twigxi Online twigxi komentáře u knih

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Skvela, napinava kniha. Cetla jsem do Ctenarske vyzvy a priznam se, ze jsem nemela velka ocekavani. Od knihy jsem se ale nemohla odlepit. Moc me bavila.

16.10.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krasne cteni od krasneho cloveka.

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Vynikajici roman na pozadi stare Prahy. To prostredi jsem si opravdu uzivala. Cetla jsem za destivych dnu, coz jeste podtrhlo tu uzasnou, temnou atmosferu. Doporucuji vsem milovnikum noir.

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Precteno do Ctenarske vyzvy. Typicka edice Stopy hruzy. Zadne velke napeti, spis takovy beckovy horor. Cte se rychle, ale po precteni uz si druhy den clovek ani nepamatuje o cem byla.

23.09.2023 2 z 5

Stezka odvahy Stezka odvahy Miloš Zapletal

Pohodova knizka o opravdovem pratelstvi a hodnotach na zpusob Jaroslava Foglara. Do takove party jsem vzdycky chtela patrit!

Plecháček Plecháček Vojtěch Steklač

Cetla jsem uz jako mala a moc se mi libila. Doporucuji. Jen tam bylo nekdy az moc encyklopedickych pasazi, ktere bych klidne vynechala.

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Dalsi kniha do ctenarske vyzvy. Knizka je plna klise a chvilemi dost cringe. Je to proste napsane takovym tim radoby cool stylem novodobe cervene knihovny, protoze explicitne popsane eroticke sceny dneska nikoho nepohorsuji. Ale ja si nemuzu pomoct a kdyz to ctu tak je mi za tu autorku fakt trapne a pusobi to spis jako "turn-off". Prostor pro fantazii - nula. Par je samozrejme naprosto toxicky a konec nerealny. Takze presne to, co jsem od knihy cekala. Prekvapive jsem se ale nenudila. Mozna i tim, ze to bylo tak kratke.

23.09.2023 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Precteno do ctenarske vyzvy. King mi k srdci neprirostl a jedina kniha, co se mi od nej zatim libila bylo Osviceni. Carrie je spis sci-fi, nez horor. Cekala jsem od toho vic.

23.09.2023 3 z 5

Salome Salome Oscar Wilde

Strhujici dilo.

21.09.2023 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Prumerna detektivka z vesnice, kde je vlastne kazdy podezrely. Bavilo me to rozpletat, ale bylo tam prilis mnoho postav. Obcas jsem se v nich ztracela.
Trochu mi to pripominalo moje oblibene detektivky s Bergmanem od Michaely Klevisove. Sice ne tak povedene, ale resi se tam taky hodne vztahy, tempo je pomale, "vysetrovatel" je v duchodu a u policie nepracuje. Komu to vyhovuje tak jako me, urcite doporucuju.

20.09.2023 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Moje srdcovka! Horor a groteska je kombinace, kterou Ladislav Fuks umel zpracovat opravdu genialne. Dokaze ctenare dokonale mast a svadet na falesne stopy. K tomu ta ponura atmosfera, bizarni prostredi a charaktery, jejichz opakujici se vety pusobi hypnoticky, tisnive...
Komu se libil Spalovac mrtvol, urcite by mel sahnout i po tomto mene znamem, ale nemene uzasnem dile.

09.09.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Precteno za jeden den, tak moc me to vtahlo! Dva pohledy na vztah s tim samym muzem. Za me bylo hlavne zajimave videt jak se ty dve zeny vidi navzajem. A jak asi kazdy z nas pusobi na okoli a ve skrytu duse se nakonec citime uplne jinak...

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Parta deti kolem koni, co lepsiho jako cteni k vode?

Holkám se nedá věřit? Holkám se nedá věřit? Stanislav Rudolf

Ctenarska vyzva je pro me letos hodne ve znameni divcich romanku. A ja si to uzivam. Prijemna oddechovka na leto.

01.07.2023 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Kniha mela obrovsky hype a asi tim neprimerene zvedla me ocekavani. Za me to bylo moc na silu. Kniha na me pusobila prilis prvoplanove a jednostranne. Chapu, co autorka chtela sdelit a bylo tam hodne zajimavych myslenek, ale ja se u ni spis nudila, nemelo to spad. Chvili to byla socialni sonda, chvili detektivka, ktera ale uplne vysumela, chvili (za me ploche) sci-fi... trochu jako kdyz pejsek s kocickou delali dort.

01.07.2023 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velke prekvapeni. Necekala jsem, ze se mi bude tak libit a urcite si prectu pokracovani.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Miluju serii s detektivem Bergmanem. Tato je ale trochu slabsi, dej mi prisel moc rozvlekly.

01.07.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Cetla jsem od autorky vsechno krome romanu Hotylek a Tiche roky. Dlouho pro me byla jednickou Hana, ale tento roman ji predcil.
Nevim, jestli je to mym momentalnim nezdolne pozitivnim rozpolozenim, ale i kdyz byla kniha velice temna a postavy mely kazda nejaky skraloup, neodnasim si z knihy depresi.
Je psana velice ctive, citlive a nejsou v ni (diky bohu!) popsany nechutne sceny. Autorka misto toho vetsinou odkazuje na zly les. Nekolikrat se pribeh odebiral uplne jinym smerem, nez jsem ocekavala a tim si me ziskal.
Neuzavrena linka s Jakubem mi nevadi. Jak autorka sama uvedla v jednom rozhovoru - kdyby byl pritomen vsevedouci vypravec, tak bysme se to mohli dozvedet. Ale roman je psan z pozice nasi hlavni hrdinky a ta se to nedozvedela, tim padem se to nemame jak dozvedet ani my. Ja jsem si to vysvetlila tak, jak v jedne casti i nase hlavni hrdinka - ze byl v afektu zavrazden. Konec knihy me v tom nakonec jeste utvrdil.

03.05.2023 5 z 5

Moje prvni setkani s autorem a to z duvodu letosni ctenarske vyzvy. Prvni povidka me vtahla, moc se mi libila a postavy jsem si oblibila. Tesila jsem se na dalsi pribeh. Ten me ale vubec nebavil. Ztracela jsem se v popisech. Posledni povidka me taky bohuzel nezaujala.

Rusily me historicke nepresnosti, hlavne v reci, ktera mi k dobe casto nepripadala prislusna - a to nejsem ani zadny milovnik historie. Od opevovaneho pana Vondrusky jsem mela vetsi ocekavani. Zkusim ale jeste Oldricha z Chlumu, ktery je tady v komentarich chvaleny jako lepsi serie.

26.04.2023 2 z 5

Zlatko, a co láska? Zlatko, a co láska? Věra Řeháčková

Zaver serie je trochu horkosladky. Tady uz mi ty vtipky prisly hodne infantilni a na silu (uz u minulych dilu jsem skripala zubama). Z Krystofa jsem mela misty divny pocit.
Kniha velice casto cerpa ze Zlatcinych zazitku, ktere zname z minulych knih. Coz je na jednu stranu hezka nostalgie, ale na druhou to pusobi vycpavkove. Nedivim se tedy, ze kniha ma nizsi hodnoceni nez predchozi dily. Ale pokud se vam libily, tak pokracovani rozhodne stoji za to. A kdyby to pokracovalo dal, tak nevaham a do dalsi knihy se urcite pustim. Zlatka si me proste ziskala a cela serie se mi moc libila.
(Jen jeste jedna poznamka - uz jako malou me stvalo, ze na kazde obalce je uplne jina holka. V knihach je Zlatka popsana jako blondynka, ale na predchozich obalkach jsou cernovlasky. V tomto dilu jsme se dozvedeli, ze ma kratke vlasy. Nikdy jsem uplne nevedela, jak si ji mam vlastne predstavit)

26.04.2023 3 z 5