, Lucien mi přišel dokonce charismatičtější než Tamlin, já bych si vybrala Luciena :D Rozhodně to bylo čtivé, byť pomalejší fantasy. Dalším dílům šanci určitě dám a věřím, že to bude o něco dospělejší čtení.

27.04.2023 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Já jsem asi od legendární Agathy Christie očekávala víc, ale jako dobré to bylo, to bezpochyby. Rozhodně zajímavý a neotřelý námět. Sama jsem se i dost bála.

17.04.2023 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Prvních asi 40-50 stran jsem si chtěla vypálit oči a upřímně jsem si myslela, že to ani nedočtu, že to nemám šanci přežít, jak to bylo trapné, přehnané a kýčovité. Pak se to alespoň trochu srovnalo a vlastně mě příběh začal i bavit, ačkoliv tuctový a předvídatelný zůstal. Ale teda pod oddechovým čtením si pořád představuji něco, u čeho mi umře míň mozkových buňek. Druhá hvězda je především kvůli gay páru a obecně gay světě.

14.04.2023 2 z 5

Případ dětinského dědice Případ dětinského dědice Pavel Šoltész

Po stěhování jsem měla vybalenou jen jednu krabici knih a v ní ležela tato. Už jsem neměla co číst, tak jsem po ní sáhla a tyjo, překvapivě fajn. Historické romány mě docela baví a detektivky taky, tahle kniha to hezky zkloubila. Musím vypíchnout, že je psána svižně, žádné zdlouhavé okecávání, takže to rychle plyne a baví. Snad jen Peregrinovy sexuální fantazie mi tam přišly občas lehce nechutné, ale jinak nemám co vytknout.

11.04.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Brilantní, vtipné. Takové vysvětlení komunismu pro děti. Pro mě až moc do očí bijící, ale pro cizince, jejichž státy nemají komunistickou minulost, to může být dobré okýnko do socialistické politiky. Moc nových myšlenek mi to nedalo, ale za přečtení to stojí.

04.04.2023 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Tohle že je začínající autorka? Wow. Bylo to kouzelné. Nádherný, smutný ale přesto krásný příběh, který byl pohlazením po duši. Škoda jen, že jsem ani jednu z knih na seznamu nečetla, mám to však v plánu dohnat. Vývoj postav se mi moc líbil. Celé to bylo prostě pohádkové nádherné. Pro mě zatím nejlepší kniha co jsem letos četla.

01.04.2023 5 z 5